Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek ítélik a bíróságon az...

Kinek ítélik a bíróságon az újszülött babát?

Figyelt kérdés

20 éves férfi vagyok a volt barátnőm pedig 24éves(3 hónap múlva tölti a 217ett! )Mikor éppen meg születik a baba.

Együtt éltünk egy darabig nem volt semmi gond !Aztán hirtelen becsúszott egy baba és a kettőnk véleménye szerint meg volt az anyagi hátterünk és a többi is a baba neveléshez!

Viszont azóta eltelt pár hónap és külön mentünk nagyon úgy néz ki végleg.Mint már említettem 2 hónap múlva megszületik a baba.

Nekem meg van az anyagi hátterem,a házam,a munka helyem,és a barátnőm is aki már felnöt korú és vállalja a gyámságot az én gyermekemre.Szóval minden körülmény megvan a normális baba neveléshez!

A volt feleségem részéről pedig követező a helyzet.


Az nagymamájáékhoz költözött vissza .

Ott a ház nagyjából rendben.

3 nagy szoba viszonylag a baba neveléshez tűrhető.

Van konyha van fűtési lehetőség (kályhával fűtenek) fürdő szoba az van de csak egy wc van bent

a házba víz nincs csak egy kút van ami folyik megállás nélkül(hogy érthetőbb legyen egy nap kifolyik kb 10liter víz belole. De hogy télen honnan vesznek vizet azt én sem tudom!)


Ez van a lakásal.

A benne élő emberek viszont nem megbízhatóak.

A feleségem anyja egyedül nevel kiskorú gyermeket az egyik 7 éves a másik pedig 13.

Bejelentett munkahelye nincsen.

Feketén dolgozik naponta 4-5 éppen 6 ezrekért!A saját gyermekeivel alig tud foglalkozni nem hogy a máséval.

Többször vitték már el gyógyszer túl adagolásért.Viszonyt receptre van kiírva mert szívritmus zavara van.

A feleségem mamája pedig iszákos .Viszont szedd rá gyógyszereket is!Nem tudom hogy volt e már kórházban vele és van e rola tudomásuk a rendőrségnek de nagyon rossz kiszámíthatatlan öreg asszony létére meg gyógyszerezik is és iszik is rendese!(52 éves).

Ez miatt is legalább 1-2 alkalommal 1 hónapban ott áll a rendőrségi autó a házuk előtt.

Tovább folytatva a feleségemnek az anyjának az öccse nem sokára szabadul a börtönből . Talán lopásért és kiskorúnak adott kábítószert meg ilyesmik vannak a háttérben.

Viszont ö is egy akollista nem normális ember!

Talán egy normális ember van abban a házban az pedig a feleségemnek az anyjának az édesapja.

Ő dolgozik viszont levonása van és vonjak a házat is.

köz foglalkoztattatott ként talán ha kap 20-30 ezret kézbe !

Az ősz jövedelem így olyan 60-70 ezer körül van !És még amit majd kapni fognak a gyermekre.Meg plusz 50 ezer ha kiszabadul a feleségemnek az anyjának az öccse !


Szóval nem hagyom hogy ott neveljék fel a saját gyermekem.

Minden áron ki szeretném öt venni abból a családból!Persze a legfontosabb az egészben hogy nem akarom megfosztani a láthatóságot az anya részéről!Csak nem hagyom hogy abban a házba azok a személyek közt nevelkedjen hogy aztán később rá vegyék vagy éppen bele vigyék egy két rosszba vagy a gyógyszer,drog,alkohol ba nőjön fel.

vagy pedig hogy minden évente másik apát lásson.



Hát nagyjából ez a sztori !

Ezek alapján szerintetek lehetséges hogy elvegyem a gyámot az anyától ?

Lehetséges lenne hogy abból a rossz nyugtalan körülményből kivegyem a kisfiam ha megszületik ?



A válaszaitokat előre is nagyon köszönöm !



#törvény #jog #Kis kórú gyámság
2019. ápr. 8. 12:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
83%

8-as igen te vagy kb az egyetlen aki így gondolja.


Az anyuka helyzete változhat az évek alatt, lehet, hogy 2 év múlva elköltözik és albérletben fog élni, esetleg talál magának egy férfit, akivel közösen egy eleg jó életszínvonalon el tudja tartani a gyereket.


Az apuka és a jelenlegi nője, pedig ki tudja meddig lesznek együtt, ha a nő elhagyja, mit csinál egy pár hónapos gyerekkel. Arról nem is beszélve, hogy ki tudja milyen lesz a nő hozzáállása a nevelt gyerekhez. Láttunk itt már lelkiterrorizáló mostoha anyát.


Inkabb nőjjek fel nélkülözve, szegénységbe, mint az anyám nélkül.

2019. ápr. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

#11

Elsírtam magam most :(

Édesanyàm meghalt mikor 13 se voltam, szóval igen...

