Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mikor kezdett kúszni a...

Nektek mikor kezdett kúszni a babátok?

Figyelt kérdés

Kislányom egy hét múlva lesz 6 hónapos és még nem kúszik. Voltunk gyógytornásznál, de nem emiatt és csak egy pici feszességet érzett a bal karjánál, amúgy minden rendben, de azt mondta, hogy ilyenkor szokták elkezdeni a kúszást. Azt hittem, hogy 7 hónapos környékén kellene. Amúgy tud forogni, hasról hátra és vissza.

Szóval nem aggódok, csak kíváncsi vagyok, hogy tényleg ennyire el van maradva a babám.


Köszönöm a válaszokat! :)


2019. máj. 8. 13:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
5 hónaposan, de mindenki ki volt akadva a környezetemben, hogy máris, mert az ő gyerekeik 8-9 hónaposan kezdték. Az enyém akkor már kapaszkodva járt. 🤷🏼‍♀️ Teljesen időben vagytok, ne aggódj!
2019. máj. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
Ugyanitt tartunk, ahol te. 6. hónapot töltötte most, forog, de nem kúszik még.
2019. máj. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kisfiam 22.-én lesz 6 hónapos. Forogni forog, de kúszni még nem tud. Valamit próbálgat, mert folyton rugdos páros lábbal ha hason van, de egyelőre nem jutott vele még semmire.
2019. máj. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%
6 hósan forogtak, 7 hónaposan kúsztak, 8 hósan négykézlábaltak és felálltak, 9 hósan indultak el a bútorok mentén...
2019. máj. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%
6,5 hónaposan.
2019. máj. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%

Most lett 6 honapos a legkisebb fiam.

Forogni tud minden iranyba es a napokban kezdett probalkozni a kuszassal, de nem megy neki.

Jelenleg plankot csinal allandoan nyujtott karral, ha nagyon probalkozik, akkor hatrafele halad, tolatva es kozben nagyon visit, mert elore akart jutni, nem hatra. Innen lehet meg egy het es ket honap is, mire rajon a technikara, valamint eleg eros lesz a karja/izomzata hozza.

Van mar ket nagyobb gyerekem, emlekeim szerint ez igy kb teljesen normalis. Az egyikuk ilyenkor mar kuszott, a masikuk csak 8 honaposan, de mindketto normalisan fejlodott.

Nekem ugy remlik, hogy 6-10 honap kozott kezdenek a babak kuszni/maszni (de van, hogy a kuszas ki is marad).

2019. máj. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%
9 hónapos korig kell kúszni. A lányunk kb. akkor is kezdte.
2019. máj. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Fiam 7 hónaposan kezdett kúszni,lányom 6 hónaposan mászott, ő a kúszást kihagyta.
2019. máj. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
33%
Szinte napra pontosan 6 hónaposan kezdett kúszni, aztán ugyanígy napra pontosan 7 hónaposan kutyázni. Ez másfél hete volt, mászás még nem lett belőle, de szerintem 1-2 hét.
2019. máj. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Fiam 9 hónaposan, lányom 8 hónaposan kezdte.
2019. máj. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!