Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idővel a hozzátáplálás...

Mennyi idővel a hozzátáplálás megkezdése után jutottatok el odáig, hogy délelőtt gyümölcsöt, ebédre főzeléket evett a kicsi?

Figyelt kérdés
2012. márc. 7. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Kb 4hónap
2012. márc. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi négy hónaposan kezdtük, napi egyszer, kb. 10 körül, zöldség vagy gyümölcs. Hat hónapos korában rátértünk a napi kettőre, délelőtt majd délután, főzelék és gyümölcs. Nyolc hónapos korától evett háromszor szilárdat, reggel (ez a második étkezés volt) délben és délután. Most 10 hónapos az első étkezés még mindig tápszer az utolsó pedig Sinlac egy kis zöldséggel vagy gyümölccsel és tápszer.
2012. márc. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
5-6 hónapos koráig kóstoltattam, 6 hónaposan és rá 2 hétre egy-egy étkezést ki is váltottunk. majd rá kb. 3 hétre a harmadikat is
2012. márc. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
4 hósan kezdtük. Tízóraira már csak gyümit evett pár hét után (elutasította a tápszert), a délutáni tápszer helyett (uzsi) meg simán tejpépet, sinlacot kapott. 5 hós kora körül kezdtük a főzit ebédre, pontosan nem tudom mióta eszik csak főzit ebédre, kb. 1 hónapja, most 7 és fél hós.
2012. márc. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát volt vagy fél év..:-( Nekem nagyon soknak tűnt, de a védőnő türelemre intett.

Aztán mikor azt hittem már sinen vagyunk, jött a fogzás, és megint nem volt hajlandó enni, csak tejet...

2012. márc. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi az ebédet váltottuk ki először, 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, ez olyan 2 hétbe került, és utána jött a tízórai gyümölcs. A babám nem iszik folyékony tápot, elutasítja, csak kanalasat kap minden étkezésre. 2x tejpép, 1x sinlax, 1x gyümi, 1x főzelék hússal. Nálunk gyorsabban ment a helyzet, mert e gyerkőcnek enni kellett.
2012. márc. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hűha..akkor én nagyon korán váltottam ki az étkezéseket...Mi most leszünk 16án 6 hónaposak de mi már csak 3x eszünk tápszert mert elutasítja.Nálunk így néz ki egy nap.

kb hajnal 4 150ml tápi

reggel 7-8 között 150ml tápi

9-10 között kb 60-80 gr gyümölcs+60ml tejpép

12 főzelék egy egész üveggel bevág de ha én főzőm akkor is olyan 190-210 gr

16 órakor 160 ml tejpép

20 óra 150ml tápi

Mi kb két hét alatt kiváltottuk az ebédet.Én megkérdeztem a doki néninket és ő azt mondta hogy csak arra figyeljek oda hogy a napi 400-500 ml tej alapú kaja meglegyen.A többi meg már a gyerek igényeihez igazodik.

2012. márc. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!