Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Szerintetek félvér babához jobban illik valamilyen "külföldiesebb", vagy egyedibb név? És kiejtésnél az zavaró, ha a vezetéknév "a"-ra végződik, és a keresznév "á"-val kezdődik?

Írjatok kort és nemet. Köszi. :)

máj. 5. 02:29  Privát üzenet  

A válaszok
Attól függ, h ha a vezetéknév is külföldi nekem jobban tetszik, h a keresztnev is az. Ha pedig magyar a vezetéknév, akkor a 2. név is magyar. Tudom, félvér babát írtál, logikus, h a vezetékneve is külföldi, de nem tudhatom, h nem e az anyuka nevét kapja meg, aki gondolom, magyar.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont máj. 5. 03:17 Privát üzenet

Ja és a vegzodesek engem konkrétan nem zavarnak.

32 L

A válasz 76%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont máj. 5. 03:20 Privát üzenet
Persze,hülyén hangzana egy Katalin Benzema vagy egy István Jackson.

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 46%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont máj. 5. 04:32 Privát üzenet
Én olyan nevet keresnék ami mindkét nyelven passzol, a lehető legminimálisabb leírás és kiejtésbeli különbséggel. Nem tudom milyen nemzetiségű a párod, de pl angolban a Thomas-Tamás, David-Dávid, Julia-Júlia, Sophie-Szófia, Annabella - ez konkrétan ugyanaz, Emily-Emília, stb-stb... Ez mindkét oldali rokonoknak elfogadható és a gyerek se fogja hülyén érezni magát. Az, hogy melyik nevét teszed hozzá konkrétan az pedig attól függ, hogy hol fogtok élni. Ha itthon, a magyart adnám, külföldi vezetéknév ellenére. Ha kint, akkor a másikat.

A válasz 86%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont máj. 5. 07:08 Privát üzenet

A vezetéknévtől függ.

Szerintem nagyon zavaró, ha ugyanazzal a betűvel kezdődik a keresztnév mint a vezetéknév. Mássalhangzónál egyenesen kimondhatatlan, de magánhangzónál is nyelvtörő, ha meg különlegesebb neve van akkor mindig vissza fognak kérdezni.

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont máj. 5. 11:04 Privát üzenet
Milyen félvér?

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont máj. 6. 14:30 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mit szóltok a Kála keresztnévhez? A vezetéknév is K-val kezdődik.
Mennyire gyakoriak itthon a félvér (fekete és fehér) babák?
Szép lány neveket tudnátok mondani? A vezeteknév: Menyhért Nem tudom mi illenne hozzá. Szerintetek?
Kislány név. Melyik szerintetek a szebb?
Két keresztnevet szeretnénk a babánknak, de még nem tudunk dönteni, több favorit is van. Nektek ezek közül melyik párosa tetszik és melyiket nem adnátok semmiféleképp? Vezetéknév Boros.
Mekkora rá az esély vagy lehetséges az egyáltalán hogy egy félvérű (félig ázsiai félig európai) gyermeknek vörös hajjal szülessen?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!