Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elmennétek így vendégségbe 9...

Elmennétek így vendégségbe 9 hónapos babával?

Figyelt kérdés
Holnap mennénk vendégségbe, de felhívott a házigazda, hogy a fia barátnőjének folyik az orra. Ki tudja milyen betegséget szedett össze, semmilyen más tünete nincs csak ennyi. Egész nap szabad levegőn leszünk, mert kerti bográcsozás lesz, ezen kívül falunap ahová kinézünk. Nem engednén közel őt a babámhoz, de mégsem tudom mit tegyek. Ti így elmennétek? Köszi mindenkinek
2009. szept. 25. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Menj el nyugodtan - már az utcán is van ennyi esélye, hogy valamit elkap a gyerek (mivel mindig van a közelben valaki, aki náthás). Már nem olyan nagyon pici, és az immunrendszere is müködik. Ne vidd direkt a közelébe, ´de nem lesz semmi baja.
2009. szept. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Én elvinném, nem zárt térben lesztek, nem hiszem, h elkap bármit is, a falunak jó mókának ígérkezik, sztem tetszene neki:)

Lehet, h egy védőnői vizsgálaton több mindet elkapna.

2009. szept. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megerősítettétek bennem az Igent. Úgy szeretnék elmenni holnap, de természetesen nem a baba kárára hisz ő a legfontosabb.
2009. szept. 25. 17:47
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
Biztos sokan nem értenek velem egyet,de szerintem vendégségbe náthás,tüsszögő,esetleg fertőző betegnek nem illik mennie,még akkor sem,ha az illető a házigazda fiának a barátnője. Vagy ha ilyen beteg van a családban,vagy nem hívok vendéget,vagy a beteget elkülönítem. Minden esetre 9 hónapos baba elég könnyen elkaphatja az ilyen fajta betegségeket, mert űltalában cseppfertőzéssel terjed,ráadásul ebben a korban még nem elég fejlett az immunrendszere.
2009. szept. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%
2. vagyok, teljesen egyetértek veled, ne menjen náthásan sehova. De a ha mégis elmegy, nem kell a gyerek közelében lennie, és akkor nem lesz baj, nyilván, vagyis remélem, h nem a kezével törli az orrát, és kezet mos, ha fújja. Ha tüsszög, bár azt írta a kérdező, h csak az orra folyik, akkor meg nem a babára tüsszög.
2009. szept. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

Természetesen nem kell kitenni szándékos fertőzőésnek egy ekkora picurt, de nem tarthatod búra alatt, azzal még többet rontasz, mint segitesz.

Menjetek nyugodtan, szép idő is igérkezik, ki tudja meddig élvezhetjük még ezt a csodálatos őszt?

2009. szept. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%

Ha sétálni mész, vagy boltba, ott nem találkozhatsz olyan emberrel akinek folyik az orra?

Nem kell ennyire túlaggódni...

Nekem is folyik az orrom, tüsszögök, köhögök-asztám és allergiás vagyok, nem fertőzök, de ez nincs a homlokomra írva.

Én nem hagynám ki, még akkor sem, ha nem szabadtéri program lenne, de hogy az, nem is értem miért izgulsz...

2009. szept. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én elég hipohonder vagyok,ezért biztos nem vinném el.Hisz ok nem engeditek oda a kisfiút,de hogyan fogod követni,hogy elötte kinek a kezét fogta meg,v kire tüsszentett.És ha megbetegszik magadat fogod szidni.
2009. szept. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Holnap reggel még felhívom őket, és ha rosszabbodott az állapota akkor nem megyünk.
2009. szept. 25. 20:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Én elvinném, mert szabad levegőn lesztek, viszont mindenkit (!) nyomatékosan megkérnék rá, hogy ne puszilgassa a gyerek arcát, kezét stb... Ennyi erővel a botban vagy bárhol meg lehet fertőződni. Én nem járok sehová, egész nap itthon vagyok a fiammal, max sétálni megyünk, 2napja mégis teljesen kész vagyok nem győzök orrot fújni. (na meg be vagyok pánikolva, hogy elkaptam a malacka-lázat)
2009. szept. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!