Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha túl nyugodt a kisfiam?

Baj, ha túl nyugodt a kisfiam?

Figyelt kérdés

Kisfiam 11 hónapos. Nagyon nyugodt baba. Akkor sir, ha éhes, álmos és tulporgott vagy ha pl beveri a fejet, de egyébként nagyon jól elvan.

Nincsenek kitörő érzelmei, néha- főleg mikor babakocsizunk- olyan kis unottnak néz ki. Nagyon zavarja a nap is, ha a szemébe süt.

A napokban kaptam rokonomtól egy durva megjegyzést, hogy lehet valami baja van a fiamnak és azóta rémeket látok én is.

Tény hogy a mozgasfejlodesben picit le van maradva, még nem mászik. De emiatt járunk tornára, feszes volt a nyaka, emiatt csúsztak nala a dolgok.

De más semmi nincs vele ami indokolna hogy bármi baja lenne.

Volt valakinek hasonló hogy megszeppent kint a kicsi?


2019. ápr. 17. 19:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam, de ilyen is maradtam. Mondjuk nem annyira zavar, hogy nem tudnak felzaklatni a dolgok. Suliban direkt előny is volt :D
2019. ápr. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Az én fiam mozgásában normál tempóban fejlődött, de ő is nyugodt volt, és zavarta a napfény is.

Ő még az éhséget sem jelezte, 3 óránként elfogadta a tejet, de nem sírt. Ha többet vártam, nagyon mohón evett, de akkor sem sírt. Teljesen normális 3 éves lett.

A "megszeppent kint" részt nem értem, most nyugodt, vagy ijedt?

Kommunikál veled egyébként? Mert ha igen, akkor az, hogy a babakocsizás nem érdekli, szerintem nem nagy baj.

2019. ápr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Érdekes mert ha kiveszem a kocsiból azonnal beindul és néz mindenfelé.

Kicsit idegenek előtt is megszeppen először, kell neki idő hogy feloldódjon.

Kommunikál igen, szemembe néz, gagyog.

2019. ápr. 17. 20:53
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden gyereket idegesít amikor a szemébe tűz a nap, az se baj, ha nyugodt egy gyerek. Abból, amit leírtál csak a mozgásfejlődés a fura. De egyébként miért akarod folyton hülyének, meg fogyatékosnak nézni szegényt?
2019. ápr. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Csak nagyon aggódom.

Onnantól, hogy kiderült feszes a nyaka és tornára jártunk nagyon parazok minden oké e vele.

Már nagyon masznia kellene, de egyelőre sajnos nem mászik. Négykézláb van, ül is már stabilan, de mászni nem maszik.

Kuszasa is szabálytalan sajnos.

2019. ápr. 17. 21:11
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Anya mesélte, hogy olyan baba voltam hogy letett egy helyre és ameddig nem jött értem addig ott maradtam 😂 olyan semmi nem érdekel baba voltam ettől függetlenül semmi bajom nem volt, lányom még csak 7 hónapos de már olyan hogy anya azt mondta hogy én soha az életben nem voltam ilyen túlpörgött.
2019. ápr. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A fiam mozgásfejlődése gyors volt.9 és fél hónaposan járt.De a mozgásfejlődést kivéve pld minden stimmel a te fiadéval.Zavarta a napfény és nem is jó ha a szemükbe tűz.Viszont nagyon keveset sírt.Nekem a szomszéd szokta mondani, hogy kinéz hogy itt van e az autó mert csak abból tudja, hogy otthon vagyunk, meg hogy sose hallani a gyerek hangját:D Ha egy ennyi idős gyerek igényei ki vannak elégítve akkor nem sír.Az idegenekkel is úgy van a mai napig, hogy aki szimpi azt megdobja egy pával, aki nem azt meg szinte szemmel veri..Ez ilyen.Nem tudom mit mondott a rokonod de semmi baj a gyerekeddel.
2019. ápr. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tényleg félelmetes egy ilyen gyerek. Ráadásul jó alaposan bevésődik mindenkinek.

De baja nincs szerintem, túlnyugodtság nem létezik, szerintem az hogy nyugodt nem baj én pl szeretem az ilyen dokikat és általában az olyan felnőtteket akiknek 20 a pulzusa.


Minden habitusnak van előnye és hátránya.


A mozgás: nem tudom milyen tornara jartok, de lehet váltani kéne arra amire a jelenlegi megesküszik hogy bármit csak azt ne semmiképp, ha úgy érzed nem fejlődik.

2019. ápr. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Oh, olvasd visssza pár hónap/év múlva. Fog ő még hisztizni, akaratoskodni. ;) Örülj neki, hogy nem visít éjjel-nappal! :)
2019. ápr. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hat sajnos rokonait nem valogathatja az ember...

Az en kisfiam sosem volt lemaradva sem beszedben, se mozgasban, megis sok ideig eleg nyugis volt. Na de most mar 20 honapos, a nyugalomtol mar messze jarunk :-D Foleg, amikor elindult, kinyilt a csipaja, szerintem onbizalmat adott neki, meg az, hogy mar azert jo par szavat is megertjuk.

2019. ápr. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!