Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Messzi rokonokhoz mennyi...

Messzi rokonokhoz mennyi idősen vittétek először a babátokat? (ott alvással)

Figyelt kérdés

Párom szülei kb. 300 km távolságra laknak tőlünk, 3-4 óra az autóút. Pár hét múlva születik a babánk. Párom kihangosította a telefont és beszélt az anyukájával telefonon, és anyukája már kérdezgette, hogy reméli azért jövünk majd a picivel hozzájuk... Párom meg hogy persze, 1-2 hónap múlva már jövünk.

Hát, én nem tudom, első gyerek lesz és nincs tapasztalatom, de pár hónapos babával még nem nagyon utaznék le ennyire messzire és aludnék lent egy számára teljesen idegen helyen... Kb. fél éves korig várnék ezzel, de talán még 1 éves koráig is. Vagy nagyon rosszul látom a dolgokat?

Nyilván nem akarom elzárni a nagyszülőktől, de nem értem miért ne tudnának ebben az időszakban ők feljönni hozzánk Budapestre. Jó, egy probléma van, hogy a lakásban nem tudjuk elszállásolni őket, mert túl pici, de van a környéken több apartman és panzió is, ahol megszállhatnának. Anyagilag tudom, hogy nem jelentene nekik gondot a szállás kifizetése, plusz így is tudnának velünk lenni napközben, kivenni a részüket a "jóból", az unokázásból, de szerintem nekik sem lenne baj, ha a végigüvöltött éjszakákból nem kapnának...

Nem nagyon értem, miért ragaszkodnak ahhoz, hogy mi menjünk le hozzájuk mindig. (Egészségi állapotuk nem indokolja az otthon maradást, még nem annyira idősek, és még nagyon aktívak.)

Csak tapasztalatokat szeretnék, hogy más vitte-e már ilyenkor a babát messzire, és én parázom-e túl a dolgot...


2019. máj. 6. 09:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
89%

2 és fél hónapos volt mikor vittük a szintén 300 kmre lakó nagyszülőkhöz. Utált utazni, végig csimbumcirkuszt játszottam neki mikor nem aludt el, de nem akartam megfosztani a nagyszülőket attól hogy lássák. Túlélte. Az éjszakai sírással ők meg úgy voltak, hogy egész évben pár alkalommal ébreszti őket éjjel, ezen nem fognak fennakadni.

Engem az sem érdekelt, hogy "miért nem ők jönnek?" Csak. Több okból sem. Attól még kíváncsiak az unokájukra.

2019. máj. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem két hónapos volt, férjem szüleihez mentünk, 200 km tőlünk. Jól sikerült, a napirendet tartottuk.
2019. máj. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szintén három órás autóúttal, szintén nagyszülős látogatást mi bevállaltunk a gyerek két, négy- és nyolchetes korában, igaz mi a nagyszülőknél aludtunk mindháromszor. Semmi baj nem volt, élvezte mindháromszor, ugyanolyan nyugodt és jókedvű baba volt mint itthon.
2019. máj. 7. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek a választ!
2019. máj. 8. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!