Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy 4-5 órákat...

Normális, hogy 4-5 órákat simán alszik az egy hetes kislányom?

Figyelt kérdés
Még nem jött a védőnő, se a gyerekorvos az ünnepek miatt, de amióta hazajöttünk a kórházból rengeteget alszik egyhuzamban. Vidám baba
2019. ápr. 23. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Egy 1 hetes még nem vidám.

Ettol fuggetlenül, ha jol eszik, es nem sárga, plusz idore szuletetr, akkor nem gáz szerintem. Az enyem ia sokat aludt, kb csak enni kelt fel az elso 1 honapban.

2019. ápr. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, normális, újszülött még nem gőgicsél egész nap :D

Ha nem sárga, és eszik eleget, akkor nincs baj, ne aggódj

2019. ápr. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Egy egy hetes újszülött, hogy lehet vidám ezt kifejtenéd?

Egyébként meg, nem nem baj ha nem sárga és nem koraszülött. Örülj neki.

2019. ápr. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Én épp a koraszülött osztalyon vagyok a fiammal. Ma beszélgettem az egyik orvossal. Ő azt mobdta, hogy 3-3,5 kiloig ébreszteni kell őket 3 óránként enni, utána nyugidtan diktálják a gyerekek a tempót. Lényeg, hogy legyen elég pisis-kakis pelus és növekedjen a súlyuk.
2019. ápr. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám most 3 hetes, de 1 hetesen szerintem simán aludt volna ennél többet is, de muszáj volt keltenem, mert ő besárgult és ilyenkor fontos, hogy gyakran egyen. Az orvos tanácsára nappal 3 óránként, éjszaka 4 óránként keltettem enni, és mindig úgy kellett ébreszteni, sose ébredt magától (de azért volt ébren is, szopizás után nem mindig aludt el egyből).


Én is úgy tudom, hogy addig kell kelteni 3-3,5 óránként, amíg valamiért különösen fontos, hogy gyakran egyen, tehát ha besárgult, vagy ha kisebb súlyú, vagy ha egyszerre csak kicsi adagokat tud megenni. Ha nem sárga, eszik rendesen, van elég kakis-pisis pelenka és jó a súlya, akkor szerintem hagyhatod ennyit aludni, úgyis jelzi, ha éhes.

2019. ápr. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Élvezd ki. Még kb.1 hétig tart ez az állapot, aztán jön a nonstop szoptatás.
2019. ápr. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A vidámat értsétek úgy, hogy csak nagyon ritkán sír, de annál többet mosolyog.

Közben volt a védőnő. Megnyugtatott, hogy minden rendben velünk, sőt!

2019. ápr. 24. 11:27
 8/8 anonim ***** válasza:

Ugye tudod, hogy 1 hetesen az, amit mosolynak vélsz csupán annyi, hogy sok levegőt nyelt evésnél és semmi több, csak reflex?

Én ilyenkor felvett, és egyből jött is a büfi. 2 gyerekem van, tapasztalat.

Az első igazi, akaratlagoa mosoly olyan 2-3 hós kora között jön majd a hangodra, vagy arcodra.

2019. ápr. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!