Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha sérült volna valamely...

Ha sérült volna valamely belső szerve, akkor már sírna igaz? 6 hetes.

Figyelt kérdés

Van egy 1,5 kg-os pici kutyánk. Kisbabám a francia ágyon nézelődött, amikor kislányom felkapta a kiskutyát és feltette az ágyra. A kutya szaladt hozzám (én a baba melett ültem).

Rögtön leparancsoltam az ágyról, nem tud feljönni egyedül és nem is szoktuk felrakni.

Én úgy láttam mintha rálépett volna egyik lábával a baba baloldalára. Férjem és kislányom szerint nem ütötte meg a babát, csak megijesztette. Szeme kikerekedett és összerezzent. Nem sírt, nem fájlalja a szokasosnál jobban a hasát (kólika).

Minden nagyon gyorsan történt. Megfürdettük, evett és most nyugodtan alszik.

Mutatná jelét ha bármi baj lenne, igaz?

Már végig olvasta a netet a legkülönbözőbb hasi sérüléseket, de nem tudok megnyugodni. Szerintetek?

Falun lakunk, én vinném az ügyeletre, mert ilyen aggódós vagyok, de ahhoz férjem segítségére is szükség van. Ő szerinte túlaggódom, nem történt semmi, már akkor sírt volna ha megüti a kutya.

Tudom az éjszaka nem alszom, de kérlek mondjatok valamit.


2019. febr. 27. 19:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet olvasván nehéz bármit is írni


Ahogy felveszed azt a gyereket nagyobb nyomás éri, mint ettől

2019. febr. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Gondolom, nincs külsérelmi nyom a babán, hiszen fürdetésnél feltűnt volna. Belső szervet megnyomni egy másfél kilós kutya nem hiszem, hogy tudna úgy, hogy egy pillanat alatt történik az egész. Én nem gondolnám, hogy baj lenne. (Igaz, én laikus vagyok, esetleg hívd fel az ügyeletet és kérdezd meg, mire kell figyelni).
2019. febr. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
semmi baja, nincsen cukorból.
2019. febr. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, tényleg sokat jelent.

Nincsen külsérelmi nyom és sírás sem volt.

Azt tudom, hogy én lelkileg beteg vagyok és bolhából elefantot csinálok és nem is tudom mikor aludtam éjszaka 3 óránál többet, mert csak akkor tudok elaludni, ha már esek össze a fáradságtól.

Ezért bátorkodtam megkérdezni, ha több idegen mondja hogy nem lesz baj, akkor talán eltudom hinni.

2019. febr. 27. 19:41
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pihend ki magad, de sürgősen! Neked több gyereket is el kell látnod! Azt nem lehet ilyen állapotban. A babád sírt volna ha rálép a kutya.
2019. febr. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Gondolom nem bernáthegyid van, mert azt nem tenné senki a kanapéra. Max valami kistestű lehet. Az meg nem olyan nehéz, hogy baja legyen a babának.
2019. febr. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Tesóm ráült a fejemre mikor egy hetes voltam. Ő hat éves volt. Nem lököm a láncot. Szerintem ennyitől nem sérült meg a bébid.
2019. febr. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hálás vagyok, hogy nem bántottatok.

Köszönöm nektek.

2019. febr. 27. 20:30
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
Most akkor jól olvasom,hogy te a miatt aggódsz,hogy egy MÁSFÉL(!!!!) kilós kutya esetleg kicsit rálépett a gyerekre és nincs-e hasi sérülése? Na ne már... Értem én a paramamikat is, de azért a józan esze maradjon már meg mindenkinek attól, hogy szül. Ráadásul azt írod az egyik lábával, ha egyáltalán... Mekkora súly lehetett az, 40 deka? Ne csináld már. Még jó, hogy a férjedre hallgattál és nem mentetek ügyeletre, amúgy is katasztrófális a sürgősségi ellátás és az ilyen piszlicsáré dolgok miatt hozzájuk rohangálók sem javítanának a hozzáállásukon. Feküdj le aludni és valamit próbálj kezdeni az extrém túlaggódásoddal, vagy borzasztóan nehéz dolgod lesz, meg persze a gyerekeidnek is.
2019. febr. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%

Nyugi, nincs baja! Egy 6 hetes már elég egyértelműen jelzi, ha valami nem oké!

Tényleg pihenj kicsit! :)

2019. febr. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!