Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20. hetes vizsgálaton nagyon...

Fritty kérdése:

20. hetes vizsgálaton nagyon megijesztettek bennünket. Személyes tapasztalatokat, tanácsokat várok, ha lehet csak komoly segítők mert megijedtünk. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
A nőgyógyász azt mondta hogy a picinek valami ciszta van az agyán, ami valószínű felszívódik, meg egy folt van a szivén ami valószinű hogy eltűnik, de el kell mennünk genetikushoz és lehet magzatviz vételre is mert a daun kór jelei is lehetnek ezek. De egyikőnknek sincs ilyen jellegű problémája, rokona, nem drogozunk, az anyuka nem iszik, nem végez nehéz munkát, egyszóval vigyázunk. De nagyon megijedtünk ma....

2017. máj. 23. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljatok megnyugodni, de mindenképp menjetek el genetikushoz, és én elmennék valami profi genetikai ultrahangra is! Ezt azért is írom, mert engem is megijesztettek anno, igaz a nyaki redővel, mert 3,2-t mértek uh-n, már mindjárt jöttek a down kórral, meg hogy jól gondoljam meg, stb. Elmentünk egy fizetős helyre, genetikai uh-ra. Na ott mindjárt a 3,2 helyett (!!!) 1,8 lett a nyaki redő!!! Egyébként egészséges, és már 7 éves elmúlt azóta. Mindenképp menjetek el másik orvoshoz is, de én az amniocentézis helyett a prena tesztet ajánlom! Az nem kockázatos, olvassatok utána!
2017. máj. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a Down-kór nem örökletes. Bárkinek bármikor lehet Down-kóros babája, akkor is, ha nem drogozik vagy iszik. A munkával pedig végképp nincs összefüggésben. Az életkorral növekszik a kockázat, de ez nem jelenti azt, hogy fiatalnak nem lehet beteg babája.


A baj az, hogy nagyon kevés az időtök, ha el akarjátok vetetni, mert idő, mire megjönnek a vizsgálati eredmények, az amniocentézis több hét, hacsak nem lehet valahogy megsürgetni.

Ha el akarjátok vetetni, akkor nem érdemes húzni az időt Prenatest-tel, mert ha tényleg baj van, nem fogadják el az eredményét, mindenképpen kell az amniocentézis.

Ha betegen is megtartanátok, csak tudni akarjátok, mi van, akkor Down-kórra 75 ezer Ft a Prenatest. Viszont talán az amniocentézis mégis indokoltabb, mert az többféle genetikai betegségre szűr.


Az amniocentézisnek viszont van 1% vetélési kockázata.


A helyetekben én a következő 1-2 napban elmennék magán ultrahangra, és magán-szívultrahangra. A Czeizel Intézetbe kaphattok időpontot sos-be. Lehet, hogy máshova is, azt nem tudom. És az ott mondottaktól tenném függővé a többit.


Igazság szerint 20 hetesen, amikor mozog a baba, és már félidőnél vagytok, nagyon nehéz meghozni egy olyan döntést, hogy elvetetitek. Én nem tartottam volna meg beteg babát, de ha félidőben derült volna ki, akkor nem lettem volna képes idő előtt megszülni, tudva, hogy nem marad életben.


A 12. héten nem volt kombinált teszt? Annak mi volt az eredménye?

2017. máj. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sok időtök nincs, mert az amniot, és a Prena tesztet is csak a 20.hétig végzik el. Drukkolok, h minden rendben legyen!
2017. máj. 24. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem akarjuk elvetetni, mert mi van ha mégis egészséges lenne mi meg elvetetjük? A 12 hetesen azt mondták hogy minden rendben van, semmi rosszat nem mondtak
2017. máj. 24. 07:31
 5/7 A kérdező kommentje:
És egyébként a szegedi orvosokról mi a véleményetek? Illetve az ottani klinikáról?
2017. máj. 24. 07:32
 6/7 anonim ***** válasza:

Hasonlóan jártam, a 18 hetes uh-n találtak 2db cisztát a baba agyában. Azonnal beutaltak genetikai ambulanciára, ahova a terhességi kor miatt 2 nappal később kaptam is időpontot. Az ottani doki nagyon profi volt, mindent alaposan átvizsgált, már akkor látszott, hogy a ciszták kisebbek lettek, megnyugtatott, hogy ez természetes dolog, és felszívódnak. Régen nem is tudtak ilyesmi létezéséről, csak az új generációs ultrahang készülékek megjelenésével kezdték ezeket észrevenni. További vizsgálatot nem tartott indokoltnak, a következő ultrahang vizsgálaton már semmi nem látszott, eltűntek, azóta minden oké.

Szóval a lényeg, ne várj, kérj beutalót, vagy jelentkezz be genetikai tanácsadásra minél hamarabb, és ott majd mindent elmondanak úgyis!

2017. máj. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mint említettem, az amniocentézis (és a Prenatest) arra való, hogy 99,9%-os valószínűséggel megmondja, hogy egészséges vagy beteg a baba. Nyilván nem vetetitek el, ha az jön ki, hogy egészséges!!!!


A kérdés az, hogy BETEG babát megtartanátok-e.

Ha nem, akkor mielőbb menjetek el a genetikai tanácsadásra és az ott javasolt vizsgálatokra (feltételezhetően amniocentézis lesz).

Ha igen, akkor nem kell csinálni semmit. (Bár én egy szív uh-t mindenképp csináltatnék, hogy tudjam, születéskor és utána mire lehet számítani, kell-e esetleg műteni stb.)


2.

2017. máj. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!