Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti elmennetek így vendegsegbe...

Ti elmennetek így vendegsegbe babaval?

Figyelt kérdés
Hugomnak kozepful és arcureg gyulladása van-állítólag nem ragályos, múlt héten volt síelni és a hegyi levegotol van. Ez vajon lehetséges? Tényleg lehet h egy kozepful gyulladás nem fertőz? Három hónapos babánk van pénteken mennénk hozzájuk látogatóba de nem tudom így merjek-e. Ti mennétek? Pláne hogy 6hetesen volt már 1hetet kórházban mert nagyteso hazahozott vmi vírust...

2019. márc. 20. 11:44
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

a középfülgyulladás (mondjuk az arcüreg szintén) nem szokott fertőzni. Én még nem is hallottam olyanról, ami igen. Huzattól, hidegtől, allergiától, víztől, náthától, stb alakul ki...


Én mennék, ha neki nem teher. Inkább az a gond, hogy ezek fájnak, nyomott tőle az ember, rossz a közérzete. Ellenben ha már nincs fájdalma a hugodnak, jól érzi magát, akkor semmi akadálya.

2019. márc. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
3%

Nem mennék.

Akkor lenne a hegyi levegőtől, ha mindenki így jön haza síelésből. Ez fertőzés lesz.

Nálunk is van valami vírus, sajnos nagyon lassan is gyógyul ki belőle mindenki. Felnőtt létemre három hete köhögök, semmi nem segít. (Vírus, antibiotikum se hat.) A gyerekek felének kötőhártya gyulladása is lesz, de a suliban arcüreggyulladást is okozott sokaknál.

Az ország közepe, Fejér-Komárom-Esztergom-Pest-megye, ha erre laknak, akkor eszetekbe se jusson most látogatni.

2019. márc. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
En inkabb kihagynam. At lehet tenni maskorra.
2019. márc. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Igen a középfülgyulladás legtöbször a felvizesedett fülben(ami valami megfázástól lehet) elszaporodnak a baktériumok. Erre Antibiotikumot szoktak írni.


Ha szedi már az antibiotikumot akkor pénteken már semmi esetre sem fog fertözni. De szerintem is nehéz ezt csak úgy átadni.


Ès egy halom betegség a felnötteken meg sem látszik de hordozzák, így igazából bárhol bármit elkaphat a baba.

Èn azért a helyedben nem mondogatnám, hogy a nagyfiad a tettes abban, hogy beteg lett a babád. A fiadnak ez iszonyat rosszul eshet, és még nem is tuti, hogy ö adta át, lehet, hogy pont te voltál a hordozó és mindegyiket te fertözted meg....

2019. márc. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
10%
Hülyeség, hogy nem fertőz. A náthát, mindenféle gyulladásokat is kórokozók okozzák, mert a megfázás legyengíti az immunrendszert, a huzat miatt felgyülemlik a nedvesség az üregekben, stb, és ez mind kedvez a baciknak. Szóval ha nem szed antibiotikumot, fertőzhet. Ha már szedi egy ideje, akkor nem valószínű, de én nem vinném oda a gyereket.
2019. márc. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

basszus, nem minden bakteriális betegség fertőző! nemár!

az, hogy adott helyen elszaporodik valami és panast okoz, egyáltalán nem jelenti azt, hogy azzal mást meg lehet fertőzni. Ráadásul azt azért megnézném, hogy a dobüregből hogy kerülnének rá a másik emberre ezek a "fertőző" egysejtűek.

2019. márc. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
na jó, mindegy, nem fogok linkelgetni, de nyugodtan rá lehet guglizni: sem az arcüreggyulladás, sem a középfülgyulladás nem sorolandó a fertőző betegségek körébe. Nem lehet egymástól elkapni.
2019. márc. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
20%

Nem fertőző, tehát emiatt mehettek.

Az természetesen nem igaz, hogy a tiszta hegyi levegőtől lett. Az elképzelhetőbb, hogy előtte megfertőződött, és a hideg levegő "kihozta".

2019. márc. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
33%
Nem mennék
2019. márc. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
86%

esküszöm, azon gondolkodom, hogy ha fel lenne fázva, akkor is megfordulna a fejedben, hogy nem mentek?

vagy mert mondjuk egy bőrgyulladástól tályogos, aknés a bőre... hiszen az is egy bakteriális fertőzés.

2019. márc. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!