Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet leszoktatni egy...

Hogyan lehet leszoktatni egy babát az éjszakai evésről? Mikor érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 04:02
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Mennyi idős?

Egyébként nyilván a nevelési stílusodtól is függ, vannak, akik már 6 hetes korától nem adnak neki, hiába kéri. Mások onnantól próbálkoznak, hogy komolyabban vehetően hozzátáplálnak már, ilyenkor szoktak neki laktatóbb vacsit adni, ha pedig felébred, akkor vizet, de igazság szerint szoptatott babánál ritkán jönnek be ezek a trükkök, mert pszichésen kell neki a cici. Ilyenkor eldöntheted, hogy kibőgeted, és pár napon/héten belül talán leszokik róla, vagy inkább megeteted tíz perc alatt, és akkor nem fogja hányásig sírni magát, miközben hallgatod, ahogy fulladozik, és az egész család nyugodtabban fog aludni, Téged is beleértve. Közben reménykedsz, hogy előbb-utóbb magától abbahagyja.


Gondolom, a stílusból kiderült, hogy én az utóbbira szavazok. :)

2011. márc. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az enyém magától szokott le róla.Talán 5 hetes volt, és ez azóta is így van, pedig fél éves lesz.Persze, ha majd jön a foga, biztosan fel kell kelni.Előtte is csak egyszer kelt, ami nem esett nehezemre, szóval úgy igazán sosem éjszakáztam.Aztán egyik éjjel, felébredt, nyöszörgött.Mivel nem sírt, nem keltem fel , csak simogattam, amíg vissza nem aludt.Egy éhes gyerek sír, és egy éhes gyerek nem alszik vissza.Ebből indultam ki.Nyilván nem akarnám éheztetni a picimet, és ha kellett volna egész éjjel virrasztottam volna.Ő napközben 2 óránként evett, és lefekvés előtt mindig nagyon jóllakott.Egész egyszerűen megette az adagját napközben, nem volt éhes éjjel.Most meg már megszokta.Tegnap este fél 8-tól reggel 6 -ig aludt.
2011. márc. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az enyém félévesen kezdte újra. :)
2011. márc. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ma 2 hónapos, igazából nem fontos nekem sem hogy átaludja az éjszakát mivel ő is csak egyszer kel fel. Minden nap 7kor fürdik, aztán kaja, fél 8 körül már aludni szokott, és 3-4 óra körül kel fel. Utána meg 6-7 körül. Tápszeres, sajnos nem volt tejem pedig egy hónapig kinlódtam vele...

Csak érdekelt hogy más babák mikortól alusszák át az éjszakát és hogy maguktól e vagy kényszerből. Én is megvárom hogy magától szokjon le róla.

2011. márc. 16. 08:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az is nagyon jó, ha csak egyszer kel fel.Mondták nekünk a kórházban, hogy számítsunk rá, hogy hajnal 3-4 körül fel fog ébredni, mert ilyenkor fürdették mindig az újszülötteket.Így is volt, csak aztán úgy látszik jól bírta a tejemmel reggelig.De számítok rá, hogy ha ténylegesen fogzás lesz, nem csak a szokásos nyálfolyás, akkor fel fogunk kelni.
2011. márc. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Ahogy a környezetemben és magunknál is tapasztalom, sok babának van egy nyugisabb időszaka olyan 2-6 hónapos kor között, amikor jó eséllyel végigalussza az éjszakát. Ez nem törvényszerű, de gyakori. 6 hónapos kor után azonban a legtöbb ilyen kisbaba is felhagy a jó szokásával, és újra ébred. Nem tudom, mi lehet, talán a fogzás? Ez csak tipp.

Az én kisfiam 11 hónapos, öt hónapja újra kelünk. Nekem szerencsém van, anyatejes, így a cicin visszaalszik. Ez átlagosan két alkalom éjjelente, de ha a foga jön, akkor akár óránként. Nem tudok vele mit csinálni, sírni hagyni nem fogom. :)

Na, ezzel csak annyit szerettem volna, hogy jó sok időnek el kell ahhoz telnie, hogy egy gyerekről elmondhassuk, hogy most már tényleg végigalussza az éjszakát.

(Csak zárójelben: az öcsém még oviban is ébredt minden éjjel. Szomjas volt, vécére kellett mennie, leesett az alvóállatkája meg mittudomén. Ilyen is van.)

2011. márc. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nálunk is eddig 1-2x kelt, kivételes esetekben 3x.

most kezte átaludni, 8 hósan, mostanában 0-1x kelek hozzá szoptatni. jó, ha ő dönti el!

2011. márc. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!