Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csecsemő és kertészkedés?

Csecsemő és kertészkedés?

Figyelt kérdés

Akik otthon csecsemőt látnak el, hogyan végzik közben a tavaszi kerti teendőket? Főleg az érdekel, akinek semmilyen segítsége nincsen, és a munka és egyéb teendők (autó karbantartás, idős szülő segítése, másodállás, beszerzések, benti munkákban segítség - szóval nem lustaság vagy közöny!) miatt ebben a két dologban a párjától sem tud segítséget kérni. Hová teszitek a babát? Aktív vagy alvásidőben végzitek? Stb.

Lécci, aki szerint a kert nem fontos, vagy ráér vele az ember foglalkozni vele, ha felnőtt a gyerek, vagy aki nem tudja, mivel jár a kert, az ne írjon vagy ne kioktatóan.

Tavaly költöztünk, nyakig állt a gaz, méterenként irtottuk a bozótot. Csomó szépet ültettem, de a terhességem 3. Trimeszterében megint leromlott minden.

Köszi!



#kert #time management #Csecsemő ellátás
2019. ápr. 13. 22:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Járókába is teheted bele játékok és elhelyezed éppen oda ahol vagy. Ha kertészkedni akarsz (meg úgy alapvetően is), akkor bizony meg kell szoknia, hogy nem mindig ölben van...
2019. ápr. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

9. Nincs segítségem, meg olyan nagyon sok felesleges pénzünk se.

Adamo hinta állvány kb 50000 és szerintem annyira nem szeret az állvány a kertben. Később a kertbe egy fészekhintán gondolkozom.

Kertészt nem szeretnék, itt ez azért nem annyira elfogadott, hogy egy otthon lévő egygyerekes anyuka kertészt fogadjon.

Próbálok most vkitől a kinti baba szórakoztatásban fizetett segítséget kérni (kedves fiatal szomszéd lány).


Aki a kendőt mondta, Te gyakorlott vagy ebben? Tudsz előre kötött baba mellett dolgozni vagy meg kell várni, hogy hátra lehessen tenni?

Ez amúgy egy jó megoldás lehetne az idő egy részére.

2019. ápr. 14. 09:29
 13/17 A kérdező kommentje:

Ui. A kertet ilyenkor nem lehet hanyagolni. Telenő pl parlagfűvel. Meg jönnek a csigák hadseregben stb. Ez évekig egy ilyen gaztenger volt, azonnal nőnek mindenféle szörnyeteg növények ha nem figyelünk.

Meg amúgy is, nagy örömet okoznak a virágok, csak néhány is 😊

2019. ápr. 14. 09:33
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

“Kertészt nem szeretnék, itt ez azért nem annyira elfogadott, hogy egy otthon lévő egygyerekes anyuka kertészt fogadjon.”


Na azért ez megütötte a szememet. Mégis kinek mi köze ahhoz, hogy te kerteszt, babysittert vagy akár takarítónőt fogadsz?? Ez a ti életetek, ti döntitek el szükségletek van-e bizonyos dolgokra, pont magasról le kell tojni kinek mi erről a véleménye. Senki engedélye nem kell ahhoz, h hívjatok egy kerteszt!

2019. ápr. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Csak nem az én hibám, nem én vagyok béna, hogy nem vagyok hatékonyabb?

Ha ez ilyen, akkor elfogadom. Nagyon helyes a babám, szeretek vele foglalkozni, de nem akarok lusta asszonynak tűnni. Egyelőre nem tudtam eldönteni, hogy mennyire reálisak az elképzeléseim...

2019. ápr. 14. 12:04
 16/17 anonim ***** válasza:
Szerintem utazóágy, szúnyoghálóval, vagy járóka jó megoldás lehet, tele lehet pakolni különböző játékokkal, és közben láthat is téged. Esetleg elemes baba hinta vagy pihenőszék? Ezek jutottak eszembe hirtelen
2019. ápr. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszi. Később sztem jó lesz az ötleted, de még azért nem játszik úgy pl nem is tud megfordulni és kúszni.

Elemes ringató cuccot nem szeretnék.

Köszönöm Mindenkinek!

2019. ápr. 15. 19:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!