Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pár hetes a babám és nagyon...

Pár hetes a babám és nagyon beállt a hátam, járt így valaki?

Figyelt kérdés
Szoptatom , okát emelgetem, hasfájos és mára úgy fáj a hátam nyakam hogy alig tudok ülni feküdni egy rossz mozdulat és bele nyilal , ti jartatok már így? Mit lehet tenni???

#baba #hátfájás #szoptatás anyukák
2019. márc. 28. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Tornázz, jógázz. 20-30 perc is csodát tesz.
2019. márc. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De egyenlőre minden mozdulat nagyon fáj
2019. márc. 28. 18:41
 3/9 anonim ***** válasza:
1 eves kb 4 szer csipodott be hol a hatam kozepe hol a derekam... ugyelet injekcio es mivel egyedul vagyok vele muszaj volt mindent megoldanom, a hatam ugy szetvan hogy mar megondolom hogy hajolok vagy emelek mert azonnal becsipodik mindentol. Kitartas😫
2019. márc. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem most is be van állva, kérdezd meg a dokit, hogy milyen fájdalomcsillapítót lehet használni szoptatás alatt, masszázs is jót tud tenni.
2019. márc. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálam is gyakran előfordul ilyen. Óvatos nyújtó gyakorlatok segítenek.
2019. márc. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ugyan igy voltam.Vagy 2 hétig algoflexet szedtem. De ez normális szülés után. Lányomat ringatni se birtam ha cicin nem aludt el. 3 hónaposan is fájt még a hátam úgyhogy beruháztam egy csipőülökébe, igy most ezzel altatom, kevésbé fáj a hátam.
2019. márc. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! Gyógymasszőr vagyok, és tudok ilyen hibákat javítani, ha pesti vagy.

A szoptatás idején bekövetkező hát- és nyakfájásnak alapvetően három oka van, ami össze tud adódni:

1. megnő a melled súlya, és ettől eltolódik a törzsed súlypontja (ezen nem igazán lehet változtatni), erre anatómiailag nem tud jól reagálni a szervezet (akinek nagyon nagy a melle, az gyakran egész életében küzd ezzel)

2. rossz pozíció a szoptatás közben -- ezen kísérletezéssel lehet segíteni, találd meg a kényelmeset, használj párnákat, ha kell, máskülönben ugyanez történik, hogy a gyerek súlya a te gerincedet húzza

3. emelgetés, főleg a kiságyba való behajolás, ezen egy nyitható oldalú ágy sokat segít azért.


Mivel ezek izomeredetű fájdalmak, nem betegség okozza őket, ezért szakszerű masszázzsal hatékonyan javíthatóak. A masszázs során szintén lehet, hogy kísérletezni kell a kényelmes fekvéssel, ez is megoldható.

2019. márc. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen sajnos nem pesti vagyok, de köszönöm az ötletet és valószínűleg hogy a szoptatás miatt van ( rossz tartás) keresek egy gyógymasszőrt :) talán tud segíteni akkor
2019. márc. 29. 20:49
 9/9 anonim ***** válasza:
És még valami: a fiúknak hamar megtanítják, amikor az első ládájukat vagy bútorukat megemelik, hogy mindig guggolásból emelünk, nem hajolásból. A lányoknál ez a tanítás el szokott maradni. :)
2019. márc. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!