Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan védekeztek azellen,...

Ti hogyan védekeztek azellen, hogy a kisfiatok lepisiljen titeket amikor pelus nélkül van?

Figyelt kérdés

2019. febr. 24. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Nézem a fütyijét. Ha feláll, akkor az általában azt jelzi, hogy pisilnie kell, ilyenkor ráterítettem a törcsit, textilpelust, vagy ha nemrég bontottam ki, akkor visszahajtottam rá a pelenkát.


Most már kétéves, és ritkábban fordul elő a dolog, főleg a reggeli merevedéshez köthetően jön rá.


Ha látom, hogy reggel dobol a pelenkája elején, vagy magához dörzsöli, akkor hagyom, hadd csinálja. Idővel túlcsordul a kis hólyagja és megnyugszik, akkor cserélem ki neki.


Persze mostanában is történnek balesetek, nemrég a doktornő bontotta ki vizsgálat közben a pelenkából. Amikor rátette az ujját a fiam zacskójára, úgy kitört belőle a pisi, mint a szökőkútból.


Nyáron is volt, hogy nyomkodta az álló kukijához a plüssmacit, és egyszercsak láttam, hogy abbahagyja a mozgást. Kisvártatva megláttam, hogy buzog a pisije kifelé oldalt a maci feneke alól.

2019. febr. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is előfordult ilyen kisöcsémnél úgy 15 éve amikor pár hónapos volt, ahogy nagyobb lett, ritkábbá váltak a pelenkázás közbeni lepisilések, de idővel okoztak pár balesetet a későbbi nagyobb eresztések. :D


Anyu mindig megpróbálta elkapni a pisit, úgy, hogy csak egy kicsit bontja le róla a pelenkát, és figyeli, hogy elkezd-e pisilni.


Kb. másfél-két éves korában minden reggel úgy ébredt, hogy a pelusa dagadt elől, egy banánra hasonlító formát felvéve.

Ha én voltam a soros a reggeli pelenkázásra, mert Anyunak más dolga volt, paskolgattam neki elől, és mondtam neki, hogy "pisilj még egyet a banánba." De volt, hogy pórul jártunk, mert felfelé állt a fütyköse, (csak ugye ezt nem láthattam, ahogy be volt csomagolva) és az intenzív reggeli pisi kitört felül a "gyümölcshéjből"! ;)


Én lány vagyok, de Anya meséli, hogy amikor én kicsi voltam, akkor még drága volt a rendes papírpelus, és Libero betétet kötött rám, úgy nézett ki, mint valami nagy intimbetét, amit egy, két masnival rögzített "bugyi" tart. Azzal is történtek cifra esetek pl. amikor két évesen Apa ölében a reggeli bepisilt pelusomban elkezdtem egyszerre pisilni és hígat kakilni és közben mondtam mosolyogva, hogy "Pillangó Pellenka!" :)

2019. febr. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Én is abból láttam, hogy pisilnie kell, hogy megduzzad a kukaca, és abbahagyja a ficánkolást, koncentrál.


Ha láttam, hogy nagyon készülődik a gejzír pelenkázáskor, és még nem jártam ott, hogy ráadjam az új pelust, én egy konyhai törlőt fogtam rá.


Velünk is előfordult, hogy a dokinéninél pisilt, de a dolog iróniája az, hogy nem vizsgálat, vagy méricskélés közben, hanem amikor elkezdtem a vizsgálat után visszapelenkázni, és kb. egy gallon jött, mikor máskor. :D


Férjem még a textilpelusos időszakban volt kicsi, anyósom meséli, hogy akkoriban sokat hagyták a babákat pucéran, és ha látták, hogy mindjárt "indul a mandula", a kevésbé értékes tárgyak felé irányították a bögyörőjüket pl. el a könyvespolctól és rohantak egy törcsiért vagy tetráért :D

2019. febr. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyakori praktika poharat tenni a fütykösre, a pelenkázás alatt. Így visszafelé sül el, de a pelenkázás úgyis arról szól, hogy tisztába tesszük a gyereket, tehát legfeljebb a törzsét is meg kell törölni. Ha meg pisilt közbe, valszeg percekig nem fog újra.
2019. febr. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ha meg pisilt közbe, valszeg percekig nem fog újra."


Nem olyan biztos az! Fiamnál megtörtént, hogy több turnusban eresztette ki a hólyagtartalmát.


Volt, hogy a pelus kibontása után azonnal pisilt, így gyorsan visszahajtottam rá a bugyort, persze így nem láttam, hogy mennyi jött neki, valószínűleg csak egy spricc.


Aztán ahogy krémeztem neki, újra léket kapott.

2019. febr. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az egyik lehetséges megoldás: maradhat a pohár ott végig. :)
2019. febr. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Korhazi gyakorlat ez ahol honapok ota bent vagyunk a kisfiammal:

Egy popsitorlo kendocsket kicsit osszehajtva (gyurve) ratesznek a kuksijara es ugy lazmeroznek, meg gyorsan kiveszik a koszost es a mar elotte ala betolt tisztat meg csak gyors bekapcsoljak.

Igy ha pisil is a popsitorlo felfogja es legele vezeti igy nem a sajat szajaba pisil:-)...alatta meg ott a tiszta pelus igy abba megy es nem a ruhajaba.


Amikor csak aht neztem all e neki akkor rendszeresen lepisilte magat vagy engem es akarmilyen gyors voltam nem tudtam ele hajtani a peluszlt. Ez a popsitorlo ragyomoszkelve nagyon bevalt.

2019. márc. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!