Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi jellemezte inkább a (pár)...

Mi jellemezte inkább a (pár) kapcsolatotokat a kisbabás időszakban?

Figyelt kérdés
Az első fél-egy év kiemelkedően boldog, kiegyensúlyozott volt, vagy inkább kiemelkedően nehéz, feszült?
2019. márc. 11. 09:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hektikussag. Káosz. Kialvatlanság. De nem az első fél év, hanem csak az első 3 honap, onnantól mar a picur is jobban mozgott, megindult a mozgásfejlődése, elmult a hasfájasa, szóval onnan jobban aludt és nyugodtabbak lettünk.

Most a kicsi is már kezd érseklődni a külvilág felé, már talán elkezdi átaludni az éjszakat 9-4ig, de most kevésbé vagyunk kialvatlanok.

2019. márc. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Baromi nehéz volt az eleje.

Aztán "összeszoktunk".


MA már 6 éves a fiunk, nagyon boldog család vagyunk.

2019. márc. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is boldogsággal, de ugyanakkor feszültséggel, bizonytalansággal, fáradtsággal indult. A hormonváltozások miatt érzékenyebb és sokszor idegbeteg is voltam. Úgy érzem, hogy baromi nehéz volt, de ez még jobban összekovácsolt bennünket. Szerintem, azok mennek ilyenkor szét, ahol a baba előtt sem volt igazán jó a kapcsolat.

Esténként sokszor nevettünk magunkon, amikor hulla fáradtan leültünk, mennyit bénáztunk aznap is. Egy jó kapcsolat, házasság igazi próbatétele a gyerekvállalás. Ilyenkor derül ki, ki mennyire önzetlen, odaadó, türelmes, elnéző és elfogadó.

2019. márc. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kiegyensúlyozott volt a kapcsolatunk. Na nem azért, mert akkora királyok vagyunk, hogy semmi gondot nem okozott összeegyeztetni az anya-apa szerepet a férj-feleség szereppel. Inkább azért, mert elég racionálisak vagyunk, rengeteget beszélgetünk, így szimplán elfogadtuk, hogy mi most kicsit háttérbe szorulunk, ez ilyen. Számítottunk erre már a szülés előtt. Megbeszéltük, hogy nincs köztünk gáz, mindketten tudjuk, hogy átmeneti időszakról van szó, el fog múlni, segítettünk egymásnak. Ha jellemezni kéne, azt mondanám, olyanok voltunk, mint a legjobb barátok, és néha szexeltünk. Aztán kialakultak a mindennapok, helyreállt a rend, és tudtunk újra egymással is foglalkozni.
2019. márc. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább káosz. Nem is igazán a férjem miatt, ő későbbi bevallása alapján nagyon szép és nyugodt és boldog időszakként emlékszik az első gyerekünk születésére és utána levő időszakra- hanem magammal nem voltam elégedett.

Hiába készültem rá, nehéz volt a szülés, majdnem ott maradtam, a szoptatás iszonyú volt, nehezen ment, hónapokig fájt. Nem tudtam lefogyni se csúnyának láttam magam.

Én aki korábban hulla voltam ha 8 óránál kevesebbet alszok, innentől kezdve 2*2 max 3 órát ha aludtam.

Tiszta ideg voltam, hogy minden felfordult, béna vagyok, sírós a fiam és semmi se sikerül.

A férjem amit tudott, nyilván segített de helyettem jó anya nem tudott lenni, illetve éjjel hiába kelt fel, szoptatni nyilván nem tudott.

Plusz tényleg rengeteget dolgozott , akkor nagyon sokat kellett neki, mert fiatal volt, ment feljebb a létrán.

Örültem, ha alhatok, a szex is fájt hónapokig szóval ennyit a párkapcsolatról:D


A második harmadik gyerekkel már sokkal szebb emlékeim vannak, a párkapcsolatunk is sokkal kielégítőbb volt, mert akkor azt éltem meg hogy jól csinálom, és minden rendben.

2019. márc. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én egy hónapig sík ideg voltam,,hogy mindent jól csinálunk e.férjem tök nyugodt, szerencsére ez átragadt rám és utána mintha mindig is 3an lettünk volna. A 6. hét után a házaséletünk is visszatért és még gyakoribb is lett mint előtte. Mondjuk lehet azért mert az idegtől lefogytam😂 4hós múlt kislányom járunk sétálni,bevásárolni,kirándulni,barátnőzni,fodrászhoz..tök vagány!
2019. márc. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!