Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Koraszulott babanak normalis feje lesz?

Olyan hosszukas vagy lapos vagy hogy mondjam a koraszulott babam feje... nyilvan ez a legkisebb problema, de mar 1 honapja szuletett es eddig semmi baj nem volt, nem kellett neki lelegezteto, ugyesen fejlodik, eszik, minden eredmenye jo stb, ugyh mostmar megengedem magamnak h ilyen aprosaggal foglalkozzam hogy milyen a buksija... szoval az a tipikus koraszulott lapos feje van (28hetre szuletett). Ez el fog mulni? Neki is szep kis babafeje lesz v nekik ilyen hosszukas marad?:(

Keress kérdéseket hasonló témában: korababa

máj. 2. 17:05  Privát üzenet  

A válaszok
Nem marad hosszúkás. Láttál már olyat, akinek olyan maradt? A rokonságban idöre született extra hosszú fejű baba, kb. féléves korára nézett ki normálisan, úgyhogy türelem.

A válasz 52%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont máj. 2. 17:18 Privát üzenet
Nem marad úgy, de eléggé egyéni, hogy mikorra múlik el. Maximum 2-3 év szokott lenni mire kikerekedik.

A válasz 94%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont máj. 2. 17:21 Privát üzenet
Egy ismerősöm lánya három éves múlt ( megkérdeztem amikor találkoztunk hogy koraszülött volt-e annyira látszik rajta ) neki még nagyon hosszúkás, de aztán később elmúlik.

A válasz 94%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont máj. 2. 17:49 Privát üzenet

Nekem is korababám van. 34 hétre született, és szintén hosszúkás feje van.

Nagyon kevés a kerekfejű korababa. Általában 2-3 éves korukra tűnik el.

Megmondom őszintén mikor hazajöttünk én akkor vettem csak észre. De akkor is csak a védőnő bunkó megjegyzése miatt. Azt bezzeg nem tudta megmondani mi az oka ennek a jelenségnek, pedig marha kíváncsi vagyok még most is.

Az én fiam, most lesz 6 hónapos, és bár nekem ő a legszebb a világon, objektíven nézve azért belatom, hogy még bőven látszik, hogy koraszülött.

Összegezve, nekik is helyre jön a buksijuk utoléri az összes csont a megfelelő szintet, de nem baba korban.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont máj. 2. 22:11 Privát üzenet
Elmúlik, ha nektek nem ilyen. A legtöbbeknek ovis korra, néhányaknak iskolakezdésre lesz kerek. Nagyon egyéni. De amúgy időre született babáknak is van korababa buksijuk, a játszón az egyik anyuka mindhárom gyerekének olyan (7, 4 évesek és egy 10 hónapos). Náluk genetika, anyuka és apuka is így néz ki. Ne aggódj, van egy csodálatos, imádnivaló kisbabád. <3

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont máj. 3. 08:45 Privát üzenet
Elmúlik ne aggódj,az én lányom feje pedig tiszta gyűrött volt,33 hétre született,ráadásul folyton ilyen mekegő hangot adott ki.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont máj. 4. 11:03 Privát üzenet

Itt egész jól összefoglalja a miértet és a meddiget:

[link]

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont máj. 4. 13:48 Privát üzenet
Az oviban még nagycsoportosok között is van több kisgyerek, akin látszik ez a koraszülött fejforma.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont máj. 4. 14:58 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Kisbabám 5 hónapos és alig 2centi a kukija ez normális? Nektek mekkora a babának és mennyi idős? Esetleg akinek hasonlóan pici volt a babának és változott?
Normális, hogy teljesen megváltozott a közel 3 hónapos gyermekem viselkedése?
Laktoherb teát iszom hogy legyen kicsit több tejem! Csak a babáknak a kakija zöld ez normális?
Miert csapkod? Ez normális? Más babája is csinálja?
Normális, hogy 4-5 órákat simán alszik az egy hetes kislányom?
A babam koraszulott es beverte a buksijat mennyire lehet komoly?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!