Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt valakinek akinek 7.5...

Volt valakinek akinek 7.5 hónapos bajàja nem kùszik?

Figyelt kérdés
Amugy nagyon aktiv baba minden hova oda gurul jàtszik a szönyegen de nem nagyon akar kùszni. Gyerek orvos mondta vigyük el dëvëny tornàra..Szerintetek le van maradva?
2019. márc. 20. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Vannak olyan gyerekek akiknek az életéből kimarad a kúszó szakasz. Ez később esetleg tanulási nehézségeket okozhat. Én járok pszichológushoz, és egyszer megkérdezte tőlem hogy én kúsztam-e kiskoromban? Anyukám válaszolt erre a kérdésre. Azt felelte hogy én egyáltalán nem kúsztam, én inkább csak ültem, de egy kis idő múlva felálltam és elkezdtem járni. Szóval az életemből ez nekem teljesen kimaradt. Azért kérdezte ezt az orvos, mert tudta hogy Diszkalkuliás vagyok. A Diszkalkulia egy tanulási nehézség a matematikán belül. Föl is vagyok mentve matematikából. Az orvos szerint amiért nekem kimaradt ez a mozgási szakasz az életemből, ezért nekem tanulási nehézségeim vannak. Főként matekból, de a legtöbb reál és néhány humán tárgyat is nehezen tanulom. Ez úgymond pszichológiai tény, hogyha egy kisbaba életéből kimarad bármely mozgási szakasz, az később idősebb korában tanulási nehézségeket okozhat. Mert a mozgás segítségével fejlődik legjobban az agy. Ez nem egy betegség. Ettől nem kell megijedni, de fontos hogy sokat mozogjon és megismerje a kúszást. Nyugodtan vidd el baba tornára, ott szépen lassan rá tudják vezetni a szakemberek. De egyáltalán nincs elmaradva a pici.

Egyébként 16 éves vagyok. Most vagyok elsős gimnazista. Teljesen egészséges vagyok, teljes életet élek.

2019. márc. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Utóirat: Remélem segítettem! Jó egészséget nektek! :)
2019. márc. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A gurulás után jön a kúszás. 9 hónap a kúszás határideje. Lányom 10 hónaposan kezdett kúszni gyógytorna segítségével.
2019. márc. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Gyermekem nem tudott kuszni csak körbe körbe forgott, a neten találtam kuszásra tornát (olyanok vannak benne pl forduljunk a kicsivel jobbra aztan balra)+youtube es 3 nap ilyen "torna"utàn kuszott már profin.
2019. márc. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

Ez volt a torna ami csodat tett 3 nap alatt, kicsit görgess lentebb az oldalon

[link]



Es ezt is tanitottam

[link]

2019. márc. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm ki fogjuk probàlni 😊
2019. márc. 20. 18:23
 7/9 anonim ***** válasza:
A fiam 9 hónaposan kezdte a kúszást, a lányom 8,5 hónaposan. Amúgy tényleg 9 hónap a határideje, mint ahogy itt fentebb is írta valaki.
2019. márc. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 9 hónaposan kezdte .
2019. márc. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%

Én kérdeztem erről a védőnőnket,mert volt gyanús dolog nálunk is.Szerinte ha már körbe-körbe kúszik az is kúszásnak minősül és ,,megfelelő" tehát elvileg már akkor se hagyja ki a kúszást ha csak körbe -körbe csinálja.A lányom kb 2 hétig kúszott körbe körbe aztán magától elindult hátra és csak utána előre.Szerintem ha bizonytalan vagy mutasd meg inkább gyógytornásznak először, mert elvileg ezeket a mozgásokat maguktól kellene hozni úgy hogy agyilag megérik rá.Ha nincs megérve rá akkor nem biztos ,hogy jót teszel ha csak magadtól tornáztatni kezded.Szakszerű segítséggel viszont biztosan igen, HA szüksége van rá a babádnak.

Ahogy írták,nincs lemaradva még.10 hónap a ,,határ" elvinni megnézetni előbb is el tudod ha aggódsz.

2019. márc. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!