Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan utazzunk hosszútávra,...

Hogyan utazzunk hosszútávra, egy anyatejes, cicin alvó babával? Téma: utazás.

Figyelt kérdés

Adott egy 5 hónapos ISZSZ baba. Aludni kizárólag a cicin tud. És egy 3 órás útra kell mennünk. (Budapestre)

Hogy tudnám megoldani a ciciztetést és az altatást úgy, hogy a legkevesebbsuer kelljen megállni?

Biztonsági okokból ferjem nem engedi a "folehajolok és úgy szoptatok" módszert. Tudom fura így kívülállókat kérdezni ilyenről. De amúgy a mű ágyba is nehéz letenni miután elaludt. Hát a hordozóba.... Amúgy egy- másfél órát van el ébren.


2019. ápr. 12. 11:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon tabletellenes vagyok ilyen eletkorban, de a 11 oras uton a kocsiban utazast utalo, uvolto gyerek annyira kikeszitett minket, hogy vegul bevetettem a visszauton, es rengeteget segitett. Odauton 4,5, visszauton 6,5 honapos volt. En mondjuk szoptattam folehajolva, mivel meg hattal van, igazabol nem volt egyaltalan nehez odatenni az egyik cici a szajahoz, es olyan a hordozonk kialakitasa, hogyha hirtelen kellett volna fekezni, sem preselodtem volna a gyerekhez. De a szoptatas sem mindig valt be.


A masik, ami bevalt egy utazoagyhoz kapott rezgo-vilagito-zenelo macifej, amit a hordozora erositettem, igy konnyebben elaludt, es ha megallt az auto. (amire rendszerint sajnos felebredt), akkor is rezgette az ulest, kisebb esellyel ebredt fel.

2019. ápr. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
42%
Amugy vonattal vagy busszal menni auto helyett?
2019. ápr. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem simán kibírja. Öt hetes a babánk, kétszer jártuk meg Pestet oda-vissza, szintén 2,5-3 óra az út időtartama. Mindig végigaludta, pedig az első utazáskor két hetes volt. Arra figyelek, hogy mindig próbálom úgy időzíteni, hogy indulás előtt szoptassak, úgy azért kibírható a 3 óra szerintem.
2019. ápr. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
52%
Ó, tud ő aludni a melled nélkül is, hidd el.
2019. ápr. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Havonta járunk látogatóba haza, kb 3 órás az út. Kisebbik lányom most lesz 5 hónapos és iszsz, cicin alvós. Én úgy csinálom hogy indulás előtt még megszoptatom. Legjobb ha az indulást az alvásidejére időzititek. Ha nem lehet akkor se gond. Szinte minden baba szeret autózni. A monoton motorzaj meg a döcögés el fogja ringatni. Kényelmes ruhát adj rá, ne izzadjon meg. Ha sirdogál álljatok meg egy pihenöben vedd ki a hordozóból és az öledben szoptasd meg. Aztán mehettek tovább. Játékot vigyél neki és ha tudsz akkor ülj mellé hátra az autóban, ez megnyugtatja.

Jó utazást! :)

2019. ápr. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Mindenfajta rosszindulat nélkül szerintem ez egy jó alkalom, hogy elkezd erről leszoktatni. Az én kislányom nem cicin aludt, hanem angol pólyában 8 hónapos koráig. Nehezen, de le tudtuk szoktatni. Akárhogyan is, ez nem normális (ahogyan az se volt normális, hogy a lányunk csak abban aludt). Kisfiam nem volt 4 hónapos, amikor kezdtünk egy ilyesmi dologba belecsúszni. Egy 14 órás autóútra mentünk Németországba és óránként meg kellett állni, akkor eldöntöttem, hogy ebből elég! 3 éjszaka alatt leszoktattam a csak cicin való visszaalvásról (SÍRÁS NÉLKÜL) és azóta is nagyon maximum 2-szer kel. Éjjel hogy alszotok?


2 éves ês egy 7 hónapos anyukája

2019. ápr. 15. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
#16, hogy szoktattad le siras nelkul a cicin alvasrol? Nalunk a nagyobbal ezt tul sokaig huztam, mert mindenhonnan azt hallottam, hogy ez a normalis (es igy is gondoltam), de hogy enezt meg egyszer a kovetkezo gyerekkel nem szeretnem vegigcsinal, az tuti. A nagyot ismerve viszont tartok tole, hogy siras nelkul ezt nem lehet majd megoldani. Te hogy csinaltad?
2019. ápr. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
#16-os vagyok. Az én kisfiam nem cicin aludt, csak azzal tudott elaludni. Úgy csináltam, hogy egyre kevesebb ideig engedtem, hogy szopizzon. Mondjuk az elején tartott 4-5 percig, amíg kivettem és elkezdte és visszaaludt. Aztán ezt csökkentettem és kivettem a szájából egyre kevesebb idő után. Végül elég volt, hogy kivettem és ölbe fogtam, aztán már ha megébredt beadtam a cumit és aludt tovább vagy rendesen evett és utána aludt.
2019. ápr. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!