Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az autizmusnak vannak egyáltal...

Az autizmusnak vannak egyáltalán csecsemő kori tünetei?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, egyáltalán nem gyanakszom a gyermekemre. Csak állandóan ilyen autizmus gyanús kérdésekbe lehet bele futni itt is. Egyre fiatalabb gyerekekről gondolják, hogy autisták. A minap is egy 10 hónaposról kérdezte valaki.


Diagnosztizálni tudom, hogy nem lehet 3-4 éves korig. De van valami, ami miatt már a csecsemőkre is gyanakodnak?


2019. ápr. 9. 06:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%

Igen, van. A baj az, hogy egy-egy ilyen pillanat minden csecsemővel előfordul, nem jó, ha a szülő rögtön szorongani kezd. Sok apró jegynek kell egy sajátos képpé szövődni és tartósan jellemezni a babát, hogy komolyan autizmusról kezdjünk gondolkodni.

Viszont a két éves kori diagnózist nagyon meg tudja támogatni, ha előkerülnek a csecsemőkori videók, ahol már láthatók a jellegzetes magatartásformák.

2019. ápr. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
54%

Általában a szülő 18 hónapos korban tudja biztodra, hogy valami van.

Az a baj , hogy a szakemerek valóban nem mondjàk ki hamarabb, mont 3-4, pedig életbevágó volna a korai felismerés, mert egy erős tünetekkel rendelkező autista kezeléssel/ fejlesztéssel sokkal teljesebb életet élhet később



Vannak tünetek, de nehéz összefoglalni, de általában a szülők,

Főleg, ha van összehasonlítási alap, akkor igazán hamar érzik, hogy valami nem oké

2019. ápr. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
35%
A minap olvastam egy elég komoly kanadai kutatás sorozatot, amiben azt hozták ki, hogy azoknak a babáknak, akik 6 hónaposan nem tartották a fejüket ülésbe húzáskor, 70-90%-a lett autista. Ez például lehet egy jel.
2019. ápr. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%
1 és 2 nem fejtenétek ki? Olyan rossz, hogy van nálatok egy információ ami nekem vagy másnak tök fontos lenne, de csak annyit írtok, hogy “van és a szülök érzik de nem írjuk le nehogy valaki megijedjen”... Szerintetek ez nem kergeti az az ilyesmi őrületbe azt, aki aggódik? :/
2019. ápr. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egyetértek a 4-es válaszolóval. Kifejtenétek?

2019. ápr. 9. 08:03
 6/18 anonim ***** válasza:
12%
A kérdés az az, hogy az autizmus veleszületett betegség vagy kialakul? Mert ha veleszületett akkor vannak tünetei, ha meg kialakul akkor nincsenek.
2019. ápr. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%

Én úgy tudom, hogy mostanában a genetikára fogják, ugyanakkor azért előfordulhat az is, hogy kell valami, ami bekapcsolja a hajlamot, akár az anyaméhben, akár idekint, pl. betegség vagy bizonyos ételekre adott reakció. Szóval nem tudják, de a tudomány fejlődik :)

Az autizmusnak is sok fajtája-szintje van. Van, akiről csak kisiskolás korban diagnosztizálják, hogy ja ezért "rossz gyerek" másnál már babakorban gyanús pl. hogy utálja, ha hozzáérnek vagy sosem néz a szemedbe vagy pont túl közel jön. Szóval ezért sem lehet bizonyos tüneteket keresgélni... Na meg tényleg mindenkinek vannak autisztikus vonásai, heppjei, a babáknak meg pláne előfordulnak furcsa dolgaik, amik több hónapon át is tarthatnak (pl. szeret szédülni, valami tárgyhoz, szokáshoz szerintünk túlzottan ragaszkodik, pl. csak úgy halandó sétálni, hogy közben mondja az autómárkákat vagy csak pár fajta ételt eszik fél évig vagy mindig sorba rakja szín szerint a játékait - hogy párat említsek azok körül, amiknél az én gyerekeimnél felmerült a gyanúm :) ovis korig, de azóta iskolások és nem autisták. Viszont baráti körünkben sokan kaptak ilyen diagnózist.)

2019. ápr. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

"Az a baj , hogy a szakemerek valóban nem mondjàk ki hamarabb,"


Szerintem meg egyáltalán nem baj. 18 hónaposan a kislányom "megbukott" az M chaten. Az akkori eredmény szerint nagy eséllyel autista volt. 4 hónappal később egy pontja nem volt, ugyanis az összes autisztikus tünetét a lassúbb idegrendszeri érés okozta. Ezért nem jó túl korán diagnosztizálni. Kódot levetetni nem egyszerű. Sokkal célszerűbb magánban fejleszteni ha úgy látja a szülő.

2019. ápr. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Most voltam a témában előadáson. Legfiatalabb gyermek, aki diagnózist kapott ma Magyarországon, az 18 hónapos volt. Azt mondta az előadó gyógypedagógus, hogy szerencsére már 18 hónapos korban is tudják diagnosztizálni.


Tavaly nekem azt tanították, hogy apai ágon öröklődik.

2019. ápr. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Már kimondják hamarabb a diagnózist. 18 hónapos korban is akár. Csak a nagyközönséghez még nem jutott el az információ.
2019. ápr. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!