Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám féloldalasan kúszik, de...

Babám féloldalasan kúszik, de mindenki azt állítja, hogy semmi baja nincs, nincs teendő vele?

Figyelt kérdés

2,5 hónapja kúszik így, most 8 hónapos. Még nem mászik, nem ül, de sokszor felmegy négykézlábra.

Voltunk gyógytornásznál, Dévényen, de azt mondták egyhangúan, hogy rendben van; nincs izomtónus probléma, nem feszes sehol, csak rosszul rögzült a kúszás, és nem változtat rajta, mert így is eléri, amit akar, majd a mászás rendezi, mert azt már nem lehet így csinálni.

Volt valakinek ilyen a babájánál? Hogy alakultak a dolgok?


2019. márc. 28. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerinted ha Devenyes azt mondta, akkor mi megnyugtatunk..?:)

Kisfiam is féloldalas kúszott, aztán elkezdett szépen mászni később, kutyabaja. Orvoshoz sem vittem...

2019. márc. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
[link] oldalon vannak lentebb gyakorlatok, a babám 3 nap mulva már profin kuszott ennek segitségével
2019. márc. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2-es köszönöm, de ezeket rengeteget csináljuk.
2019. márc. 28. 19:13
 4/9 anonim ***** válasza:
22%
Kuszassal nekunk is voltak gondjaink, nem volt szabályos kuszás. Most 3,5 éves és ez volt az egyik dolog amit a gyógytornász felsorolt mint tipikus jel a megállapitott idegrendszeri fejlettlenségnél. Anno velünk se foglalkozott senki
2019. márc. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
Én egy gyógytornász vagyok. Úgy érted a féloldalasan kúszást, hogy négyből csak három végtagját használja? Az valóban nem probléma. A mászás kimaradása okozhat egyedül problémát, mert az az egyetlen mozgásforma, amikor mind a négy végtag összehangolt mozgása szükséges, míg kúszni lehet három végtaggal is. A mászás segíti a jobb és a bal agyfélteke közti “együttműködést”, így a kúszás kis túlzással ki is maradhat. A Dévényes szakemberek szuperek, rengeteget tanultak, rengeteg gyakorlatra jártak, ha Ők azt mondták nincsen baj, akkor hidd el Nekik.
2019. márc. 29. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Nekem a devenyes azt mondta ha elkezd feloldalasan kuszni azonnal hivjam mert akkor segitenie kell neki. Feszes izom miatt jartunk hozza. Aztan vegul nem kuszott feloldalasan de a labait egyaltalan nem hasznalta a kuszasnal, szinte csak karral huzta magat elore. Aztan folallt, majd ra par napra elkezdett maszni, azt mar rendesen csinalja.
2019. márc. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, 3 végtaggal kúszik: a bal oldalon könyököl, jobb oldalon tenyerel, és jobb lábbal tolja magát. A bal lábát csak nyújtott helyzetben kifeszíti, és húzza. Viszont, ha a körülmények úgy hozzák, akkor ezt a helyzetnek megfelelően megváltoztatja, de amint a kényszerítő tényező (pl. útban van valami) megszűnik, rögtön folytatja a bevált módon. Sokszor felmegy négykézlábra is, de mintha ez a berögződés miatt nem tudna elindulni a mászás, mert nem tud a megszokott technikájával így elindulni. Ezért hasra vágja magát, és megoldja úgy, ahogy eddig is...

Én aggódom ez miatt, mert egy nagyon problémás terhességből született. Félek, hogy ez annak a következménye.

2019. márc. 29. 18:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én babám nem is kúszott... Igy sincs baja. Szerintem nálatok sincs semmi gond..
2019. márc. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#5-ös vagyok. Ha nem bízol azokban a gyógytornászokban, akiknél voltál nézesd meg másik szakemberrel is. Beszélj a háziorvosotokkal, védőnővel, szerintem laikus emberek nem tudnak Neked érdemben segíteni.
2019. márc. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!