Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hordozón kendőt használók, mi...

Hordozón kendőt használók, mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Ilyet vettem: [link]

2 hónapos a kislányom. Használhatom. Ma próbáltam volna. 1 perc múlva sírni kezdett.


2010. júl. 2. 15:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy még meg kell szoknia, próbálgasd napjában többször magadra kötni. Az én kislányom imádja, én is 2 hónaposan kezdtem el abban hordozni. Igaz, nekem Nandu megkötős van, amit többféleképpen meg lehet kötni.
2010. júl. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%
jaaaaj... miért ültetitek az ilyen pici babákat? Egy az, hogy a keresztcsontjára terhelődik a súlya, a másik, hogy teljesen görbén ül benne... idő előtt tönkre megy a gerince tőle. Persze, majd jönnek a válaszok, hogy de az én gyerekemnek nem.... ha hordozó kendőzni szeretnétek, akkor az ülni nem tudó babákat inkább fektessétek. Ott is megtörik a gerince elég rendesen, de legalább a keresztcsontja nem terhelődik. Ez egy "tanács", vélemény a hordozó kendőről, persze mindenki maga dönti el. Ne tessék ezért lepontozni...
2010. júl. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves második: első vagyok. Honnan a fenéből veszed, hogy én ültettem a gyerekemet 2 hónaposan? Írtam ilyet? Azt írtam többféle megkötési mód van a megkötős kendőnél (nekem nem olyan van, mint a kérdezőnek), és én bizony először fektetős kötést használtam. Amúgy a kislányom 8 hónapos, semmi baja nincsen, nem tört meg a gerince, meg ilyenek. Nem kell riogatni senkit!
2010. júl. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Na jó. Ez a hangnem nagyon nem jó! Én nem riogattam, csak elmondtam, hogy milyen következményei lehetnek, és a kérdező kislánya 2 hónapos. Nem kell rögtön felháborodni, elnézést kérek azért, hogy Hozzátok szóltam, általánosságban kellett volna beszélnem, nem konkrétan Nektek. De ennél kulturáltabban is lehetne válaszolni, és nem egyből felkapni a vizet, és "ki ha én nem" stílusban neki esni a másiknak. Nem szeretném elrontani a kérdést, hiszen úgy sejtem a kérdező sem egy "vita" az amire vágyik, hanem vélemények, válaszok. Így előre is megköszönöm, de én nem kérek erre választ. És még egyszer, elnézést.
2010. júl. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Még szerintem ne tedd bele, majd ojan fél évesen ha tud ülni, ebben semmi nem tarta a fejét hátát, még kényelmetlen lenne neki.

A képeken is mint látod nagyobb babák vannak, igaz el is kell bírni mert egy 6-8 kilós gyerekkel nem bírsz sokat sétàlni leszakD a hátad félúton.

Nekem nandu kötözős kendőm volt, de egy kínszenvedés volt magamra kötni benne a gyereket, mikor sikerült ordított benne nem szerette, egyszer elindltam vele sétálni, hát ahogy léptem gondolom összerázkódott benne a gyomra és tetőtől talpig lehányt, én inkább babakocsizom vele.

2010. júl. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

nyugodtan tedd bele!

valamiért nem tudom megnézni a linket, hogy milyet vettél, de a youtube-on van egy csomó videó mindenféle megkötési módokról. én már 6 hetesen is beletettem, imádja a nandut!

2010. júl. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nekem is amazonas rugalmas kendőm volt, ujszülött korától használtam mert nagyon hasfájós volt, így rajtam volt szinte egész nap, ott is aludt. Itt találsz a korának megfelelő hordozási módot, az ne tévesszen meg hogy nem ugyanaz a kendő, mert az oldalon megkötés van, a tiéd meg belebújós.. :

[link]

2010. júl. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Tényleg nem akartam vitát.

Kaptunk egy cicco kengurut, de úgy tünt, hogy az ajánlás ellenére nem igazán jó ilyen pici babaának, ezért vettem a kendőt, de mostmár elbizonytalanodtam.

2010. júl. 2. 18:25
 9/12 anonim ***** válasza:

ezt a típust tuti lehet babáknak is, újszülötteknek is! [link]


vélemények:

[link]

2010. júl. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem ezt a típusú kendőt, de egy 2 hónaposnál fontos, hogy a kis fejére tudd húzni a kendő egyik szárát, ha elalszik, nem tudom ennél a kendőnél működik-e.

Nyugodtan beleteheted egyébként, a baba ilyenkor - ha függőleges helyzetben is van - nem terheli a gerincét, hiszen ha jó a kötés, akkor a kicsi olyan, mintha a tested része lenne, nem lóg, lengedezik rajtad, hanem szinte fel van rád ragasztva. :) Az a fajta lábtartás pedig, amit az elől keresztezett kötés ad (térdek csípőmagasságban), kifejezetten jó a csípőjének.


A tapasztalat pedig, amire rákérdeztél: három hetesen kezdtem cipelni rugalmas kendőben a kisfiamat, nagyon jókat szunyált benne, akár több órán át is. Mivel korán kezdtük, ő nem sírt, de ti sem vagytok elkésve. Ami fontos, hogy ne közvetlenül etetés után próbáld felkötni, mert elindulhat felfelé a kajcsi a nagy igyekezettől. Valami jó hangulatú pillanatot válassz, és amint felkötötted, sétálgass vele, szeretnek ringani. :)

Olvass utána neten, sok-sok leírást, tippet, tapasztalatot és segítséget is találsz fórumokon.

Ezen pl.

[link]

2010. júl. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!