Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem egyformák a babámon a...

Nem egyformák a babámon a hurkák? Bajt jelez?

Figyelt kérdés

Nem asszimetrikusak a 2 combján a hurkák, persze a netet bújva már lediagnosztizáltam egy csípőficamot. :(

3 hónapos, harántfekvéses volt.

6 hetesen voltunk csípő uh-n, azt mondták rendben van.

De ma észrevettem, hogy nem egyformák a hurkái és ideges lettem.

Vigyem el megint?


2019. ápr. 29. 23:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%

Egyáltalán nem biztos a csípőficam, főleg ha az uh-n jónak találták.


Nekünk feszes izomzat miatt volt asszimetrikus. Járunk Dévény tornára és már el is múlt.


#1 válaszolónak: Nazzi nem tud ilyen értelmesen fogalmazni.


Szerintem mutasd meg egy gyógytornásznak.

2019. ápr. 30. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk az orvos és a vedono mindig azt nézte, hogy szimmetrikusan vannak e a hurkacskak. Az én gyermekemnek rendben volt így nem tulajdonítottam neki jelentőségét. Én eléggé parás vagyok, megmutatnám.
2019. ápr. 30. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
79%

Elmondom az én tapasztalatom. A fiamnak kötött volt a csípője,a hurkáinál alig észrevehető asszimmetria látszott csak,az ultrahangos vizsgálaton minden rendben volt. Tornáztatnom kellett,pár hónap alatt teljesen rendben lett.

Én azt javaslom,első körben kérd ki a gyerekorvos véleményét,és kérj beutalót egy ortopéd orvoshoz. Az ortopédus megvizsgálja,megtornáztatja,rögtön megmondja,h mi a probléma,adott esetben mi a teendő. És vidd el nyugodtan egy Dévény terapeutához is,ő majd a helyes tornáztatásban is tud segíteni!

2019. ápr. 30. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
27%

Most komolyan van ilyen?

Nekem soha nem nézték a hurkáit, nem méregették, hogy egyforma-e, elvégre az embernek sem egyforma a 2 combja.

Amúgy hogy érdemben is válaszoljak, miért diagnoztizálsz esetlegesen nem létező problémát? Orvos vagy?

Ha minden rendben volt a csípő uh-n, és rendesen fejlődik, ne aggódj. Persze ettől elviheted a gyereked orvoshoz, vizsgálják meg, de szerintem a manapság az elsö gyerekes anyukák mindent túlaggodnak, és lassan több vizsgálata van egy 2 hós babának, mint nekem 32 eves fejjel.

2019. ápr. 30. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Csütörtökön megyünk oltásra, akkor majd mondom a gyerekorvosnak első körben.


Nekem eszembe se jutott volna magamtól ilyen, de múltkor talán pont itt olvastam erről, és mikor észrevettem hogy nem szimmetrikus neki, akkor egyből eszembe jutott :/


Other:


Ki ez a nazzi? Mióta szültem le vagyok maradva a GYIK sztárokban.

2019. ápr. 30. 06:42
 6/24 anonim ***** válasza:
Nekem a lányomnak (már 2,5 éves) se voltak és most a fiamnak se (7hónapos) szimmetrikusak a hurkái. Minimális, de szemmel látható az eltérés. Ahogy valaki írta mi sem vagyunk teljesen szimmetrikusak. Én megmutattam a háziorvosnak és gyógytornásznak, az ortopéd orvosnak se tűnt fel semmi. Mutasd meg szakembernek az a biztos.
2019. ápr. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk is ez a helyzet és van jelentősége. Csípőficama nincs, azt megállapították volna az ultrahangos és ortopéd szűrések.

De kisebb eltérés lehet. Nálunk például nem emelte a fejét illetve amikor hason fekve próbáltuk mi fordítgatni, mindig az egyik oldalra fordította és a másik irányba kötöttebb volt a mozgás passzívan is. Sírt is minden hasra fektetéskor.

Ezért jött gyógytornász, ő azon kívül, hogy a nyakán talált aszimmetriát, a mecencéjét is "ferdének" találta, meg is mutatta nekem, hogy nem egyformák a hurkák. Amikor emelgetni vagy maga alá húzni próbálja a lábait, az egyik csípő mindig előrébb és feljebb kerül.

A ferde hasizmai sem egyformák emiatt, a törzse "jobbra kifli".

Ezek mind nagyon pici eltérések.

Gyógytorna és a mozgásfejlődés mellett szépen javul. 4 hónapos, a fejemelés tökéletes lett, a kifliséget is csak egyszer-egyszer lehet már látni.


Amúgy nekem is ferde a medencém, vagyis más az izmok tónusa a két oldalon. Felnőtt koromban, jógatanulásnál egyértelműen látszott. Egy manuálterapeutának tanuló barátnőm már azelőtt kimérte, de nem igazán vettem komolyan, pedig ilyenkor a két csípő másként termelődik, és a túlterhelt oldalon korábban tönkremehet, ráadásul az összes többi testrész (pl törzs és hátizmok, vállak) is ehhez a kóros álláshoz szokik hozzá és ezekben másodlagos károk lehetnek hosszú távon. Illetve esetleg csak nem ő lesz a legügyesebb tornász az osztályban, vagyis egy-egy mozgásformánál, tartásnál megnehezítheti a dolgát.


Ezért én örülök, hogy kezelik a babát! Ha hozzáértő gyt se lát semmit és a tartása, mozgása hibátlan, akkor viszont engedd el a dolgot.

2019. ápr. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Jlenthet bajt, de nem feltétlenül. Ha egyéb vizsgálat rendben volt, akkor nagyon nagy valószínűséggel nincs gond.

Nálunk volt ilyen probléma, elvittem ortopédiára, megvizsgálták, majd én, hogy megnyugodjak, kértem egy röntgent.

Annyit értünk el vele, hogy a pelus lekerülésekor azonnal összepisilte a rtg-ágyat :D Nem ám az alá terített pelenkára, hanem a legtökéletesebb nagyívű sugárban.

Én pironkodtam, mindenki más csak nevetett, teljesen negatív lett a lelet.

2019. ápr. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Ő nem Nazzi, neki kb fél éves a gyereke, plusz ő nem ir ilyen összeszedetten soha.
2019. ápr. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%
100 % Nazzi stilus, nézd csak meg. :)
2019. ápr. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!