Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire viselte meg a kapcsol...

Mennyire viselte meg a kapcsolatotokat a gyerekvállalás? Hogyan állt helyre?

Figyelt kérdés
A fiunk most egy éves, de még mindig nem állt helyre az élet nálunk. 10 éve együtt voltunk mielőtt gyereket vállaltunk. Lehet, hogy emiatt. Már nagyon jól berendeztük az életünket, két emberre. Aztán jött a harmadik, akit mindketten imádunk, de nehezen dolgozzuk fel, hogy minden megváltozott. A fáradtság miatt elhanyagoljuk egymást, és csak arra marad erőnk, hogy a gyerekkel minden rendben legyen. Másnál is van így?
2013. jan. 7. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
igen :(
2013. jan. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És Ti mit próbáltok tenni? Hogy lehet ebből kimászni?
2013. jan. 7. 14:31
 3/7 anonim ***** válasza:
hát most fogzottunk nagyon sokáig most épp beteg.. úgyhogy sajnos most nem volt erre energiám. :( de tudom hogy nem jó ez így igyekszem változtatni azt még mondjuk nem tudom hogyan..
2013. jan. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk nagy törés volt. Megoldottuk... elsősorban sokat beszélgettünk és lassan visszaállt a dolog a rendes kerékvágásba...

Azóta már megszületett a 2. gyerek is aki már három éves lesz.

Szakitsatok időt egymásra mert különben rossz vége lesz.. :-(

2013. jan. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk az első fél év volt nehéz nagyon. Főleg az állandó fáradtság miatt, és hogy nagyon bezárva éreztem magam otthon. Ráadásul nem szívesen bíztam másra a kicsit. Sokat veszekedtünk :( Mi 5 éve voltunk együtt akkor.


Aztán rengeteg beszélgetés után, és ahogy nőtt a gyerkőc, egyre könnyebb lett minden valahogy. És szinte maguktól helyre álltak. De tényleg rengeteget beszéltünk-beszéltünk és beszéltünk. Azóta 3 gyerekünk van, a másik kettő születésekor már nem kerültünk hullámvölgybe.

2013. jan. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk is rosszabb, de az a baj, hogy hiába van "kéznél" anyós (egy házban élünk), hiába lenne rá pénz és idő, párom mégsem akar kettesben programokat csinálni. Igaz még hármasban sem nagyon. Legszívesebben itthon ülne. Pedig nem ilyennek ismertem meg. Párszor kifakadtam már emiatt, akkor rögtön mentünk ide-oda, de hosszabb távon nem tudom mi lesz, ha csak nekem lesz fontos a minőségi idő kettesben.
2013. jan. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mintha magunkról olvasnám a kérdést. De már minden ok. 10 év együttlét után jött a baba, eleinte borzasztó fáradtak voltunk mindketten. Alig tudtunk beszélgetni, együttlétek minimálisak voltak. Aztán ahogy nőtt a gyerkőc, elkezdte átaludni az éjszakákat - kisebb nagyobb sikerrel - úgy jutottunk mi is egy kis szusszanáshoz. Már két éves a gyerkőc, és azt mondom, nagyjából minden rendben. Férjemmel nem egymással volt bajunk, csak nem jutottunk el egymáshoz. Sokszor félreértettük egymást, mert nem volt erőnk rendesen elmondani, amit akartunk. De nem akartuk, hogy tönkremenjen a házasságunk, idővel megtanultuk a helyzetet is kezelni, egymást megfelelően segíteni. Egy simogatás, ölelés mindig jól esett egymástól. Sokszor mondtam neki, hogy nem vele van bajom, de ideges, feszült vagy épp fáradt vagyok, és sajnos rajta csapódik, tudom, de majd elmúlik. Tudtuk, hogy számíthatunk egymásra, csak túl kell lenni a nehezén. Tökéletesen értem, amit írsz, de hidd el, nem lesz mindig ilyen nehéz (legalábbis fizikailag). Kívánom, hogy nálatok is egyre jobb legyen a helyzet.
2013. jan. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!