Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumi-kérdés. Hogy szoktassam,...

Cumi-kérdés. Hogy szoktassam, hogy csak elalváshoz kelljen?

Figyelt kérdés

Bevallom, nagyon cumiellenes voltam, a kislányom születése előtt azt gondoltam, az én gyerekem nem lesz cumis... Főleg amiatt elleneztem, amit nővérem gyerekeinél láttam. Ovis korúak, a nagyobbiktól sikerült 3 évesen elvenni a cumit, a kicsi most 4 és otthon még mindig lóg a szájában. Kb. 2-2,5 éves korukig nem is nagyon láttam őket cumi nélkül, mindig ott volt a szájukban, alváskor, játék közben, evésnél (!) is néha két falat között betették... De ami engem a legjobban zavart, amikor tanultak beszélni, cumival a szájukban beszéltek, teljesen érthetetlen volt, amit mondtak, és a nagyobbik azóta is logopédushoz jár emiatt, mert a cumi miatt máshogy képez bizonyos hangokat.


Én eddig ennyit láttam a cumiból, és ez alapján nem terveztem bevetni a kislányomnál. De hát ugye szülő tervez, a baba meg majd eldönti... Most 4 hetes és éppen cumival a szájában alszik, miután órák óta tartó küzdelem után sehogy máshogy nem sikerült elaltatni, feladtam és adtam neki cumit, egyből elaludt...

Az a baj, hogy csak szopizáskor tudott eddig elaludni, de amint felriadt valamire, vagy le akartam tenni az ágyába, rögtön megébredt és a cicit kereste. Igazából ha ébren van, folyton a cicit keresi kb. születése óta... Hiába lakott jól egyértelműen - mérleg szerint nagy adagot evett, már folyik ki a szájából, ő maga fordítja el a fejét, belealszik... de pár perc múlva felriad és mohón, kétségbeesetten keresi a cicit, szopizni kezd mindent, amit talál, akár a pólómat, akár a karomat, nyakamat... mintha éhen akarna veszni. Addig nem hajlandó újra elaludni, amíg mellre nem kerül.


Eddig valahogy kiböjtöltük ezt, próbáltam az éppen kiürített mellet kínálni neki hogy csak szopizhasson rajta, de most már több tejem van, nem üríti ki teljesen és ha visszateszem, ráeszik az előző adagra, amit aztán kibukik, sír, fáj a hasa, szóval ez nem megoldás.

Amúgy is egyre éberebb, nehezebb elaltatni és nem lóghat egész nap a mellemen.


Szóval ma végül beadtam a derekam és adtam neki cumit, bár fájó szívvel... és egyből megnyugodott, pár perc múlva aludt...


Azt hiszem, használni fogjuk a cumit, mert mindkettőnk nyugodtabb lesz így... Oké hogy voltak elveim, de annak sincs értelme hogy minden altatás órákig tart és csak kiborulunk mindketten.


Azt viszont szeretném elkerülni, hogy a jövőben egész nap a szájában legyen a cumi, mint az unokatestvéreinek... Szeretném ha csak elalváshoz, megnyugváshoz használnánk, ha már muszáj... Szóval ne lógjon a szájában, ha nagyobb korában éppen játszik, vagy könyvet nézegetünk, vagy mesét néz, stb.


Hogy szoktassam, hogy ez majd így működjön? Most még csak 4 hetes ezért ugye másból sem áll a napja, mint etetésből és altatásból, de később hogy kezeljem, ha "cumifüggő" lesz? Akiknél működött az, hogy csak alváshoz van cumi, azok hogy csinálták? Hány hetes/hónapos kortól kell célzottan erre szoktatni? Mennyi ideig cumizott a gyereketek?


Köszönöm előre is, és bocsi a hosszú írásért...


2019. ápr. 24. 21:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ez nàlunk pont most aktuàlis. 3 gyerekem van. A legnagyobb nem volt nagy cumis, 9 hònaposan hagyta el a cumit mindenfèle nehèzsèg nèlkül. Egyik nap egèsz nap nem cumizott, gondoltam, pròbàljunk meg elaludni cumi nèlkül este, 10 perc alatt elaludt, nem is kereste, ìgy többet nem adtam neki.

A közèpsőm ès a legkisebbem 3 ès fèl ès 2 èvesek, iszonyatos nagy cumi függők (voltak). A kicsi kèpes volt egèsz nap cumizni, pedig màsfèl èves koràtòl folyèkonyan beszèl, ès mivel mindig mondtam neki, hogy ha cumival beszèl, nem èrtem, vegye ki, ezèrt inkàbb nem beszèlt, de a cumit nem vette ki. Nàlunk azèrt alakult ez ìgy sajnos, mert egy szobàban vannak ès ha valamelyik vèletlenül felsìrt èjjel, csak odaadtam nekik a cumit ès màr aludtak is, nem èbresztettèk fel a màsikat. De meguntam az àllandò cumi keresgèlèst, ordìtàst a cumi utàn, ìgy ùgy döntöttem, elviszi a Húsvèti Nyuszi. 😁 Hètfőn reggel kèrdezgettèk, hogy jött-e màr a Nyuszi. A kèt làny cumival a szàjàban. Mondtam, hogy nem jön, mert mèg nem tettük ki neki a cumikat. Mind a kettő egyszerre kivette a szàjàbòl ès a kezembe nyomtàk. Azòta nincs cumi. Első este volt egy kis nyöszörgès, ès a kicsi nèha megkèrdezi, hogy hol a cumija, mondom neki, hogy elvitte a Nyuszi ès ennyi. Nem is sìr utàna. Azt hittem, nagyobb balhè lesz a dologbòl. Bàr az is igaz, hogy a nagyobb màr csak este, elalvàskor kèrte, pàr hònapja mar oviba sem vitte. (Ott is azzal aludt el, de egyik nap azt mondta, màr nem kell neki oviba.) Szòval ő màr inkàbb csak azèrt kèrte este, mert làtta a hùgàt, hogy ő cumizik, ezèrt is vettem el tőle is.

Tènyleg igaz, hogy 10-12 hònapos kor körül el kell venni tőlük, akkor mèg nincsenek annyira hozzàszokva.

2019. ápr. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
A szoptatás nem csak evés, természetes, hogy ennyi idősen keresi a cicit, lehet még a növekedési ugrás vége. Igenis lóghat egész nap rajtad ilyenkor.
2019. ápr. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!