Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye nem lesz valami baja...

Ugye nem lesz valami baja akár mozgásban, akár értelmileg?

Figyelt kérdés

Kisfiam nyaka és hata feszes volt. Emiatt jártunk Dévény tornára, emelte már szépen a fejét. Időben csinált mindent eddig, 3,5 hosan forgott hasrol hatra, hatrol hasra.

Most 7 hónapos és mivel nem ny


2018. dec. 30. 09:11
 1/10 A kérdező kommentje:

Folytatom, véletlenül takaritottam a kiírásra..


Szóval most 7 hos és mivel nem nyomta ki magát rendesen, inkább alkaron támaszkodik csak és nem kúszott, visszavittem tornára. Kiderült, hogy a feszes nyaka miatt a vállöve gyengébb.

Elvileg par alkalom és rendben lesz.

Ebből később lehet valami problémája? Akar valamilyen tanulási nehézség vagy ne adj isten értelmi probléma?

Azt olvastam, hogy a feszes izomtonust oxigénhiány okozza. Ettől megijedtem, mert akkor az akár az agyat is károsíthatja.

Érdeklődő, súlya rendben, nem volt koraszülött, igaz indított szules volt 41.heten és 4 kg feletti baba volt születésekor. De semmi komplikáció nem volt, hüvelyi úton született.

2018. dec. 30. 09:16
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Feszes izomtónus attól is lehet, hogy nagy babaként már nem tudott méhen belül mozgolódni a terhesség vége felé, ezért 'elfeküdte' magát, és ettől lettek bizonyos izmai feszesek, míg mások túlnyújtottak.

Nálatok szinte biztosan ez a helyzet a leírásod alapján.

Az oxigénhiány okozta feszesség jellemzően nem csak egy testtájra terjed ki, hanem az egész testre, hiszen az a feszesség nem csak 1-1 izomcsoport hibája, hanem az a központi idegrendszerből jön, ami testszerte mindenhová elküldi a károsodásból adódó téves 'üzenetet'. A központi idegrendszeri károsodás ismérve még, hogy jellemzően hipotóniával indul, és csak később megy át spazmusba.


Szóval nem kell aggódnod! Járjatok el a kezelésekre, értelmileg nem lesz ennek semmilyen kihatása. (Egy szakmabeli).

2018. dec. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Pont ez a legnagyobb baj a dévényesekkel.

Dévény tornásztatók nem orvosok!!! Ök kitanultak egy és egyetlen fajta tornát, a legtöbb a dévényen túl semmi mást nem tud. Oda viszed a gyereket és persze mindent magánba csinálnak és szinte minden második gyereken találnak valamit!!! Föleg ha nincsen éppen elég paciensük!

Az a legtöbbnek eszébe sem jut, hogy esetleg a gyerek teljesen normális. Ès a Dévény torna sem mindenre jó, de ök akkor is azt használják, ha más tornák(amit esetleg nem is ismernek) jobb lenne.


ELöször is az összes mozgási szakaszt nem az izmok határozzák meg hanem az agy. Ha az agy nem elég érett akkor a gyerek nem tud dolgokat csinálni és az izom vissza fejlödik vagy nem fejlödik ki.

DE egy gyermek fejlödésénél több hét-hónap van egy egy mozgás kialakulására.


Pl a kuszás 7-10 hós koráig kell kialakuljon, de sokszor egyböl a mászás jön . Végül is a te babádnak most egyetlen egy dolgot kell tudnia hátról hasra, és vissza forognia.

Ami most jön az a kúszás, de 7 hós kor alatt nagyon ritkán történik meg és nem is tudatos.

A köv elvárás 1 évesen a babának tudnia kell mászni, és ülni(ez ugyan az agyi folyamat).

Majd köv folyamat 2 évesen járni, és segítség nélkül felállni. Persze járni és felállni már sok gyerek 1 évesen tudja, a követelmény 1 évesen.

Szerintem elöször is felejtsd el ezt a tornászt.

ha 10 hósan még nem kuszik, nem mászik és semmi jele nincsen, hogy ezt megtenné akkor vidd el orvoshoz, vagy max olyan tornászhoz aki minimum 3-4 tornát ismer.

2018. dec. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%

Nem véletlen , hogy a deveny torna SEHOL a vilagon nincs elismerve kizarolag Mo.-n alkalmazzak, merthat ugye kell a penz! Nem bizonyitott a hatasa. Olvass csak utana.

Akarmilyen gyereket elvisznek tuti, lesz " baja ".

