Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » K-vitamin kérdés?

K-vitamin kérdés?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tegnap lett a babám 2 hetes. Anyatejes, de néha adok neki tápit éjszaka, mikor még éhes szoptatás után.


Kórházból csak tápszer receptet kaptunk, most olvastam utána a K-vitaminnak..

A gyermekorvoshoz csak kedden megyünk először, de most kétségbe estem kicsit, mert eddig senki nem világosított fel a vitaminokról, és nem is kapott, csak bent a kórházban az első adagot.



2019. febr. 23. 15:22
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
40%

Ja,és nálunk független volt attól,h anyatejes vagy sem.

A D vitamint napi 1 cseppet 1 éves korig folyamatosan adni kellett,utána ősztől tavaszig.

2019. febr. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Igen,a fő problémám ez,hogy a védőnő a taj kártyát várta,aztmondta anélkül úgysem tudnak receptet adni, illetve a K vitamin kérdésemre azt a választ kaptam,hogy a doktornő nemfogja felírni,mert ő azt vallja,ha megfelelően táplálkozom,nincs szükség rá.

De szívesen be is másolom amit írt.

Tehát nem arról van szó,hogy tudatlan vagyok, hanem pont arról,hogy ellenkezőt állít mind a kettő, én meg itt állok tanácstalanul,hogy akkor kell e az a rohadt vitamin,vagy sem.


De ma jön a védőnőnk,és megint rá fogok kérdezni.

2019. febr. 25. 06:42
 23/26 A kérdező kommentje:

"Szia! Doktornő szerint, ha te megfelelően táplálkozol, akkor elegendő K- vitamin jut be az anyatejjel is. Egyébként is havi 1/2 - 1 ampulla az adag. Majd a D- vitamint kell elkezdeni, ha kedden jöttök."


Ez a legutolsó információm tőle.

És kedd- itt már 18 napos lesz a kisfiam, és nem gond nekik, hogy csak most megyünk első tanácsadásra. Kezdek kételkedni

2019. febr. 25. 06:46
 24/26 anonim ***** válasza:
2019. febr. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Egyrészt én most azonnal orvost váltanék, másrészt feljelenteném védőnőstől együtt.

Alapból mivel első nap ki kellett volna mennie-ez nem választható, neki ellenőriznie kellett volna a reflexeit a babának, csípőjét stb stb különböző dolgokat, nem vizitálni jár ki az orvos, hanem vizsgálatokat végezni.

a receptekhez a te TAJ számod kell, a K vitamin elmulasztása meg nagyon nagy baj.

2019. febr. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Megbeszéltük a férjemmel, hogy keresünk más gyerekorvost.


A körzetit választottuk első körben, de ezekszerint kár volt.


Akárkivel beszéltem most a környezetünkben is,mindenki aztmondta,ki kellett volna jöjjön,és igen, receptet is kellett volna már kapjunk.

Mégjó,hogy a kórházban megkapta az első adagot..

2019. febr. 25. 08:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!