Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet elkapatni a...

Mikortól lehet elkapatni a babákat csak érdekelne mert van nekem is egy 4 hetes kisfiam. Mert mindenki mindent mond hogy jajj" vigyázz mert már most el kapatod mert ugye mellettem alszik el. Érdekelne hogy mikortól lehet őket elkapatni?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 14. 03:35
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Imádom ezt a sok okos embert... Mindent tégy úgy, ahogy nektek(!) jó! Egy 4 hetesnek ösztönös igényei vannak, melyekkel főleg biztonságra törekszik.

Majd belerazódsz és megtanulod figyelmen kívül hagyni ezeket a dolgokat, vagy inkább nem is beszélsz róluk.



Én is épp tegnap akadtam ki, mikor egy nagyobb családi összejövetelen nem tudtam elaltatni az 5 hónapos fiam, mert nagy volt a hangzavar, meg mert folyton mindenki szórakoztatta. Persze mikor tulfaradt és sírni kezdett, akkor jöttek az okosok, hogy jajj hát meg kell tanulnia hangzavarban elaludni? Szívem szerint vissza kérdeztem volna hogy miért te csatazajban alszol? Már miért kéne megtanulnia? Az hogy mosogatok mellette mikor alszik nem egyenlő, azzal, hogy 12 ember nyüzsög körülötte. Szóval lesznek még ilyen beszolasok bőven az életedben!

2019. ápr. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Én az ilyenekre csak annyit mondtam, h azért vállaltam gyereket h szeressem, kényeztessem, nem azért h betegyem a sarokba aztán elő vegyem a kedvemszottyan hozzá.

És h nem baj... majd tanulok a hibámból ha még 18 évesen is mellettem alszik.


Egyébként 4-éves lesz, és már a saját ágyában alszik 😉

2019. ápr. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Nem lehet elkapatni. Másfél éves a fiam,néha velünk alszik el,néha a kiságyában. Szerintem elkapatni azzal lehet,ha mindig minden meg van engedve nekik. Nalunk pl.most van az,h rá kell szólnom,h mit szabad és mit nem.

Mindent csinálj úgy,ahogy nektek jó!

2019. ápr. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

Kb 1-másfél éves kor között kezd kialakulni bennük, és veszik észre, hogy saját akaratuk van, amit tudnak érvényesíteni, pl hisztivel.


Én 1 éves kor után kezdtem el úgymond " nem elkapatni".


Pl mikor elkezdett sírni, mert nem adtam neki oda a telefonomat, akkor nagyon is tudtam már, hogy ez bizony hiszti, es nem alapvető igény kielégítésének a hiánya.


Nagyon is érezni fogod, hogy mikor jön el az a pont amikor már nem szabad mindent ráhagyni és engedni, addig viszont tégy úgy ahogy az ösztöneid diktálják

2019. ápr. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jaj ezt én is megkaptam.

Mellettem aludt, (vagy rajtam) 5 hónapos koráig. Utána szépen magától szokott le róla, elkezdte zavarni, hogy ott vagyok, melege volt, nyomtuk egymást, nem tudott elaludni úgy. Utána már csak beraktam a kiságyba, simogattam énekeltem és úgy aludt el. 9 hónapos korára pedig már megtanult egyedül elaludni. Este csak leraktam, elköszöntem és legközelebb reggel találkoztunk.

Nekem nem volt megterhelő vagy rossz, hogy mellettem alszik, vagy ringatnom kell, hiszen (ahogy az egyik hozzászóló is írta) azért vállaltam gyereket, hogy szeressem és gondoskodjak róla. Ha neki akkor az volt az igénye, hogy mellette legyek és rám legyen tapadva, akkor azt adtam meg neki.


Úgy csinálj mindent, ahogy nektek jó!

2019. ápr. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!