Szerintem ne idegeskedj a semmin.

2018. dec. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Nekünk oxigénhiánytól adódó feszességünk van, egész testre kiterjedt. Nem túl súlyos. Dévényre járunk, neurológián is voltunk. Le kell lazítani, de mivel időben lett elkezdve a fejlesztés, így később nem lesz probléma (neurológus mondta, illetve hogy ez egy megoldandó feladat, minden más ép). Nem gondolnám, hogy később probléma lenne nálatok, de úgy gondolom hogy jó dolog a dévény módszer, de neurológusnak is érdemes megmutatni. Nekünk pont a dévényes tornászunk mondta, hogy főleg a feszes gyerekeket mindenképp vigyük el, biztos ami biztos alapon, hiszen valóban, ők nem orvosok.
2018. dec. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

#3 Amiről nincs pontos tudásod, arról nem kéne tényként nyilatkozni!


A Dévényes gyógytornászok nem csak egy technikát ismernek, mivel Dévény technikát csak és kizárólagosan már megszerzett gyógytornász diplomával lehet tanulni! A gyógytornász diploma megszerzéséhez pedig számtalan technikát kell megtanulni. Pl. PNF (proprioceptív neuromuscularis facilitatio), Bobath-módszer, Katona-módszer, különböző lágyrésztechnikák... és még sok minden más...

Tehát ez a tudás a Dévényes gyógytornász birtokában is megvan; az már más kérdés, hogy ebből ő maga mit használ. De az egészen biztos, hogy ha elviszed a gyerekedet hozzá, akkor nem fogod tudni megítélni, hogy amit épp a kezével csinál az épp Dévény technika, vagy pl. Terrier vagy egy sima masszázs fogás...


A babák mozgásfejlődése pedig tud nagyon különböző lenni, de ha feszes izomzat korlátozza a mozgásfejlődést, az igenis kezelendő; igaz, ehhez nem kell feltétlenül Dévény technika, mert feszes izomzatot nem csak azzal lehet kezelni, egy 'sima' gyógytornász ugyanúgy tudja, csak más módszerekkel éri a végeredményt el.

A Dévényt eredetileg központi idegrendszeri eredetű izomtónus problémák kezelésére találták ki, és ebben egyedülálló. A különböző tartási rendellenességek kezelése viszont ugyanolyan eredményes lehet más módszerekkel is, ezek nem igényelnek feltétlenül Dévényt, csak már boldog, boldogtalan, mindenféle problémával egyből Dévényre viszi a babát, mert az terjedt el a köztudatban, hogy az a legjobb. Pedig ez nem mindenre igaz, bizonyos problémákat más módszerekkel is teljesen egyenrangúan, és 100%-os sikerrel lehet alkalmazni, ilyen pl. a tartási rendellenességből adódó izomfeszesség is.

2018. dec. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Elozo vagyok, elkukdtem veletlen. 7 honaposan NEM kell kuszni!

Miert kell eroltetni es sietettni ? 10 honapos korig kell kuszni, es 12 honapos korig maszni. De rohanhatsz vissza majd 8 honaposan, hogy nem maszik, ok megmondjak a tutit, hogy fizess be 20 alkalmat es maszni fog.

Nem gyanus ez nektek? Vajon miert nem elismert ez a modszer sehol a vilagon ?

2018. dec. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem siettetem. Azért vittem el, mert feszes nyak miatt jártunk és furcsának tartottam miért nem nyomja ki magát megfelelően. Nem azért vittem, mert nem kúszik.
2018. dec. 30. 11:09
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
Hasonlo volt a kisfiam, a helyzetunk is, tulhordott baba volt, normal meretekkel. Semmi problemaja nincs jelenleg 17 hónapos, mindent csinal amit kell. A Devenyesekrol annyit, hogy mi egy szuper kis nőnél vtunk, egyszer attornaztatta a gyeteket hetente az elso alkalim ingyenes volt, aztan 3utan megtanitotta mit csinaljunk vele es elkoszontunk egymastol. Nekem ennyit siman megert, nem mindegyik "olyan" plusz en hiszek benne, szerintem nemes elvert kuzdenek, aki meg nem akarja ne vigye oda a gyereket. Deveny Anna forog a sirjaban holgyeim, mert o ennek szentelte az eletet, ti meg 3 percben lefikaztatok.
2018. dec. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a feszes izmot a fekvésre fogták. A fiam 32 hétig harántos volt.
2018. dec. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!