Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek ítélik a bíróságon az...

Kinek ítélik a bíróságon az újszülött babát?

Figyelt kérdés

20 éves férfi vagyok a volt barátnőm pedig 24éves(3 hónap múlva tölti a 217ett! )Mikor éppen meg születik a baba.

Együtt éltünk egy darabig nem volt semmi gond !Aztán hirtelen becsúszott egy baba és a kettőnk véleménye szerint meg volt az anyagi hátterünk és a többi is a baba neveléshez!

Viszont azóta eltelt pár hónap és külön mentünk nagyon úgy néz ki végleg.Mint már említettem 2 hónap múlva megszületik a baba.

Nekem meg van az anyagi hátterem,a házam,a munka helyem,és a barátnőm is aki már felnöt korú és vállalja a gyámságot az én gyermekemre.Szóval minden körülmény megvan a normális baba neveléshez!

A volt feleségem részéről pedig követező a helyzet.


Az nagymamájáékhoz költözött vissza .

Ott a ház nagyjából rendben.

3 nagy szoba viszonylag a baba neveléshez tűrhető.

Van konyha van fűtési lehetőség (kályhával fűtenek) fürdő szoba az van de csak egy wc van bent

a házba víz nincs csak egy kút van ami folyik megállás nélkül(hogy érthetőbb legyen egy nap kifolyik kb 10liter víz belole. De hogy télen honnan vesznek vizet azt én sem tudom!)


Ez van a lakásal.

A benne élő emberek viszont nem megbízhatóak.

A feleségem anyja egyedül nevel kiskorú gyermeket az egyik 7 éves a másik pedig 13.

Bejelentett munkahelye nincsen.

Feketén dolgozik naponta 4-5 éppen 6 ezrekért!A saját gyermekeivel alig tud foglalkozni nem hogy a máséval.

Többször vitték már el gyógyszer túl adagolásért.Viszonyt receptre van kiírva mert szívritmus zavara van.

A feleségem mamája pedig iszákos .Viszont szedd rá gyógyszereket is!Nem tudom hogy volt e már kórházban vele és van e rola tudomásuk a rendőrségnek de nagyon rossz kiszámíthatatlan öreg asszony létére meg gyógyszerezik is és iszik is rendese!(52 éves).

Ez miatt is legalább 1-2 alkalommal 1 hónapban ott áll a rendőrségi autó a házuk előtt.

Tovább folytatva a feleségemnek az anyjának az öccse nem sokára szabadul a börtönből . Talán lopásért és kiskorúnak adott kábítószert meg ilyesmik vannak a háttérben.

Viszont ö is egy akollista nem normális ember!

Talán egy normális ember van abban a házban az pedig a feleségemnek az anyjának az édesapja.

Ő dolgozik viszont levonása van és vonjak a házat is.

köz foglalkoztattatott ként talán ha kap 20-30 ezret kézbe !

Az ősz jövedelem így olyan 60-70 ezer körül van !És még amit majd kapni fognak a gyermekre.Meg plusz 50 ezer ha kiszabadul a feleségemnek az anyjának az öccse !


Szóval nem hagyom hogy ott neveljék fel a saját gyermekem.

Minden áron ki szeretném öt venni abból a családból!Persze a legfontosabb az egészben hogy nem akarom megfosztani a láthatóságot az anya részéről!Csak nem hagyom hogy abban a házba azok a személyek közt nevelkedjen hogy aztán később rá vegyék vagy éppen bele vigyék egy két rosszba vagy a gyógyszer,drog,alkohol ba nőjön fel.

vagy pedig hogy minden évente másik apát lásson.



Hát nagyjából ez a sztori !

Ezek alapján szerintetek lehetséges hogy elvegyem a gyámot az anyától ?

Lehetséges lenne hogy abból a rossz nyugtalan körülményből kivegyem a kisfiam ha megszületik ?



A válaszaitokat előre is nagyon köszönöm !



#törvény #jog #Kis kórú gyámság
2019. ápr. 8. 12:43
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Bocsánat!Rosszul írtam.

20 éves vagyok.

A volt barátnőm pedig 17 éves.

2019. ápr. 8. 12:45
 2/23 anonim ***** válasza:
91%

Láthatóság...


