Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem egyformák a babámon a...

Nem egyformák a babámon a hurkák? Bajt jelez?

Figyelt kérdés

Nem asszimetrikusak a 2 combján a hurkák, persze a netet bújva már lediagnosztizáltam egy csípőficamot. :(

3 hónapos, harántfekvéses volt.

6 hetesen voltunk csípő uh-n, azt mondták rendben van.

De ma észrevettem, hogy nem egyformák a hurkái és ideges lettem.

Vigyem el megint?


2019. ápr. 29. 23:57
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
De Nazzi tavaly szült, meg bőven terhes voltam, mikor itt drámázott, hogy pánikrohama van, nem akar szoptatni, elhagyta az palija stb. Persze lehet h valtott...
2019. ápr. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig, de leírom a mi esetünket. Nem ijesztgetni akarlak, de érdemes róla szólni az orvosnak.

A lányomnak is asszimetrikusak a hurkái. 2 uh-n voltunk, ott mindent rendben találtak, Dévényes nem vett észre semmit. 4 hónaposan vittük ortopédushoz, azonnal röntgen és ott kimutatták a csípőficamot +a bal oldala alig fejlődött ki. Most küzdünk terpeszpelussal , tornával és reménykedünk, hogy megússzuk a műtétet. (mondom, minden uh és vizsgálat előtte rendben volt)

Remelémem nálatok minden rendben lesz, de azért nem árt az elővigyázatosság.

2019. ápr. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Lányomnak is asszimmetrikus hurkája van. 2x is voltunk csipő uh-n, mormál tartományban vannak az értékek. Nem kell terpeszpelus sem, csak annyit javasolt az orvos, hogy pelusozáskor tornáztassam meg (csipőkörzés). Gyerekorvosnál azért kérdezz rá.
2019. ápr. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

4-es válaszoló. A combon a hurkák fontosak. Utalhatnak eltérésre.

A rohanó orvos sok mindent nem vesz észre, amit a hozzátartozó igen (én is orvos vagyok és látom, ahogy az egészséges rendelésen a babámnál "nagyüzem" van, hát ott nem lehet finom eltéréseket észrevenni. Mi esetünkben a gyermek ortopéd szakorvos fiatalabb volt, mint én, aki 2016-ban szakvizsgáztam. Ha nem szólok a fejemelés miatt, meg se nézte volna. Utána viszont kapásból javasolta a tornát.) Ezenkívül kevés orvos ért a finom mozgatórendszerbeli eltérésekhez úgy, mint egy ebben jártas gyógytornász. Egyszerűen más a feladatuk.

Az újszülöttnek, ki csecsemőnek több vizsgálat kell mint egy egészséges 32 évesnek.

Szerinted melyik felesleges? A látás, a hallás, a csípő, az anyagcsere vagy melyik?

Ha régen vmk nem volt, akkor ne legyen most sem? A mostani 50 év felettiek nagyízületei "romokban" vannak. Ennek sok oka van, de ez is szerepet játszhat, amit írtam.

Addig jó, amíg figyel vki a gyerekére. Nyilván ennek is van egy kóros vagy káros mértéke, de a baba hurkáinak a szimmetriája nem olyan, mintha a fülporcok alakja lenne eltérő, és azon problémázna vki...

2019. ápr. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Kérlek valaki írja már meg ki az a Nazzi, én hónapok óta nem sokat járok fel ide, és fogalmam sincs róla.

Hogy jön ő az én babám kicsit asszimetrikus lábaihoz?

Nem értem.

Én még a húsos-csontos nőnél vagyok kb lemaradva a családi kapcsolatok témakörben, meg az a proletár diktatúrás pasi a pénzügyesben, más ilyen legendákat nem ismerek, de mostmár nagyon érdekel, kérlek valaki linkelje be vagy legalább mondjátok el, ha már folyton ezt írjátok.


Köszi amúgy az értelmes válaszokat, meg fogom azért nézetni a babát még egyszer, jobb félni mint megijedni alapon.

2019. ápr. 30. 11:00
 16/24 A kérdező kommentje:

Pont az egyik legjobb gyerekorvos lesz itt nálunk csütörtökön mikor kapja a 3 hónapos oltást, remélem ránéz normálisan és nem bagettelizálja el ésajánl esetleg további lépéseket, hogy merre. (gondolom mondjuk ortopédia jöhet szóba elsőként)


Kicsit aggódósabb vagyok vele, 38+3 héten megcsászároztak a harántfekvés és a toxémia gyanúm miatt, a baba zárójelentésén ez van: intrauterin retardatio, méhen belüli enyhe súlyelmaradás. (2600 gramm) Szóval ezzel kicsit belém hozták az ideget, azért is mentünk el 6 hetesen full ultrahangra az egyik legjobb gyerekorvoshoz. De eddig úgy tűnik minden oké vele, nagyon szépen fejlődik, 2 hetente járunk védőnöhöz is. De megijesztenek az ilyen dolgok hirtelen.

2019. ápr. 30. 11:13
 17/24 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak se volt a csípôszűrésen egyforma, majd később még fèl évesen se mikor elkezdett kúszni, féloldalasan. Kiderült azért nem egyforma mert nem egyformán használta a két oldalát. Harántos volt ő is sokáig, szinte minden apró eltérést ezzel magyaráznak.

A lényeg, hogy miután elkezdett mászni és azt már szabályosan, szépen lassan kiegyenlítődtek a hurkák. Már másfél éves és teljesen rendben van.

2019. ápr. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Itt meg tudod ki a Nazzi.

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..


Azért gondolhatták hogy te vagy,mert külön sorba irtad a mondatokat. :)

2019. ápr. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Voltunk dokinál, szerinte rendben van, csak picit kötöttek az izmai, adott ortopédiára beutalót.
2019. máj. 2. 11:45
 20/24 A kérdező kommentje:
9.-én kell mennünk az ortopédiára.
2019. máj. 2. 12:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!