Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor jó a szájra puszi...

Most akkor jó a szájra puszi a babáknál, vagy sem?

Figyelt kérdés
Nem vitát szeretnék, és nem is tanácsot, hogy adjak-e Neki a szájára puszit, vagy sem, csak kíváncsi lennék, kinek mi a véleménye ebben a témában. Annyi mindent olvastam, hogy jó, mert szorosabb kötelék alakul ki a szülő és a gyerek között, és hogy rossz, mert a későbbi felnőtt kapcsolataiban zavart okozhat. Szóval semmi vita, csak a véleményetekre lennék kíváncsi! :) Köszönöm!
2010. júl. 2. 12:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ő ad nekem én nem a szájára adok... igy helyes.

lány baba

2010. júl. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem néha ok, de általában nem. Nekem nem szimpatikus, ha a szülő szájon puszilja a gyerekét, ettől nem lesz semmivel sem szorosabb a kapcsolatuk.
2010. júl. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

ANYÁM IS MINDIG EZT CSINÁLJA,ÉS UTÁLOM!!!!!

11/l

2010. júl. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Előfordul olyan, hogy mikor össze-vissza puszilgatom a szájára is jut, de direkt nem puszilom szájon. Ő mostanában kezdett el puszit adni, van, hogy a számra ad.

nem veszem véresen komolyan, hogy nehogy szájon pusziljam, de nem is vagyok mellette sem...

2010. júl. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én szándékosan soha nem adnék a gyerekem szájára puszit.Olyan volt már,hogy pont elkapta a fejét,így oda sikerült.Én nem tartom jónak,azt meg nem értem, hogy mitől lenne szorosabb a kötelék egy szájrapuszitól.Én egy valakinek adok a szájára puszit, a gyerekem apjának.lehet lepontozni.
2010. júl. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

a szájára alapvetően nem szoktam adni, bár volt már ilyen. egész egyszerűen azért, mert olyan imádni való csöpp kis szája van! kisfiam viszont rendszeresen nagyra tátja a száját és megpróbál bekapni! :) jókat nevetek, mert csupa nyál leszek!

azt, hogy szorosabb kötelék alakulna ki egyáltalán nem hiszem. össze-vissza puszilom az egész arcát miért alakulna ki kevésbé szoros kötelék amiatt, hogy nem puszilom szájon? egy kisgyereknek a puszi a lényeg, mindegy neki, hogy az arcára, orrára, szájára kapja, egyiknél se érzi azt, hogy kevésbé szeretik.

ugyanakkor azt se hiszem, hogy a szájra puszi később gondot jelentene. végülis kisgyerekekről beszélünk, nem egy 10 évesről.

2010. júl. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%

Én szoktam a szájára adni. Nem is tarom jó szokásnak. A száját tartogassa csak annak, akibe majd szerelmes lesz.

Arról nem is beszélve, h mikor egy ismerősünk kisfia az arcom helyett (pedig odatartottam neki) a számat akarta megpuszilni... Hát elég hülyén éreztem magam.

Nem szeretném, ha az én picikém is a mások ki tudja milyen higiéniával rendelkező száját részesítené előnyben. Mert ha velünk ezt szokja meg, akkor mással is úgy viselkedne. V

2010. júl. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
En sem adok a babam szajara puszit, de az apukaja igen. Mondjuk az apuka nem magyar es itt mindenki szajrapuszizik a gyerekekkel. Nekem ez fura, de nem zavar. Ot is puszilgattak annak idejen a szajan, megsem lett ettol osszezavarva a felnott kapcsolataiban, viszont azt sem hiszem, hogy igy szorosabb kapcsolata alakulna ki a lanyunkkal.
2010. júl. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én szándékosan nem szoktam szájon puszilni, de volt már, hogy a pusziáradatban oda is került, mert mostanában mindenre nyitja a száját, nyal...(és nagyon nyálas:) Imádom, de nem puszilgatom direkt a száját, később meg pláne nem fogom. Semmi köze a kötődéshez. (5 hónapos)
2010. júl. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Jajj, most látom, h kimaradt a NEM az első mondatból. Bocsi! V
2010. júl. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!