Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csecsemő és kertészkedés?

Csecsemő és kertészkedés?

Figyelt kérdés

Akik otthon csecsemőt látnak el, hogyan végzik közben a tavaszi kerti teendőket? Főleg az érdekel, akinek semmilyen segítsége nincsen, és a munka és egyéb teendők (autó karbantartás, idős szülő segítése, másodállás, beszerzések, benti munkákban segítség - szóval nem lustaság vagy közöny!) miatt ebben a két dologban a párjától sem tud segítséget kérni. Hová teszitek a babát? Aktív vagy alvásidőben végzitek? Stb.

Lécci, aki szerint a kert nem fontos, vagy ráér vele az ember foglalkozni vele, ha felnőtt a gyerek, vagy aki nem tudja, mivel jár a kert, az ne írjon vagy ne kioktatóan.

Tavaly költöztünk, nyakig állt a gaz, méterenként irtottuk a bozótot. Csomó szépet ültettem, de a terhességem 3. Trimeszterében megint leromlott minden.

Köszi!



#kert #time management #Csecsemő ellátás
2019. ápr. 13. 22:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszerüen a babakocsiba tettem a gyereket, és kivittem magammal a kertbe. Amikor felébredt, bementem vele, megetettem, elaltattam és mentünk ki újra.

Ennek elönye, hogy egyrészt a gyerek nincs felügyelet nélkül, én el tudtam végezni a munkát - mégha nem is egyszerre, meg nem mindig sikerült elvégezni mindent, amit terveztem -, meg a baba is sokkal jobban, nyugodtabban aludt kinn, egészségesebb, edzettebb lett, gyakorlatilag sosem volt beteg.

De azért azt vedd számításba, hogy nem feltétlen tudod teljes mértékben rendben tartani, csak a legszükségesebbekre lesz valószínüleg idöd. Késöbb, ha a pici nö valamennyit, akkor járókában lehet kinn, ott eljátszik egyedül, akkor már könnyebb valamivel.

2019. ápr. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Persze, alvásidőben ideális lenne, de alvásidőben annyi mindent kell csinálni, hogy annyit egyetlen baba sem alszik. :DDD


Igaz, én apuka vagyok, de időnként nekem is kellett úgy vigyáznom a babánkra, hogy nemigen tehettem meg, hogy semmi egyebet nem csinálok. Leraktam egy plédre babánkat, ő ott elnézegetett, én meg dolgoztam a közelében. Ha kicsit nyüsszögött, akkor beszéltem hozzá, de alapvetően lehetett mellette dolgozni. Nem tudom, mekkora csecsemőről beszélsz, én kb. 7-10 hónapos korában voltam így nyáron vele. Persze lehet, hogy most még hideg lenne plédre (fűre) tenni, de májustól szerintem ez működhet.

2019. ápr. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nem marad meg a babakocsiban sajnos.

Nappal csak séta közben vagy cicin elaltatás után napi 1x a szobában alszik (tehát nem lehet kint elaltatni).


Igazából sehogy se marad meg, csak ha hordozóban sétálunk az utcán vagy játszom vele. Mostanában a játszószőnyeg is néha bejön.

Csak két baj van a kerttel:

- ha bent alszik, én a többi helyiségben tudok házimunkát végezni, max öt percenként felszaladok hozzá, de a kert túl messze van ehhez, főleg ha nincs olyan idő, hogy nyitva lehessen hagyni az ajtót, ablakot.

- az ember munkaruhában van, földes stb, tehát nem megy, ami esetleg bent, hogy "két tányért elrakok, egy puszi, két tányér" stb.


Ha már vissza kell menjek majd dolgozni, sokkal kevesebb idő lesz. Vagy ha már járni fog. Most kéne csináljam, és nem minimálra, teli vagyok ötletekkel, csak a baba nem tudom, hogy legyen.


Egyszer már kihoztuk egy polifoam + pokrócra és akkor vagy egy órát elvolt, de kellett egy ember, aki törődött vele, megsimogatta, mondókázott vele (ez Anyu volt, ő két hetente egy óràt tud segíteni). Az alatt meg is vágtam a sövènyt!

2019. ápr. 13. 22:23
 4/17 A kérdező kommentje:

Azért is szeretnèm a kertet, hogy a babámnak meg majd ha lesz második, nekik is szép legyen. Semmi extra dologról nem beszélek, csak gazolás, fűmag vetés, rózsák permetezése, egynyáriak elültetése, néhány bokor telepítése, fűszerkert, icipici zöldségeskert.


Szóval ne higgyétek, hogy azért akarom lepattintani a babámat, hogy a kerti tavak szépségversenyén győzhessek...

2019. ápr. 13. 22:30
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Babyphone amîg alszik bent, van már olyan aminek nagy a hatótávolsága.
2019. ápr. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Lehet, veszünk olyat. Bár az az egy otthoni nappali alvás sem tudni, hogy 30 vagy 90 perc. Igaz még csak pár napja rendszeresült, addig csak a sétákon aludt.

3 hónapos. Nagyon cuki, vendégek nem hiszik el, hogy sírni is szokott. Csak foglalkozás igényes...

De lehet hogy ez ilyen és kész, de érdekel, másnàl hogy van.

(Bár lehetne éjjel kertezni.)

2019. ápr. 13. 22:49
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős? Esetleg a babakocsiba tenni játékokat?

Én úgy csinálom, hogy bele teszem a babakocsiba, teszek neki játékokat közben beszélek hozzá, énekelek neki (szomszédok hülyének néztek de már megszokták😂). Ja és azzal szórakozik legfőképp, hogy nézi a kutyát 😂

2019. ápr. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

3 hónapos. Mózes ellen tüntet, sportba még nem lehet tenni. Múltkor kivittem az autósba (amúgy szereti a kertet), és a játékokat meg a pokrócát is percenként leejtette (még nem direkt de most tanul fogni), szóval amíg mellette guggoltam és mindent visszatettem, játszottam vele vmi butaságot (pl "biciklizés" a lábakkal, orr vicces megnyomkodása), jó volt.

A mellette lévő gazt lehet így húzkodni, de aztán megunta, ki kellett venni.

A pokrócban és a jobb időben reménykedem.

2019. ápr. 13. 22:58
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Hívsz segítséget vagy kertészt. Esetleg hanyagolod a kertet egy időre. Három hónapos mellett kertészkedni nem könnyű
2019. ápr. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Kintre adamo hinta? Vagy kendőben magadra kötöd.
2019. ápr. 14. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!