Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » K-vitamin kérdés?

K-vitamin kérdés?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tegnap lett a babám 2 hetes. Anyatejes, de néha adok neki tápit éjszaka, mikor még éhes szoptatás után.


Kórházból csak tápszer receptet kaptunk, most olvastam utána a K-vitaminnak..

A gyermekorvoshoz csak kedden megyünk először, de most kétségbe estem kicsit, mert eddig senki nem világosított fel a vitaminokról, és nem is kapott, csak bent a kórházban az első adagot.



2019. febr. 23. 15:22
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Már elnézést, de pont ez a problémám, oké hogy nekem kell utána járni mindennek, de mint első gyerekes anyuka, honnan kellene tudnom mindent, ha a védőnő, vagy a centrális gondozás nem világosít fel 9 hónap alatt ilyenekről? Pontosan ezért írtam ki a kérdést, mert hallottam,hogy ilyen olyan vitaminok, de gondoltam NAÍVAN, hogy ehez megkapjuk a segítséget is. Még mielőtt beleszek állítva a felelőtlenek klubjába.


A többieknek köszönöm.

2019. febr. 23. 19:14
 12/26 anonim ***** válasza:
66%

Ne haragudj, de pont hogy felvilágosítottak, hisz ott áll a zárón!

Tanulsz belőle, legközelebb talán elolvasod. Ahogy a jövőben a gyógyszerek betegtájékoztatóját is és mindent, ami a gyerekeddel kapcsolatos. A te felelősséged a gyerek, nem az ellátó rendszeré.

2019. febr. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Igen, ott áll a zárón.


A taj kártyáját születése utáni 9.napon kaptuk kézhez, a saját védőnőnk aztmondta nem fontos a K vitamin, illetve RECEPTET NEM KAPTAM mégegyszer leírom, akkor hogyan legyek okos????? Nem okítást kértem köszönöm szépen, mert nem hülyegyerek vagyok, hanem tanácstalan, és "segítséget" vártam.


Nemvagyok kíváncsi a negatív beszólogatásokra, mert az nem oldja meg a helyzetem.

2019. febr. 23. 19:33
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
A taj kártyának mi köze a K vitaminhoz? Nem lettél beállítva a felelőtlenek táborába, csak szóltunk, tanulj az esetből, mert igen azt feltételezik mindent tudsz es tényleg NEKED kell mindent tudni, és ha nem, egy orvos ennel sokkal keményebb szavakkal fog leb...ni, ennel sokkal piszlicsárébb dolog miatt. Igy sem biztos hogy nem fog teljesen elképedni es lecseszni.
2019. febr. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
A te taj kártyád kell az első receptek kiváltásához, nem a gyereké....
2019. febr. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
A védőnőd úgy értette aznap nem fontos, nem úgy hogy 4 nap múlva sem lesz az. És nem úgy hogy ráérsz orvoshoz menni a receptért amikor arra jársz. Hidd el nem bánt senki, mindenki átesett ezen a tapasztalaton, onnan tudjuk hogy mire számíthatsz.
2019. febr. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
78%
Nos , szerintem lehet lehetett volna a kérdező körültekintőbb DE szerintem az orvos és a védőnő sem végzi 100 % -osan a munkáját . Tőlem mindig megkérdezték , hogy megkapta -a kicsi a K vitamint , egymástól függetlenül. Sőt az elsőt a védőnő adta be , hogy lássam hogyan kell. Kérdező D vitamint adsz a picinek ? Ha nem , hétfőn írasd fel mert azt naponta kell adni ! Nyugodj meg , minden rendben lesz .
2019. febr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem nem lesz gond. Én Ausztriában élek, itt is szültem, az elsőt a kórházban kapta, itt utána 2 hétre kaptam időpontot gyerekdokihoz, akkor kapott másodszor és többször nem is, pedig az első 3 hónapban 80%ban anyatejes volt. Szerintem nyugodj meg! Nyilván kapja meg, de nem kell napra meg órára pontosan!
2019. febr. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
71%

Szia! Szerintem gondolkozz el a gyerekorvos-váltáson. Mondanám a védőnőt is, de azt ugye nem lehet. Szerintem alap, hogy első vagy második nap házhoz jön és adja a recepteket. Plusz nálunk a védőnő kijött az elsőt beadni, és ráírta a dobozra dátum szerint, hogy mikor kell a további adatokat beadni. Pedig 60+ -os védőnő, nagyon-nagyon sok gyerekkel a körzetében.


Hogy megnyugodj, szerintem is hívd fel az ügyeletet.


Laikusként egyébként azt gondolom, hogyha a kórházban kapott, akkor azért nagy baj nem lehet.


Abban az esetben, amit az egyik válaszoló említ, a baba egyáltalán nem kapott K vitamint,de a legnagyobb baj az volt, hogy a szülei nem hívtak hozzá mentőt akkor sem, amikor már sugárban hányt...sőt, amikor mások hívtak helyettük, akadályozták a baba ellátását. Nyilván te vinnéd orvoshoz, ha hány a vagy rosszul lenne.

2019. febr. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Nálunk is úgy volt,h az első adagot a kórházban kapta,aztán 1 hetesen és 1 hónaposan,majd ezután havonta. 5 adagból áll úgy rémlik. Születéstől számítva azt hiszem ez 7 vagy 8 adag. 5 hósan kapta az utolsót úgy emlékszem.

Amúgy nálunk ugy volt,h fel kellett hívni a gyerekorvost,amikor kiengedtek a kórházból és még aznap estefelé ki is jött,felírt és elmondott mindent.

Amúgy sztem nem vagy elkésve,ne aggódj!

2019. febr. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!