Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás megkezdése után...

Hozzátáplálás megkezdése után mennyidővel vezetted be babádnál a glutént és húst?

Figyelt kérdés
5 és fél hónapos a babám másfél hónapja kezdtük a hozzátáplálást. Amit már eszik: alma, őszibarack, sárgabarack, banán, burgonya, répa, kukorica, megkóstolta de nem ette a brokkolit és fehérrépát. Keverhetek egy kevés csirkemellet az ebédjébe vagy még korai? A gluténról azt olvastam, hogy 7 hónapos korig "be kell vezetni". Köszönöm a segítséget.
2012. jan. 15. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem a védőnő mondta hogy 7 hós koráig be kell vezetni a glutén, de mivel mi is korábban kezdtük a hozzátáplálást, (4 hósan) ezért én 5 és fél hónaposan vezettem be neki a glutént, babakekszet kevertem a gyümölcshöz. A húst pontosan 7 hósan kezdtük, csirkét kapott, onnantól majdnem minden nap adtam neki, mert akkorra már két étkezést is kiváltottunk, és így tartalmasabb lett a főzeléke.
2012. jan. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én 5 hónaposan kezdtem hozzátáplálni a kislányomat. Amikor már szépen eszegette a gyümölcsöt, kb 1,5 hét után, akkor már tettem bele neki kekszet.

Húst 7 hónaposan kapott először.

2012. jan. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi is 5 és fél hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, 1 hónappal később adtam húst (csirkemellet majd pulykamellet szinte minden nap) és májat (ezt hetente max. kétszer). A gluténról nekem azt mondta a védőnő, hogy 4 és 7 hónapos kor között kell bevezetni, úgyhogy én amint megettek egy adag gyümölcsöt, adtam is hozzá a kekszet. Először nagyon keveset, aztán apránként emeltem az adagot. Most kb 150-200 ml gyümihez adok kb. fél evőkanál kekszet. Nincs bajuk tőle.
2012. jan. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
4 hónaposan kellett elkezdenem a hozzátáplálást. 1 hónap múlva már adtam neki kekszet a gyümölcsbe és kölespépet is. Husit most, 6 hónapos korában fogok adni.
2012. jan. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi 6 hónaposan leszünk pár nap múlva, 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást és nagyjából 5 hósan kezdtem a glutént, gabonapép formájában, illetve adtam már babakekszet is neki. Húst még nem adtam, de hamarosan fogok csirke-, pulykamellet adni.
2012. jan. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!