Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korban ciki már...

Mennyi idős korban ciki már ha még cumizik a gyerek? Mikor érdemes leszoktatni róla (elvenni tőle)?

Figyelt kérdés
2009. júl. 24. 13:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Tőlem akkor vették el, amikor iskolába mentem.
2009. júl. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Én is saját példát akartam írni:DMegelőztél;)


Szóval 17 éve, 3 évesen nekem már ciki volt.Az oviban az ovónéni eltakarta a szám nehogy a gyerekek sírjanak h nekik nincs cumi.Mondanom sem kell,hogy pár nap alatt eldobtam a cumit.


Hogy a 21. században mikor ciki mior nem nemtudom.Nekem fura a 4 éves gyerek már cumival a szájában...

2009. júl. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az én fiam még csak 1 éves, de pár idősebb ismerősünk már úgy mondta, hogy "jaj, kis cumis", mintha már most is baj lenne, hogy cumizik. Én úgy gondoltam még ráérünk elvenni tőle, persze nem iskolás koráig akarom, hogy cumizzon.
2009. júl. 24. 14:13
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Én soha nem gondoltam, hogy ciki lenne. Igaz a fiamnak csak alváshoz kellett, de ahhoz sokáig. Nem hiszem, hogy jó módszer az, hogy "elviszi a cica" és egyik napról a másikra nem adjuk oda. Én azt akartam elérni, hogy magától mondjon le róla, így egy évbe került mire sikerült. Ehhez a példa beszédek sorát kellett elmondani, hogy pl. a 2 éveseknek már miért nem kell cumi. Elveimmel ellentétben megpróbáltam megvesztegetni, hogy során kívül megveszek valamilyen játékot, ha lemond a cumiról. Átvittük a szomszédba született kisbabának ajándékba. Vissza is hoztuk, mert meglátta, hogy a babának van cumija, neki meg nem lesz ha odaadjuk. Párszor kicsúszott a számon a "majd meglátod, hogy kivágom a kukába az összeset" mondat is. Elmúlt már három éves amikor végre elvitte a mikulás őket. Utána még párszor bepróbálkozott, hogy vegyünk. Egyszer a DM-ben úgy tudtam meggyőzni csak, hogy mondtam, hogy az van írva a cumira, hogy 6 hónapos babáknak való, ő meg bőven elmúlt annyi. Szóval nálunk ez nagy meccs volt. A tesómnál csak a legkisebb cumizott, ott annyi volt a dolog, hogy egy este közölte a gyerek, hogy ő már nagy és nem kell neki cumi.
2009. júl. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%

Az én lányom sose cumizott (nem kellett neki) a fiam 3hósan egy nagy trauma után hagyta el. Én azt mondom 1-1,5 év után már nem szép ha egy gyerek szájából lóg a cucli.

Esetleg este alváshoz.

2009. júl. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Az én lányom 2 éves és még senki nem szólt, hogy miért cumizik, mivel csak itthon, alváshoz kell neki. Utcára soha nem visszük. Itthon néha a szájába veszi és úgy csinál, mintha aludna. De csak játékból. Én nem akarom elvenni tőle, de remélem hamarosan (vagy legalább 3 éves koráig) magától leszokik.
2009. júl. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Az enyém négy éves lesz ősszel, és éjszakára még cumizik. Szerintem semmi baj nincs vele. Ha ő így biztonságban érzi magát, akkor cumizzon éjjel. Nappal elveszem tőle, de nincs hiszti érte.
2009. júl. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

11 hósok vagyunk és alváskor cumizunk, nappal csak ha sikerül kilopni a kiságyból:)és már magától ide adja ha kérem, mert nagyfiúk esetleg csak alváskor cumiznak felkiáltással...

szerintem nem is a kor a fontos hanem az hogy ne legyen

állandóan a szájában- a fogai meg mások miatt sem

ha alváshoz kell neki- miért ne?

de játszani tud sztem cumi nélkül is,

2009. júl. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
egyik ismerősöm kislánya 5 éves és 2 cumit szop egyszerre!szerintem ilyen idős korban legalább az egyiket elvenni tőle!de a szülei szerint még 1 évet adnak neki a cumizásra!én a fiamnak 3 éves koráig szeretném hagyni!de majd elválik hogy sikerül-e
2010. jan. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Hat nem is tudom...

nallam az ugy volt hogy 6-7 evesen meg cumiztam.Na az mar ciki volt.Alztan elvettek tolem,megmagyaraztak nekem hogy mar nem szabad cumizzak,mert mar mas gyerek sem cumizik.Szerencsere megertettem,es elhagytam a cumit

2010. márc. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!