Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adtok/adtatok-e 1 éves gyereke...

Adtok/adtatok-e 1 éves gyereketeknek ilyen ételeket? Többi lent

Figyelt kérdés

1. Bolti kalácsot

2. Túró rudit, tejszelete, Dörmi macit

3. Krémtúrót

4. Normál (nem baba) joghurtot

5. Húslevest (tésztával, villával áttört zöldségekkel)

6. Paradicsomlevest, krémleveseket

7. Saját készítésű pogácsát, nem krémes sütit (pl. muffin)

8. Bolti kenőmájast

9. Virslit, felvágottakat

10. Házi lekvárt


Persze az ételeket "babásan" elkészítve gondolom, kevesebb cukorral, fűszerrel stb...

Az anyósommal megy a vita néhány dologról, ezért kérdezem. Köszönöm a válaszokat!



2019. márc. 15. 04:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön élünk. Itt az ételek bevezetésénél hangsúlyozták, hogy úgy ütemezzünk, hogy egy éves korára mindent ehessen, amit egy felnőtt, mert a helyi bölcsődében is egy éves kor felett már mindenféle lesz az étlapon. És itt a "minden" még a garnélarákot, tintahalat is magába foglalja. Úgyhogy én simán adnék/adtam ezek közül bármit. Más kérdés, hogy a fenti dolgok egy része itt nem kapható, már részét meg a gyerek nem fogadja el.
2019. márc. 15. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen mindent azzal a különbséggel, hogy nem törtem át neki villával a zöldségeket (sok minden szimpatikus volt a blw-bol is, így abból az irányzatbol is vettem át, így alakítva a saját étkezési szokásainkat). Nem főztem/főzök babasan a saját ételeinket sem fuszerezem túl, cukrot is kevesebbet használok, így erre nem kellett figyelni.


1 évesen már azt ette amit mi. Szerencsére nagyon jó evo, mindig is az volt, most 1,5 éves bár ez egyáltalán nem látszik rajta, vele könnyű volt az első perctől megszerettetni az ízeket.

2019. márc. 15. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2 és 3 kivételével mindent. Joghurtot, kenőmájast, virslit is lehet venni, bababarátot.
2019. márc. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen. Annyi, hogy kristálycukor helyett fruktózt használtam és már nem pépesítettem semmit, csak kis falatokra vágtam.
2019. márc. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ezeket mind ette már 1 éves kora körül.
2019. márc. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mindenevő volt már ekkor.
2019. márc. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem. Lányommal lassan haladtunk (ő diktált, nem fogadott el semmit), kb. 1,5 éves volt mire "mindenevő" lett, de még akkor sem ette ezek jó részét. Inkább csak 2 felett.
2019. márc. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen ezeket mind eszi ,kivéve a virslit azt nem szereti .
2019. márc. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, egy évesen ezeket majdnem mind ette. Talán a virsli és a felvágott, azokat pár hónappal később adtam neki először.
2019. márc. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, ezekből már mind evett, de mivel nem gondolom mindet egészségesnek, van, amit ritkán kap ezekből. Túró rudi, tej szelet, dörmi: heti egyszer (gyakrabban akartam, de túlságosan rákattant)

Kenömájas, virsli, kalács: kb. havi egyszer.

2019. márc. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!