Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányomnak kijött 4 foga...

Kislányomnak kijött 4 foga úgyhogy elkezdeném a fogmosást. Viszont este kajcsi után/alatt azonnal elalszik. Nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés
Próbáltam 10 perccel előbb etetni. Ugyanúgy elaludt. 20 perccel is, akkor is plusz még nem is evett annyit mint szokott. Ezért már nem merem fél órával előbb etetni, nehogy még kevesebbet egyen.(éjjel9-10 órákat alszik) De a fogmosást meg csak evés után kellene megejteni. Járt már valaki így?
2019. ápr. 27. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mosd reggel neki.
2019. ápr. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi fürdés közben mosunk fogat. Utána még eszik vagy 3x az ékszaka folyamán mivel anyatejes, ébredős a lányom. Az a lényeg hogy mosd a fogát minimum 1x egy nap.
2019. ápr. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Sztem sokan jarnak igy, nyugi semmi baja nem lesz a fogainak. Delutan v reggel mosd. Ilyenkor meg sztem eleg ha szoktatod hozza. Azért gondolom nem valami cukrosat adsz neki enni.
2019. ápr. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor ez még nem érdekes, lényeg ,,hogy később majd ne álljon a tápszeres cumisüveg órákig a szájában. Én hat hónaposan kezdtem el mosni mikor kijött az első foga , de két éves koráig éjjel is szoptattam. Akkor most éjjel keltem volna három óránként fel fogatmosni? Ugyan.
2019. ápr. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Reggel este tápszert kap. Napközben üveges bébiételt, ott változó hogy tartalmaznak - e cukrot is.
2019. ápr. 28. 06:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Én konzultáltam nyugat-európai gyermekfogásszal, akinek az édesapja is már ezt a területet kutatta laboratóriumi körülmények között. Ő azt mondta, hogy néhány éves korig alakul ki az ember szájflórája, ez nem genetika elsősorban és nagyon legyünk észnél.


Az anyatejes babáknál ezt nem kell annyira komolyan venni (éjszaka nem kell fogat mosni), mert a magas zsírtartalom és az élő összetevők miatt nem alakul ki nem megfelelő száj baktérium flóra. De nekik is meg kellene mosni reggel és este, amint kint vannak a fogak.


A tapszeres babáknál meg sajnos tényleg mosni kellene éjszaka, ha esznek, ezért azt mondta, hogy vagy ezt csináljuk meg, vagy szoktassuk le az éjszakai evésről (mi ezt tettük, fokozatosan csökkentettük a meleg vízbe rakott tápszert).


Az esti etetéssel én is bajban voltam, mert az volt az altatás, hogy álomba ette magát. Most úgy néz ki a napirend, hogy 7 körül fürdetés, utána pizsi-hálózsákban beülök vele a mi ágyunkba világosságban és megetetem, közben énekelek vagy beszélek hozzá. Vissza a fürdőbe, pici fogmosás - egyelőre inkább szoktatás jelleggel - utána pedig be a kiságyába, elsötétített szobában. Cumit adok neki, elaludni egyedül kell neki ezek után (2 nap után ez is ment neki).

2019. ápr. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi is esti fürdés közben mosunk fogat és reggel. Fürcsi után még megkapja az esti tejitalt alváshoz. Éjjel eszem ágában sincs nyúzni a fogmosással ha felébred és a visszaalváshoz is tejital kell. Az sem lenne jó ha túl sokat sikálnám a kis fogait. Nálunk 8 hónaposan jöttek ki az első fogacskák és rögtön elkezdtük ezt a rutint a gumilamellás tanulószettel (most 22 hós).
2019. ápr. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!