Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le a lányomat...

Hogy szoktassam le a lányomat a cicizésről?

Figyelt kérdés
15 honapos, es csak cicivel alszik el. Ejszaka velunk alszik, es felkel parszor cicizni. Csak igy alszik vissza,mashogy nem. Hiaba simogatom... semmi. Nem cumizik, nem kell neki cumisuvegbol sem semmi ejszaka, hiaba kinalom. Nem tudom, hogy szoktassam le . Nagyon neheznek tunik ez most , mert elegge fontos ez neki. Viszont mostmar nem igazan szeretnem azoptatni tovabb. Tanacsok?
2019. márc. 10. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
2 éves korig ez egész normális. Akörül meg maguktól is abbahagyják.
2019. márc. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem engeded neki valami egyszerű magyarázattal ("már nagy vagy", "elfogyott a tej"...), hogy a pólód alá bújjon (érdemes valami szkafandert felvenni:)). Egyébként ha már nagyon ki vagy, akkor szoktasd le persze, de szerintem sem gáz még egy fél évet rászámolni.

Talán jó átmenet lehet, ha külön ágyban kezded el esténként altatni: ott vagy mellette amíg elalszik, de utána lelépsz (mondd is neki, hogy "anya majd a saját ágyába megy aludni"). Simán lehet, hogy éjszaka/hajnalban követni fog, és akár még évekig kergetőztök (de az is lehet, hogy rögvest átaludja az éjszakát), de akkor is legalább elindulna valami, megtanulná, kinek hol a helye, mi a rendszer, a "feladata". Mindenesetre bármi variáció mellett döntesz, ne érezze a kételyt, lelkesítőleg add elő, és ha kell vigasztald, de ragaszkodj a döntésedhez, ne másítsd meg.

Ja és nekem az a gyerekem szopott sokáig, aki nem fogadott el semmilyen tejterméket (pedig nem allergiás) - talán ebben is lehet összefüggés.

2019. márc. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fiam se akart leszokni,2,5 évig cicizett.mikor visszamentem dolgozni,volt hogy éjjel is,akkor nem igényelte,de mikor otthon voltam este akkor igen.egyszer mikor 4 napig nem én voltam vele este,5. nap nem adtam oda neki,nem is erősködött hogy kell.Szoval probáld meg hogy apával aludjon el este,és ha éjjel ébred adjon neki vizet(tanitsd meg pohárbol inni)
2019. márc. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Már pedig el fog aludni anélkül is, nyilván nem lesz fent örökké, csak mert nem cicizhet. Mond, hogy nincs cici, ha sír, hát sír, majd megnyugszik. Elhiheted, hogy se sírni nem fog örökké, se ébren lenni!
2019. márc. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Másfél éves a fiam, egy hete "vettem el" tőle a cicit. Rengetegszer keltünk éjjel,mindig csak cicivel aludt vissza,aztán egyik éjjel kétszer ébredt csak, aztán kipróbáltam hogy csak simizéssel vissza alszik e, visszaaludt gond nélkül, másnap reggel nem kérte, kipróbáltam hogy nem adom oda délelőtti majd délutáni alváshoz se,majd estinél se kereste, így igazából nem erőltettem. Most eltelt egy hét,azóta se kereste,beszéltem a védőnővel hogy most ugye nem lesz valami lelki törése a gyereknek hogy így elvettem a nagy cicizős gyerektől a cicit, azt mondta hogy valószínűleg pont most érett meg rá,hogy elhagyja ha ennyire nem keresi már, pont jó korszakot választottam az elválasztáshoz. Így is elégge benne van a dackorszalba,így lehet ha később választom le akkor csak óriási hisztikkel ment volna. És ha esetleg az ősszel megy bölcsibe akkor nem akkor kell ezzel is "szenvedni".
2019. márc. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!