Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzáskönnyítő! Hogyan kell...

Fogzáskönnyítő! Hogyan kell adagolni/feloldani?

Figyelt kérdés
7 hónapos kisfiamnak, most jön a 6. foga. Az első 5-tel szinte semmi gondunk nem volt, de ez most eléggé megviseli. A védőnő azt mondta, hogy esténként adjak neki panadolt, mert borzasztó rosszul aludt mostanában. Így jó is volt, csak ugye annak a szedését 3 nap után abba kell hagyni. Vettem neki Chamomilla Vulgaris homeos golyócskát. Azt már tudom, hogy 5 golyót kell egyszerre adni, de hogyan tudom feloldani? Vagy hogy kell odaadni, mert azt nem gondolom, hogy a golyócskákat csak úgy bele kellene "önteni" a szájába, viszont hiába öntöttem rá vizet, nem oldódik fel! Mivel, hogyan kell feloldani?
2010. júl. 3. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én az első lányommal próbáltam a chamomillát, de nem sokat ért, ráadásul 1 óra volt, mire feloldódtak a vízben a golyócskák. (Én kiskanálba tettem vizet, abba a golyókat, és hagytam, hogy olvadjon. Volt, hogy fogpiszkálóval kavargattam, de az sem sokat segített)


Aztán áttértünk a Viburcol kúpra, ez nagyon jó. Szintén homeopátiás, este fürdés után kap egyet, és gyönyörűen átalussza az éjszakáékat. Működött az első lányommal is, és most a kicsivel is, pedig neki pl. most is 3 foga jön egyszerre, múlt héten 2 jött ki...

2010. júl. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pár mili vízbe rakd bele és így kb. negyed óra alatt fel kell h oldódjon.
2010. júl. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia. A chamomilla-t is csak bizonyos ideig szabad használni, utána annyi szünetet kell tartani ahány napig alkalmaztad. Lányomnak csak nappal adtam, 3x5golyót, de ha nagyobb a baj akkor akár negyed-fél óránként is lehet adni 3-5golyót. Egy műanyag pohárba vagy cumisüveg kupakjába a szer kupakjából öntsd ki a golyókat, tegyél rá egy kávéskanál vizet, és kb 15perc múlva feloldódik. Lányom legtöbbször elszopogatta, bele szoktam önteni a zsájába az egész golyócskákat. Azt is tudni kell, hogy csak akkor hatásos a chamomilla vagy bármelyik homeós szer, ha az a babád alkati szere. Mindíg tünetek alapján kell választani. Van egy babás oldal ahol nézelődhetsz, és van egy szerkeresős is, ahol beírod a tüneteket és kidobja a megfelelő szert. Fémmel,kézzel ne érintkezzenek a golyók, és melegvízzel sem szabad felönteni. Mikrótól,tévétől távol kell tartani, és bevétel előtt és után lehetőleg kerülni kell az evést,ivást.

[link]

[link]

[link]


Még annyit, hogy az előttem említett viburcol kúp is nagyon jó, lázas és láz nélküli nyugtalansággal járó betegségeknél, tehát fogzáskor is. Azt este szoktam használni a lányomnál, most is...mert jön a szemfoga.

2010. júl. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. Akkor majd ma este megpróbálom úgy ahogy írtátok. Igazából napközben semmi gondja nincs. Most is már két órája alszik, csak az éjszakával van gond, ha nem adok neki semmit. Nekünk is múlthéten egyszerre három fogunk jött. Egy nap eltéréssel jött ki mind három felső, középső és a balodali. A hárommal össz-vissz nem szenvedett annyit mint most ezzel az alsóval ami a középsők jobb oldalán jön.

Az biztos, hogy ha nem válik be ez, akkor kipróbáljuk a Viburcolt.

Még egyszer köszönöm!!!

2010. júl. 3. 10:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Én Panadolos vagy Nurofenes adagolóba beleteszem este az 5 golyócskát, és szívok fel bele vizet, csak egy minimálisat, és néha rázogatom, hogy oldódjon. Ez eltart kb. fél óráig, és utána apránként adagolom a szájába, úgy hogy szinte ne is tudjon lenyelni belőle, mert ugye nyálkahártyán keresztül kell felszívódnia. Nekünk bevált, lányom 1 éves, van 8 metszőfoga, és most jön 2 rágó, és ha kapja a Chamomillát, kifejezettebben jobbak az éjszakáink.
2010. júl. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!