Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az autizmusnak vannak egyáltal...

Az autizmusnak vannak egyáltalán csecsemő kori tünetei?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, egyáltalán nem gyanakszom a gyermekemre. Csak állandóan ilyen autizmus gyanús kérdésekbe lehet bele futni itt is. Egyre fiatalabb gyerekekről gondolják, hogy autisták. A minap is egy 10 hónaposról kérdezte valaki.


Diagnosztizálni tudom, hogy nem lehet 3-4 éves korig. De van valami, ami miatt már a csecsemőkre is gyanakodnak?


2019. ápr. 9. 06:37
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


De például egy 18 hónaposnak mik a tünetei?


Van egy ikerpár az utcánkban. A védőnőnél hallottam, hogy a kisfiú nem mosolyog. Ez lehet tünet?

2019. ápr. 9. 13:13
 12/18 anonim ***** válasza:
30%
Olyan jó, hogy mindenki titokzatoskodik és képtelen a kérdésre válaszolni... De az bezzeg megy, hogy lepontozzátok a teljesen legit válaszomat a kanadai kutatásról, gyökerek... [link]
2019. ápr. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
#12 Nem én pontoztalak le. Elolvastam a cikket. Köszönöm!
2019. ápr. 9. 13:51
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem mosolyog ezer dolog tünete lehet. A mi kislányunk se mosolygott 8 hónapos koráig, mert súlyos látássérült. Azóta se mosolyog arcra, csak hangra, érintésre, de nem autista. De lehet értelmi fogyatékosság jele, izom probléma stb. Azt kellene az embereknek megérteni, hogy az autizmus egy betegség vagy állapot -ki hogy nevezi- a több ezerből. Minden furcsa gyerek nem autista, lehet egyszerű idegrendszeri éretlenség es nagyon komoly betegség is a háttérben.
2019. ápr. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Igen, neked is igazad van #14. Mikor én voltam gyerek még nem ismerték az autizmus fogalmát. Pedig volt 1-2 "furcsa" gyerek a környezetemben, akikre ma tuti azt mondanák, hogy autista.


Egyik például soha nem a járdán vagy az úton ment haza, hanem mindig az árokban.

2019. ápr. 9. 16:25
 16/18 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem értem ezt a nagy parát az autizmus körül. Az autizmus egy személyiségtípus, nem egy halálos betegség. Azért nehezebb vele az élet, mert a közösség nagy része nem autista, hanem neurotipikus, így az autisták vannak kisebbségben, nekik kell igazodniuk a többséghez. De ugyanígy kisebbségben van és az átlagnál nehezebben boldogul az életben pl. egy introvertált ember, egy balkezes, egy átlagnál alacsonyabb vagy magasabb ember és még sorolhatnám. Ezek körül érdekes módon mégse alakult ki olyan parázás, mint az autizmus körül.


Másrészt mindenkinek vannak bizonyos mértékig autista tünetei, annak is, aki neurotipikus. Attól még nem leszel autista, ha te is csinálsz egy bizonyos dolgot, ami az autisták nagy részére is jellemző.

2019. máj. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
77%
Senki nem mondta, hogy mindenki autista aki csinal autisztikus dolgokat, te viszont nagyon nem vagy képben. Az autizmusnak vannak enyhébb formái és vannak olyanok is, ami konkrétan szellemi fogyatékosságnak minősül. Engedtessék már meg, hogy kicsit tartsak tőle, hogy kell-e a fogyatékos gyerekemről életem végéig gondoskodni...
2019. máj. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Sokan azt hiszik, hogy az autizmus egyenlő a szellemi fogyatékossággal, de ez tévedés. A legtöbb autista képes önálló életet élni, sokukról felnőtt korukig ki se derül, hogy autisták. Vannak olyan autisták, akik tényleg ápolásra szorulnak, de nem az autizmusuk miatt, hanem a fogyatékosságuk miatt. Nem autista emberek között is rengeteg van, akik valamilyen testi vagy szellemi fogyatékossággal rendelkeznek és emiatt valakinek gondoskodnia kell róluk. Ha annyira parázni akarsz valamitől, akkor ne az autizmustól parázz, hanem a fogyatékosságtól!
2019. máj. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!