Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor idealis a hozzataplalas...

Mikor idealis a hozzataplalas megkezdese?

Figyelt kérdés
Kizarolag anyatejes a 3 es fel honapos babam, tejem van boven meg, de kell mar kezdeni a hozzataplalast? Sokszor olvasni, hogy uj divat szerint 6 honapig ajanlott az anyatejnel matadni, de kivancsi vagyok igazi anyukak hogyan csinaljak igazabol?

2019. ápr. 8. 13:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Semmiképpen nem KELL.

Ez egy lehetőség.

Én 4 hónaposan kezdtem a kóstoltatást. De nekünk akkortól kellett tápszer kiegészítés. Kb 5-5,5 hónapos volt, mire étkezést váltottam ki.


SZóval kezdd amikor szeretnéd, de ha van bőven tejed, akkor ráérsz. Hidd el, ez a legegyszerűbb élelem a babának. Egyszerűen tudod vinni, könnyen adagolható. ;-)

2019. ápr. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Anyatejes babánál valóban 6 hónapos kor az ajánlott, én sem kezdeném 5, 5 és fél hónapos kornál hamarabb, az anyatej nagyon jó kaja neki, mi 4 és fél hónaposan kezdtük, de tápszeres a lányom.
2019. ápr. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem tápszer-anyatejes volt a gyerekeim.

5 hós kortól kezdtünk neki a hozzá tápláláshoz, és lassan haladtam. Elöször ebéd, majd utánna kb 7 hós kortól a gyümölcsök...


Sokszor látok olyat, hogy egy anyuka oda és vissza van, hogy csak anyatejes a babája. Amit jónak tartok.

Aztán a hozzá táplálásnál meg iszonyat gyorsan mindent ad neki, hogy már 10 hósan pörköltet eszik tésztával a gyerek...

2019. ápr. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Valóban 6 hó az ajánlás.

De szerintem minden baba más, minden babánál más az ideális. Pl az én fiam 4,5 honaposan üvöltött ha látott minket enni, mer h miaz h nem adunk neki, így 5 honaposan elkezdtük. Egyik ismerősömnek viszont a 7 hónapos babája nem hajlandó még enni.

2019. ápr. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Mi 4 hosan kezdtük a nagyfiamnál. Tápszeres is volt és kinézte a kaját a szánkbol. Sírt, hogy adjunk már neki is. Így elkezdtük. Ő első perctől imádja. A kicsi 3 hós, de már nagyon les minket, ha eszünk, meglátjuk mi lesz 1 honap múlva. Lehet, vele is elkezdjîk a kóstoltatást.
2019. ápr. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. Meg egy kicsit varunk, max ha latom, h nem lakik jol, akkor majd lepunk ez ugyben.
2019. ápr. 8. 13:48
 7/12 anonim ***** válasza:
Babám a kezdetektől félig anyatejes, félig tápszeres volt, de mivel annyira refluxos volt, hogy az anyatejből jó, ha a negyede bennemaradt, ezért a 4. hónap végére már szinte csak speckó tápszert evett, az anyatejet kb kihányta, így mi 4 hósan kezdtük. Aztán 4,5 hósan már ott tartott, hogy amikor mi ettünk, akkor szó szerint csorgatta a nyálát. 🤣🤤 Így onnantól már rendes adagot is adtunk.
2019. ápr. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem legalább 5 hónapos kort várd meg, ha tápszeres lenne akkor is.

Én az elsőnél 4 hósan elkezdtem a kóstoltatást. Nagyon bánom, későbbi akár felnőttkori ételallergiát okozhat. Olvass utána.

2019. ápr. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi 5 hónaposan kezdtük, tápszeres a kislányom. Szerintem ennél hamarabb ne kezd semmiképp. Még nem érett meg rá.
2019. ápr. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ezen a szakemberek is vitatkoznak. Van, aki 4 hónapos kort mond, van, aki 6-ot. A WHO ajánlás jelenleg 6 hónap. Engem speciel 3 hósan kezdtek el hozzátáplálni. Én, mint mezei anyuka, akit totál összezavartak az erről szóló cikkek, nem tartom kizártnak, hogy nem egyforma ütemben fejlődik a babák emésztőrendszere, épp ezért a hozzátáplálás kezdtetében is lehetnek eltérések.
2019. ápr. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!