Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Titeket zavar, ha...

Anyukák! Titeket zavar, ha egy idegen az utcán a babátokra mosolyog?

Figyelt kérdés

Valamiért szimpatizálnak velem a kisbabák, főleg az egy-két éves korúak.

Volt, hogy várakoztam valahol, és egy idegen pici odarohant hozzám, és átölelte a lábam, nagyon aranyos volt.

Van, hogy a metrón vagy a boltban is pici babák nyújtogatkák utánam a kezüket meg nevetnek, mosolyognak, integetnek. Vissza szoktam mosolyogni rájuk, ilyenkor örülnek.

Eddig a legtöbb anyuka jól fogadta, hogy "szórakoztatom" a babát (tehát nevet rám, én meg visszamosolygok rá), de egyszer előfordult, hogy a párommal megjegyeztük egy picire, hogy milyen aranyos, mire az anyuka szúrós szemekkel nézett ránk, és elvitte a babát a közelünkből.

Pedig csak nekem mondta a párom, hogy milyen kis aranyos.


Szóval, ti jó néven veszitek, ha valaki reagál arra, hogy a babátok "ismerkedne" (tehát visszamosolyog rá), vagy idegenek csak ne vigyorogjanak neki?


Nekem még nincs gyerekem.


2019. máj. 3. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak nagyon nehéz napja volt. Szülőként gyakoribb az ilyen mint előtte, és sajnos ez sokszor olyanokon csattan akin nem kéne. Ha a gyerekem kezdeményez akkor inkább az esik rosszul ha még csak vissza sem mosolyog. Ha meg az idegen mosolyog rá messziről az is jól esik, csak ne másszon az arcába, és ne kelljen megállnunk miatta ha épp nem akarunk.
2019. máj. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem, hadd barátkozzon a baba. :) Attól viszont frászt kapok amikor valaki tapizni akarja....
2019. máj. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem is csak rossz napja volt az anyukának. Engem nem zavar, ha rámosolyognak a babámra, vagy dícserik. Ilyenkor megköszönöm, de megyünk is tovább :) Azt nem szeretem, ha fogdosni akarják, bár mostanában nem próbálkoznak már az emberek. Az is lehet, az anyuka ezt próbálta elkerülni, talán sokan tapizták már a babát, ezért így adta a tudtotokra, hogy ne is próbálkozzatok. (Nem rosszból írom, inkább magamra ismertem, mert sajnos elég egy pillanatra nem oda nézni és már fogdossák a gyerek kezét, ami egész nap a szájában van, ezért mindig "óvom".
2019. máj. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam rámosolyogni ismeretlen babára ha látom hogy figyelnek :) és nekem is van egy lassan 2 éves fiam, akire sokszor mosolyognak, vagy integetnek neki, ráadásul nagyon barátkozós idegeneknek ő is simán integet, és sokan mosolyogva visszaintegetnek. Sose haragudtam ezért vagy néztem szúrós szemekkel. Én mosolyogni szoktam ezeken :)
2019. máj. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Az egy éves Lizikém boltban, utcán minden szakállas pasival kikezd! Mosolyog, integet, "berreg", kacag. Nincs, aki ne vigyorogna vissza rá!
2019. máj. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vannak barátságtalan anyukák ,akiknek hiába dicséred a babáját olyan ,,furin" reagálnak. A fiam 17 hónapos, imádja a gyerekeket mutogat rájuk,a maga módján örömködik, de volt már hogy olyan megsemmisítően nézett rám a másik gyerek anyukája, hogy eszembe se jutott semmit mondani:D Nem vagyunk egyformák.Vannak kevésbé barátságos emberek.


Minden esetre engem nem zavar ha megdicsérik az enyémet, az sem ha mosolyognak rá vagy egy másik gyerek odaszalad hozzá.

2019. máj. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!