Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt akinek az "átlagosnál"...

Scream85 kérdése:

Volt akinek az "átlagosnál" később fordult át a babája?

Figyelt kérdés

Most töltöttük a 6 hónapot, de még nem sikerült neki az átfordulás. :(

Próbálkozik szegényem hason is és háton is (hason kicsit közelebb van hozzá hogy átforduljon, mint háton), de az utolsó mozdulat hogy átlökje magát csak nem akar jönni.

Hason meg legtöbbször a kezét is inkább behúzza maga alá/mellé és így hogy kitámasztja magát még inkább nem megy.

Eddig azért betudtuk annak hogy nagyobb súllyal született és így lassabban fog menni az átfordulás.

De kicsit néha elkeseredek hogy más babák már 4-5 hónaposan lazán forognak mindkét irányba, mi meg még nem tartunk sehol.

Most kaptunk "haladékot" a védőnőtől...ha a 9 hós koráig nem megy a forgás akkor irány az illetékes doki.


Ugye addigra nekünk is összejön a forgás? :(

Volt közületek valakinél, hogy később kezdett forogni a baba?


2019. febr. 21. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Ne foglalkozz azzal hogy másnál hogy van. Nagyon szépen haladtok így is. Én sosem aggodtam ha valamit nem akart vagy később. Türelmesnek kell lenni. Néha segíteni neki húzni a kezét vagy nyújtani neki játékot. Menni fog csak idő kérdése.
2019. febr. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Volt, de nem éri meg várni. Nézesd meg most egy neurológussal (beutalót a háziorvos ad). Lehet kötött, lehet laza, gyógytorna kellhet.

9 hónaposan a kúszásnak lesz ideje. Ha addig nem. is forog, nagyon megkésik.

2019. febr. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 8 hónaposan kezdett forogni, néhány alkalom Dévény torna után. Legkésőbb 7 hónaposan el kell kezdeniük forogni, nehogy megvárd a 9 hónapot vele. 15 hónaposan indult el úgy, hogy folyamatosan jártunk gyógytornára. Teljesen egészséges, csak hihetetlenül laza és hajlékony - a mai napig, pedig lassan 2,5 éves.
2019. febr. 22. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Inkább nézesd meg. Az én babám is nagy volt, 4 kg-val született de 3 hónapos kora óta forog mindkét irányba.
2019. febr. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!