Sztem a fogalmazást kéne először átvenni.

2019. ápr. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

A volt barátnődre volt feleségként hivatkozol. Most akkor elvetted vagy nem?


Mert ha elvetted feleségül akkor automatikusan a gyerek a nevedre kerül, így könnyebb a helyzet.


Ha a viszont nem, a volt baratnőd nem biztos, hogy megnevez apának, így az apaság megállapítására is bírósághoz kell folyamodni. Ha ott kiderül, hogy te vagy az apa, utána lehet csak elkezdeni pereskedni a gyermekelhelyezésért.


De nem sok esélyed van. Újszülöttet nem vesznek el az anyjától, ha csak az anya nem beszámítható, vagy nem hanyagolja el súlyosan. De ez is jó pár hónap mire kiderül, hogy el van hanyagolva.

2019. ápr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%

Leírtad, hogy mennyire carok a körülmények.(Amúgy ennél sokkal rosszabbak közé is kiadják a babákat)Meg milyen ,,felelőtlenek" a lány családtagjai és azt gondolod te lennél a JÓ szülő.

Elárulom, nem.Az aki a terhesség elején,mondjuk az első 1-2 hónapba még azt gondolja, hogy jöhet a baba, mert ,,készen áll" alig 20évesen, aztán a 7 hónapos terhes exéről már múltként beszél és van egy új kapcsolata is,akivel alig 4-5 hónapja jöhetett össze és azt az új nőt ő már alkalmasnak is tartja arra, hogy felnevelje a vérszerinti anya helyett a gyereket az se nem felelősségteljes, se nem felnőtt se semmi.

Esélyed nincs megkapni a babát szerintem.A jogok az anyának kedveznek és ebben az esetben nem is volna szerencsés ha máshogy volna.A volt barátnőd talán felnő a feladathoz, mert te úgyse fogsz.

2019. ápr. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%
Vegyél ki egy albérletet az anyának és a fiadnak, lakjanak ott.
2019. ápr. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%

Igen én már arról inkább nem is írok milyen apa vagy te, aki elhagyja a terhes barátnőjét, majd pár hónapra rá uj barátnője van, és szerencsétlen gyereket is elszakítanád az anyjától.


Ha segíteni akarsz, ne elvedd a gyereket tőle, hanem támogasd őket és biztosíts nekik jobb körülmenyeket. Ha meg az új baratnőd anyukásat akar játszani, akkor ejtsd őt is teherbe, és ne más gyerekét akarja elvenni.


Arról már nem is beszelve, hogy mi a francot csinálsz, ha az új nő elhagy 1 hónap múlva? A gyereket akkor is el kell látni, dolgozni nem fogsz tudni, egy pár hónapos baba mellett, szóval mi a terv?

2019. ápr. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem veszélyezteti a kiskorú testi, lelki és erkölcsi fejlődését, nem fogjàk csak azért neked adni a gyàmsàgot, mert nàluk kút van, és "csak" egy wc.Ez hogy is jön ide, nem értem.

Ha megfelelően ellátja a gyermekét, nem emelik ki a csalàdból.

De egyébként is, hogy gondoltad ezt?

Minden ok nélkül elszakítanak egy csecsemőt az édesanyjàtól mert újdonsült barátnőd vállalná?

Te se vagy szàzas.

2019. ápr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
53%

Eddig én vagyok az egyetlen aki úgy gondolja, hogy tök Mind1 milyen a kérdező, sokkal jobb helye lenne nála?

Irta hogy víz sincs. Bevétel sincs.

Anyaként azt mondom, hogy ha ilyen körülmények között élnék, inkább legyen az apjával, ahol jobbak a körülmények, és többb esélye van egy boldog életre. Valljuk be, alkoholista, börtöntöltelékek között viszonylag stresszes élet lehet.

2019. ápr. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem el, már megint itt vagy? Az elmúlt hónapban hetente kérdezted ezt meg , érdekes módon a második kérdésednél még csak 18 voltál. Hiába kérdezed meg hetente a válasz akkor is az : babát nem vesznek el az anyától, vágod?
2019. ápr. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

#8

Én is anya vagyok, megértem amit leírtál, de nem fogjàk csak úgy egy szóra a csecsemőt elvenni az anyjàtól.

2019. ápr. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!