Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az édesburgonya termeszthető...

Az édesburgonya termeszthető Magyaroszágon?

Figyelt kérdés
Úgy döntöttem, hogy ki szeretném próbálni az édesburgonya kertemben való megtermelését, mert nem olcsó megvenni. Neten olvastam azt,hogy még tél végén szét kell vágni egy vetőgumót, vízbe tenni. Majd ha elkezd hajtásokat növeszteni akkor azokat levágjuk, és vízben gyökereztetjük. Utána a tavaszi fagyokig virágcserépbe, majd utána kiültetjü a kertbe. Ősz végén kell betakarítani. Valaki próbálta már? Sikerült? Tapasztalatokat várok! Ja és Szabolcs megyében lakok, ott meg fog teremni?

2019. márc. 23. 13:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nyáron minden további nélkül megmarad, de nem telel át.

Azért melegebb helyet válassz a kertben és olyat, ahol nem áll meg a víz alatta.

2019. márc. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Akkor megprópálkozok vele, lehet hogy már csak jövőre!
2019. márc. 23. 14:01
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Még most sem vagy elkésve, nyugodtan próbáld meg!
2019. márc. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszkösz akkor megpróbálom!
2019. márc. 23. 17:27
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

elég sok idő mire a gumóból gyökerek meg hajtások nőnek, elég népszerű most lehet kapsz majd a piacon is palántát

https://www.youtube.com/watch?v=lqYfqRP1jUs&t=536s

2019. márc. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly termesztettem először. Kész palántát vettem, részint, mert télen még Németországban voltam,, részint pedig azért, mert azt olvastam, hogy örökletes betegség kiütközhet rajta. Érdemes bakhátat készíteni és abba ültetni. Nekem nagyon bejött, idén is fogok ültetni.
2019. márc. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Neten is rendelhető, csak azt nem látom, hogy 20 palánta esetén is foglalkoznak-e velem, vagy van-e limit...

[link]

2019. márc. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Akár egyetlen palántát is vehetsz, de csak 60 darabtól ingyenes a szállítás.
2019. márc. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, nem jó a leírásod, két okból:

Felesleges szétvágni, abból csak rothadás lehet.

Simán feléig-harmadáig vízbe kell tenni (akár állítva, akár fektetve), aztán ha a szárak elérik a 10 centit, akkor le lehet őket törni, és vízben tartva tovább gyökereztetni, így a gumó hozni fogja a többi hajtást egymás után, akár 20-at is.

A másik hiba, hogy nem szabad földben nevelni, mert a gyökerek a cserép oldala mellett kanyarognak, és utána a termés is ilyen kanyar formájú lesz.

Simán vízben tartod, csak egy kis tápoldatot cseppentesz a vízbe, mert a semmiből nem fognak megélni.

Ha túl nagyra nőnek a gyökerek május elsejéig, akkor visszavágod akkorára, hogy egyenesen tudd a földbe kiültetni. Ha a szárak nyúlnak meg 20 centinél többre, akkor azok tetejét is lecsíped ültetéskor. Kiültetés előtt naphoz kell szoktatni, mint minden bent nevelt növényt, hogy ne égjenek meg a levelek meg a szárak.

Mo-on mindenhol megterem, legfeljebb a Kékesen nem.

Nekem idén kb. 5. évben lesz.

Fontos: több helyen vegyél gumót, mert mostanában a legtöbb helyen csírázásgátlóval kezelik, hogy az üzletben meg a tároláskor ne hajtson ki. Elég a legkisebb gumót megvenni minden helyen, mert genetikailag ugyanaz, mint a nagy, csak olcsóbb.

Lehet, hogy kicsit már késve vagy, mert a hideg hűtőházban tárolt gumó lassan indul meg, tartsd minél melegebb és világosabb helyen.

2019. márc. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én "palántát" szoktam rendelni Ásotthalomról, a gyökereztetés nem jó, mert a bolti édesburgonya nem mindig hoz hajtásokat. Kb most érdemes rendelni, június elején küldik, akkor kell ültetni, tavaly előtt volt 4kg-os termés is.

Az Ásotthalmi 12 vált be legjobban, nagyon sokat terem.

[link]

2019. márc. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!