Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik csak később...

Anyukák, akik csak később kezdtek el kötődni a gyerekükhöz: Mikor, és mi volt az akadály?

Figyelt kérdés
Én is tudom, hogy az a "normális", hogy kipottyan a baba és úszik a rózsaszín köd, de ha ez mindenkivel így lenne, nem lehetne mit kérdezni. Szóval, erre most ne térjünk ki, válaszoljunk csak a kérdésre, köszönöm!

2019. febr. 26. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első 3 nap nekem rózsaszín köd volt. Utána elmúlt, és jött a pokol. Onnantól jobb, amikor már rádnéz, mosolyog, reagál. Pár hét. Kitartást!
2019. febr. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, még véletlenül sem az a normális, hogy kipottyan és máris szerelem. Inkább ez a ritkább.
2019. febr. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Nekem kellett vagy 3 hónap.

Az akadály azt hiszem az volt, hogy nem hagytak kiteljesedni. Világosan megmondtam mindenkinek hogy az első hat hétben senkit nem szeretnék nálunk látni. Szülés után sem, mivel akadtak komplikációk, nem voltam olyan állapotban hogy bárkinek mutogassam a fejem.


Kórház másnap jött az egész banda, ott neveletlenkedtek, hangoskodtak, egyszerűen megszégyenítve és semmibe véve éreztem magam.

Hazamentem, jött anyum, anyós kikapták a gyereket a kezemből, kb csak etetésre kaptam vissza, jó hogy nem volt kötődés.


Aztán egy hét után elegem lett, elküldtem mindenkit a pi..ba. és egy kis nyugi után meg is lett a rózsaszín köd a kisfiammal.

2019. febr. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kb.fél év kellett, hogy kötődni tudjak a kislányomhoz. Azt én is nagyon szerettem volna tudni, hogy mi volt az oka, de gőzöm sincs.
2019. febr. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
KB 2 hónap. Akkor már nem csak a túlélésre játszottam.
2019. febr. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De jó kérdés... én is azt hittem, hogy szülés után máris imádat lesz... éjszakákat sírtam végig, egyszerűen csak elláttam a picit, de nem éreztem semmit... és ez méginkább fájt... kb a gyerekágy végére rendbejöttem lelkileg. Én arra fogtam, hogy császárral szültem... de ezekszerint nem feltétlen attól volt...
2019. márc. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is császáros voltam,és tálszeres lett a babám. Én is kb 2 hónapig tiszta ideg voltam,hogy minden rendben legyen vele,jól lássam el.inkább feladattudatot éreztem mint kötődést. Aztán mikor a 7.héten rám mosolygott onnantól szerelem.
2019. márc. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!