Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye nem autista?

Ugye nem autista?

Figyelt kérdés

Kisfiam 10 hónapos.

Ami nekem gyanús:

- mikor belemerul a játékba nem mindig néz oda, ha szólítom

- a hozzataplalas nagyon lassan megy, étkezést se tudtunk kiváltani, csak edeset eszik és tapszert utána

- mozgasfejlodese picit lassabb (8 hosan kezdett kuszni, 9,5 honaposan ült fel, még nem mászik)


Emellett már tud tapsolni, szemkontaktust keresi, a szociális mosoly hamar megjelent nala, kukucs játékot érti. Gagyog, igaz kicsit később kezdte 9,5 honaposan a mama, vava szavakkal.

Idegenekkel vagy ritkán látott rokonokkal par percig tartózkodó, de hamar oldódik.

Játék közben sokszor keres bennünket, a hozza közel állókat felismeri.


2019. ápr. 4. 09:49
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Amiket leírtál gyanúsnak, nem tünetei az autizmusnak.
2019. ápr. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Illetve a fejét 7 honaposan tartotta csak ulesbe huzaskor.

Feszes volt a nyaka, jártunk tornára vele.

2019. ápr. 4. 09:59
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Melyik tünetet gondolod autista tünetnek?

Ha valamibe igazán belemerülök a mai napig nem biztos, hogy meghallom ha szólnak.Szeretem az édesebb gyümölcsöket,lassabb volt a mozgásfejlődésem 16 hónaposan kezdtem járni, nem vagyok autista...


Később lehetnek az egészséges babádnak is autisztikus tünetei amiket majd szépen kinő.Ez különbözteti meg az egészséges és a beteg gyerekeket egymástól.

2019. ápr. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Jézusom. 10!!!!! Hónapos... Azert ennyire ne akarjuk sokat a gyerektöl. Az enyém 6 évesés ha belemerül a játékba, nem figyel a nevére, lassabb volt a mozgásfejlődése és inadja az édeset. De nem autista.

Ennyi dios korban meg doagnosztizalni se tudnák, amugy meg tok olyan mint egy normalis 10 hos..

2019. ápr. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Ezt már a múltkor is megkérdeztem, miért akarja mostanában minden ráhúzni az autizmust a gyerekére??? Marha divatos kór lett... De ha már ilyen menő, legalább találj rá passzoló tüneteket a gyereken. Elmerül a játékban? Szereti az édeset? Normális gyerek. Mozgásfejlődése lassú? Semmi köze az autizmushoz...

A többi meg amit írtál, kifejezetten pozitív. Ennyi erővel aggódhatsz a cukorbetegség, a gyomorhurut és a dongaláb miatt is. Ugyanis azok sincsenek neki...

2019. ápr. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

El sem olvasom a magyarázkodásod.

Egy 10 hónaposról NEM LEHET MEGÁLLAPÍTANI, hogy autista-e, mert UGYANOLYAN a viselkedése, mint egy nem autista gyereknek.

Ne képzelegj, ne hipochonderkedj!

Majd valamikor 3-4 éves korban megállapítható az autizmus, addig meg hagyd békén szegényt, had fejlődjön a saját tempójában!

2019. ápr. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem,hogy autista.


Viszont! Minap voltam egy előadáson: ma az autizmust 18 hónapos kortól diagnosztizálják! Ezt szakember mondta,ez a legkoràbbi időpont.

2019. ápr. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7-es, azért ezt nehéz elhinni.

Az autizmusnak elég széles a spektruma. Lehet, hogy egyes esetekben egyértelmű, de nem hiszem, hogy 18 hónaposan teljes bizonyossággal kiadják a diagnózist.

Unokaöcsém 4 évesen volt a Vadaskertben, ott Asperger diagnózist kapott.

Most 8 évesen "változtatták" autizmusra.


Ne riogasd szegény kérdezőt, hogy már olyan korán megállapítják. Mert ő már most diagnosztizálni fogja.

2019. ápr. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem riogatom! Ezt szakember mondta,aki 20 ève autistákkal foglalkozik. Csak leírtam.
2019. ápr. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!