Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6hetes kisbabámnak kammilateat...

6hetes kisbabámnak kammilateat szeretnek adni. Szerintetek cukor helyett mehet bele egy kis mennyisegu méz?

Figyelt kérdés
Cukrot nagyon nem szeretnek bele tenni .
2019. márc. 3. 16:32
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Ha a hasa faj, akkor erdemes rajonni, miert, mert nagyon sokszor az anyatejen atmeno tejfeherje, tojasfeherje vagy szojafeherje okozza. Ha ezeket kiiktatod az etrendedbol teljesen (minden tejtermeket, es amiben van, cimkeket is nezve), akkor 2-3 heten belul eroteljes javulasnak kellene lennie.


Ha reflux okozza (ami mogott szinten allhat a tejtermek), akkor a fuggoleges pozicioban tartas, pl. hordozokendo segitsegevel hatalmas segitseg neki, sokat segithet a tuneteken.


Ezen kivul a hasfajossagot okozhatja idore etetes is, ha nem a korai ehsegjelekre teszed mellre (cuppogas, fejforgatas, nyelvnyujtogatas, izeg-mozog a labaval), hanem megvarod, meg sir, mert olyankor zaklatottan eszik, sok levegot nyel, az mar tul keso neki, es tobbet is igyekszik szopizni, mint amennyi jol esne neki, mert tudja, hogy nem kaphat akarmikor. Ha a teaztatast javasoltak neked, akkor biztos mondtak azt a tevhitet is, hogy legalabb ket oranak el kell telnie ket szoptatas kozott, kulonben a friss tej a regebben fogyasztottal osszekeveredve hasfajast okoz. Csakhogy regebben nem tudtak, hogy az anyatej 1 ora alatt fel is szivodik, igy akar az orankenti, vagy novekedesi ugrasok esten, illetve az atlagosnal kisebb gyomru, vagy rosszabbul zarodo gyomru babak eseten meg ennel is surubben kerhetik. Ilyenkor altalaban lerovidul a szoptatas hossza, tehat gyakrabban keri, de osszessegeben rovidebb ideig.


Rengeteg sajnos a tevhit, ajanlom facebookon a Szoptatas kerdezz-felelek csoportot, sok szakerto van ott, tudnak az ilyen kerdesekben segiteni.

2019. márc. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
#20, lehet, a 30-40 evvel ezelott vegzett vedono, vagy orvps tanacsolta neki.
2019. márc. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Csak simán és inkább kömény teát, ha a pocija fáj. Lehet, hogy attól is fog, de lehet, hogy nem. Espumizan, biogaia, a jutavitnek is van colika elleni cseppje, próbálgasd ki őket. Személy szerint egy kis tea nem gond, a fiam is megitta, főleg nyáron.
2019. márc. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Nem terveztem neki hosszú távon adni. Körülbelül 3-4 napig szerettem volna, mivel köhög és ilyen picinek még nem írnak fel gyógyszert. De segített is ma a 2. Napja hogy adtam neki és 2x hallottam köhögni, ami azelőtt sokkal többször előfordult. A negatív kommentelőknek pedig annyit szeretnék írni, hogyha segíteni nem tudsz, akkor legalább ne árts. Miért nem tudjátok magatokban tartani, mint pl. én?!:D Egy 17 éves anyuka vagyok és mivel hétvégén nem volt gyerekorvos kénytelen voltam tapasztalt anyukáktól tanácsot kérni hátha tudnak valami okosat írni. A rosszindulat daganatot okoz:)

A hasznos válaszokat mégegyszer köszönöm, a picikém jobban van és nyugodtabb. Abba is hagyom holnaptól a teáztatást.( egyebkent 2 nap alatt összesen 100ml ivott meg).

2019. márc. 5. 00:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!