Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszulott babanak normalis...

Koraszulott babanak normalis feje lesz?

Figyelt kérdés
Olyan hosszukas vagy lapos vagy hogy mondjam a koraszulott babam feje... nyilvan ez a legkisebb problema, de mar 1 honapja szuletett es eddig semmi baj nem volt, nem kellett neki lelegezteto, ugyesen fejlodik, eszik, minden eredmenye jo stb, ugyh mostmar megengedem magamnak h ilyen aprosaggal foglalkozzam hogy milyen a buksija... szoval az a tipikus koraszulott lapos feje van (28hetre szuletett). Ez el fog mulni? Neki is szep kis babafeje lesz v nekik ilyen hosszukas marad?:(

2019. máj. 2. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Nem marad hosszúkás. Láttál már olyat, akinek olyan maradt? A rokonságban idöre született extra hosszú fejű baba, kb. féléves korára nézett ki normálisan, úgyhogy türelem.
2019. máj. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Nem marad úgy, de eléggé egyéni, hogy mikorra múlik el. Maximum 2-3 év szokott lenni mire kikerekedik.
2019. máj. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Egy ismerősöm lánya három éves múlt ( megkérdeztem amikor találkoztunk hogy koraszülött volt-e annyira látszik rajta ) neki még nagyon hosszúkás, de aztán később elmúlik.
2019. máj. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is korababám van. 34 hétre született, és szintén hosszúkás feje van.

Nagyon kevés a kerekfejű korababa. Általában 2-3 éves korukra tűnik el.

Megmondom őszintén mikor hazajöttünk én akkor vettem csak észre. De akkor is csak a védőnő bunkó megjegyzése miatt. Azt bezzeg nem tudta megmondani mi az oka ennek a jelenségnek, pedig marha kíváncsi vagyok még most is.


Az én fiam, most lesz 6 hónapos, és bár nekem ő a legszebb a világon, objektíven nézve azért belatom, hogy még bőven látszik, hogy koraszülött.

Összegezve, nekik is helyre jön a buksijuk utoléri az összes csont a megfelelő szintet, de nem baba korban.

2019. máj. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elmúlik, ha nektek nem ilyen. A legtöbbeknek ovis korra, néhányaknak iskolakezdésre lesz kerek. Nagyon egyéni. De amúgy időre született babáknak is van korababa buksijuk, a játszón az egyik anyuka mindhárom gyerekének olyan (7, 4 évesek és egy 10 hónapos). Náluk genetika, anyuka és apuka is így néz ki. Ne aggódj, van egy csodálatos, imádnivaló kisbabád. <3
2019. máj. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elmúlik ne aggódj,az én lányom feje pedig tiszta gyűrött volt,33 hétre született,ráadásul folyton ilyen mekegő hangot adott ki.
2019. máj. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt egész jól összefoglalja a miértet és a meddiget:

[link]

2019. máj. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az oviban még nagycsoportosok között is van több kisgyerek, akin látszik ez a koraszülött fejforma.
2019. máj. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!