Nélkülöztünk, de mit nem adnék ha még làthatnàm.

Pedig màr 34 vagyok.

2019. ápr. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
79%

12es látod és te 13 voltál. Gondolj bele egy újszülöttbe. 9 hónapig semmi mást nem hallott csak az anyja szívverését, és hangját, ez volt az egyetlen ami a biztonságot, a mindent jelentett neki. Majd a gyerek apja fogja magát és amint megszületett, elvenné a gyerektől ezt. Eleg nagy trauma egy újszülöttnek a születés, milyen lelki sérülést szenvedhet az a gyerek akit megfosztanak ettől a születése után (igen, én az örökbeadással sem értek egyet)


Az anyukának tudnak segíteni, szervezetek, védőnő, anyaotthon, családsegítő stb, de az apa sohasem fogja tudni biztosítani azt amit a gyerek a vérszerinti anyjától kap. A biztonságot, a kötődést, az igazi anyai szeretetet.

2019. ápr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
83%

Maximàlisan egyetértek.

Különben én sem tàmogatom az örökbeadàst, pont ezért amit leírtàl.

Attól mert egy baba még nem beszél, az érzékei megvannak, 1000%, hogy érezné az édesanyja hiànyàt.


Amikor a lànyom megszületett, 9 évvel ezelőtt, én belehaltam volna ha elveszik tőlem, azt a 9 hónapot nem lehet elmondani.

2019. ápr. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
93%
Berelsz anyjuknak meg a babanak egy lakast vagy hazat es fizeted a gyerekrartas! Ennyi! Egyszeru a keplet! 😉
2019. ápr. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
77%

Hű, ezt a katyvaszt...

Most akkor volt barátnő vagy volt feleség?

Most akkor 17 vagy 24?

Ha 17 akkor ki adott engedélyt a házasságkötéshez?


Nagyon remélem hogy kiemelik a családból és tisztességes nevelőszülőkhöz kerül, legalább addig amíg valamelyikőtök felnő a feladathoz.

2019. ápr. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, ki fogja szoptatni a babát? Te vagy a barátnőd? Mert ugye azt tudod, hogy egy babát 6 hónapos korig kizárólagosan szoptatni kell(ene)...
2019. ápr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogjàk kiemelni a babàt, ha a fejedre àllsz akkor sem.

Az esélyt minden anya (legtöbb esetben) megkapja, hogy megfelelően tud-e gondoskodni a gyermekéről.

Javaslom, hogy néha kapcsold be a tv-t, vagy olvasgass a neten, milyen körülmények között élnek gyerekek, és mégis a csalàdban vannak.

2019. ápr. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Minden kedves válaszolónak üzenem hogy igenis igaza van mindenkinek !

Ha én magam lennék a bíró még akkor is az anyjának ítélném a gyermeket!Ez mind érthető és jogos !

DE ! Egy gyermeknek nem csak a testi hanem a lelki fejlödésre is szüksége van !És egy olyan családban ami talán majd körbe veszi őt nem annyira biztos hogy boldog és normális ember válik majd belőle! Hiszen drog,alkohol,gyógyszer és más kábítószer hatás alatt álló személyek tudtom szerint sosem megbízhatóak!Na most inkább legyen velem és az édesanya jöjjön a gyermekhez mert akkor egy normális nyugodt családban élhet !Nem fordítva az anyjáéknál!Ahová minden héten 1 szer megy a rendőrautó!Ahol egymásba szúrjak a kést is ha kell!Éppen ha nincs eszköz vagy tárgy hogy egymásba tegyék akkor mennek kézzel lábbal egymásnak !Ahol nyugodtan feküdhet le és kelhet fel hogy másnap nyugodtan ki pihenten tudhat menni óvodába,iskolába is!

Na és még sorolhatnám!Tehát jobb helyen lenne a gyermek nálam és nem azok az alpári drogos iszákos szülőknél !

2019. ápr. 12. 13:37
 20/23 A kérdező kommentje:

És persze amikor beszélgettünk a volt barátnőmmel elmondta nekem hogy ő ugyan ebben nőtt fel!Ha lefeküdt este akkor nem tudott normálisan aludni mert vagy veszekedtek vagy hozzászokott a nagy kiabálásokhoz.

Ha másnap elment az iskolába akkor örömel ment hogy legalább addig se kell otthon lenni !

Ha végett ért az iskola idő inkább annak örült hogy már az utca sarkánál lehetett hallani a kiabálást mert így tudta hogy legalább életben van mindenki !

Na én ennek nem szeretném kitenni a gyermekemet!

Az anyját pedig nem eltiltani alkarom !Csak kiemelni saját magamhoz a gyermekem hogy amire lesz 15-20 éves ne egy megtört kábítószeres iszákos tróger legyen belőle aki elbukik majd mindent az életben.

2019. ápr. 12. 13:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!