Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megkésett mozgásfejlődésű...

Megkésett mozgásfejlődésű babából lehet még átlagos gyerek vagy mindenképpen arra utal, hogy értelmileg is gondok vannak nála?

Figyelt kérdés
Valakinek tapasztalata ilyen téren?
2019. ápr. 14. 23:31
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Persze, hogy lehet.Én késve kezdtem járni és teljesen átlagos vagyok:)De komolyan.Nem volt tanulási nehézségem meg egyebek és van diplomám is, szóval nem lettem szellemileg fogyatékos sem.
2019. ápr. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Lányom megkésett (1,5 évesen indult el). Még a beszéde is késve indult (3 évesen).

Az értelmével viszont semmi gond, ez soha nem is volt kérdés. Osztályelső annak "ellenére", hogy még mindig járnunk kell fejlesztésre (az izomzata miatt).

2019. ápr. 15. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Ez attól függ miért megkésett a mozgásfejlődése. Pl.: lányomnak hypermobilak az ízületei (nagyon hajlékony) és emiatt csak 15 hónaposan indult el. Ha izület, izom szinten van deficit természetesen lehet átlagos gyerek, ha agyi szinten, akkor felmerülhet értelmi deficit is. De ez nagyon összetett dolog és sokkal ritkább, hogy szellemi visszamaradottsággal is jár az elmaradt mozgásfejlődés. Egy gyógytornász
2019. ápr. 15. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%
Az egyik kolléganőm - állítása szerint - csak két évesen kezdett önállóan járni. Mivel anno még nem foglalkoztak evvel komolyan, nem is kapott semmilyen fejlesztést. Ma már 33 éves, több diplomája van, doktorátusa is. Semmi gond nem volt soha az értelmi fejlődésével. :-)
2019. ápr. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%
Ha valaki későn kezdett el járni, az az én kislányom. Kisebb korában nem volt akkora gond. 6 hónaposan mindkét irányban fordult. Kúszni 8, mászni 11 hónaposan kezdett. Dévény tornára jártunk, mert hypoton, vagyis laza volt az izomzata. Ülni későn ült fel, egy évesen még nem ült önállóan, konkrétan kúszott a tortáért..kemény volt. Aztán voltunk fejlődésneurológián, volt EEG vizsgálat, altatásos MRI, amikor a kicsi lányom élettelenül feküdt a kattogó gépben, még a férjem is sírt. De megjött az eredmény, a kis agyában minden a legnagyobb rendben volt. A védőnő szerint ő ilyen típus, szemlélődő, nyugis baba. Járni 22 hónaposan kezdett el. A babaúszástól kezdve, a korai fejlesztésig, a Dévény torna, a TSMT tornáig minden volt. 22 hónaposan tökélyre fejlesztett formában kezdett el járni. Ezalatt azt értem, hogy amikor már biztos lett magában, megtett 2 lépést. 5 perc múlva átsétált a szobán, 10 perc múlva kiment a konyhába, mintha mindig is ment volna. Mindezt úgy, hogy nem billegett. SOHA nem esett el, egyszer sem. Ma már 8 éves nagylány. Osztályelső, és kitűnő tanuló. Olyan okosságokat mond, hogy néha leesik az állam. Állatorvos szeretne lenni. Rengeteget mászott, és ez az értelmén meglátszik. Soha nem derült ki, mi volt az oka ennek. A mozgása most is lehetne jobb, de boldog, kiegyensúlyozott, kifejezetten okos kislány.
2019. ápr. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
#4 vagyok, nem fogom, miért kellett 0-ra lepontozni a válaszomat! A kérdésre válaszoltam, nem? Mellesleg az egyik gyerekem is megkésett mozgásfejlődésű volt,- sok DGSM és TSMT után - csak 21 hónaposan kezdett járni. De az értelmével semmi gond, mára mozgásban is utolérte a korosztályát. Nagyon értelmes kislány, szereti a zenét, jó a ritmusérzéke, kezd beszélni, szóval ugyanúgy fejlődik mint egy átlagos 2 éves...(A kolléganőm példáját azért hoztam, mert nála már 100%-ra biztos, hogy felnőtt korára semmi hátrányt nem okozott a megkésett mozgásfejlődés. Azon kívül, hogy nem lett belőle olimpikon)
2019. ápr. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Számomra minden válasz nagyon hasznos volt és roppant megnyugtató. Ment a zöld kezecske!
2019. ápr. 25. 17:15
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem harom ilyen ismerösöm van abból kettő középsulyos és egy enyh autista.

Csak azért írtam ,hogy van amikor sajnos problémát jelez😔

2019. júl. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!