Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15 hetes terhesen beteg...

15 hetes terhesen beteg vagyok. Mit tehetek? Tegnap este óta megy a hasam és hányok. D. u. -tól már egy kis vizet tudok inni, de addig az is kijött belőlem. Beszéltem a védőnővel, azt mondta ez valószínűleg rota vírus.

Figyelt kérdés
És ez ellen nem nagyon van gyógyszer.A normaflort javasolta.De az a baj hogy most meg van 1 kis lázam.Mivel csillapítsam?Ugye nem lesz baja a picinek?
2012. szept. 28. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a védönöt, hanem egy orvost kellene megkérdezned, az tud gyógyszert is adni.
2012. szept. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Algopirint bevehetsz.De holnap mindenképpen menj el dokihoz,ő tudja hogy terhesen milyen gyógyszert kaphatsz.
2012. szept. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Milyen okos a védőnő... Döbbenet. Én már a mai napon mentem volna dokihoz. Amúgy nyugtatásképpen: Én tavaly nyáron voltam 8 hetes terhes, amikor külföldön összeszedtem valami vírust. Napokig a klotyón ültem, kórházba is kerültem. Kaptam infúziót. Kicsit véreztem is. Mentem ott a nőgyógyászatra. Nagyon meg voltam ijedve, mert az első trimeszter a legveszélyeztettebb vetélés szempontjából. A babám azonban nagyon élni akart, túlélte a kalandot és már hat hónapos.:) Nem lesz semmi baj, de reggel első dolgod a doki legyen.
2012. szept. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ugyanígy jártam 14 hetesen. Láz, hányás, hasmenés. Lázra algopyrint szedtem. Nekem a széntablettát is javasolták, de folyton kihánytam, sugárba. A normafloret is szedtem. A lényeg, hogy igyál sokat. Hányás után 15-20 perccel kicsi kortyokban. Akkor talán bent marad. Aztán ha már bírod, mehet egy kis ropi, háztartási keksz. Nálam 2 napig tartott. Ma már 2 éves a kisfiam. :)

Azért azt megtehetnéd, hogy legalább felhívod az ügyeletet. Annak idején én is ezt tettem. Holnap pedig menj el orvoshoz.

Jobbulást kívánok!!!

2012. szept. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Majd megtanulod, hogy a védőnő majdnem az utolsó lesz,akihez fordulni fogsz bármivel kapcsolatban is.Annyira,de annyira okosak tudnak lenni sokszor,hogy hihetetlen...

Én sem értem miért őt kerested meg ezzel,akkor már a háziorvos,vagy a nőgyógyászod.Holnap az első kellene legyen,hogy elmész az orvoshoz.Lehet székletmintát fognak vizsgálni és akkor kiderül 100%-ra,hogy mi okozta ezt Nálad.

Jobbulást!

2012. szept. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én pár napja estem át rajta. 2 napig tartott a hányás, hasmenés. Láz nem volt. Elöször azt hittem a szülés előtti tisztulás, nem mentem orvoshoz, a szülésznőmmel beszéltem. Enni nem bírtam, de a folyadékot eröltettem. Szépen elmult. Semmit nem szedtem.

Ha lázad van mindenképp menj orvoshoz!

38 hkm

2012. szept. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia. Mi tortent azota? :)
2013. dec. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!