Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen kezdett el...

Mennyi idősen kezdett el babátok "értelmes/ szándékos" dolgokat csinálni?

Figyelt kérdés
Pl,az h vissza tudja tenni a cumit, tud csőrös pohárból/cumisüvegből egyedül inni,játékokkal rendeltetés szerűen játszik nem csak bekapja vagy dobálja...szóval rájön tárgyak/játékok használatára és szándékosan gyakorolja is ezeket. Csak kíváncsi vagyok mikor várható ilyesmi tőle.(A cumit vissza tudja tenni már, csőrös pohár tudja mire való de nem tudja h meg kell emelni és a fejét hátrahajtani.6hós)

2019. máj. 7. 07:42
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Talán 7-8 hósan, előtte nem is tudja koordinálni a mozdulatait, sőt utána se nagyon.
2019. máj. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Az enyém is 6 hós. Ezek közül csak a cumit tudja visszatenni és a kisebb (125 ml) cumisüveget megtartja és egyedül megeszi a tápot.
2019. máj. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Önállóan inni az ikreim kb. egy év körül, de ők sokkal "ügyesebbek", mint a nagyfiam volt. Ő közel két éves korig itattatta magát és kettő múlt már, amikor hajlandó volt önállóan enni falatkákat, evőeszközzel pedig 2,5 éves kortól. A kicsik már szintén egy év körül ették a falatkákat. A kényszer ugye nagy úr. :))) Másfél évesek most, az evőeszköz még nagyon nagyon messze van nekik is, pedig ügyesek, mint látod. Az autótologatás már ment egy éves kor után, dobozból ki-be pakolás. De pl. a formabeillesztő még messze nem megy, se a baby puzzle, hiába van ráírva, hogy 12+. A nagyfiam közel 3 évesen kattant rá a puzzle-ra, de akkor nagyon, előtte nem nagyon ment még a kevés darabos sem, aztán hirtelen ki tudta rakni az egyre nagyobb darabszámos képeket. Abszulút azt látom amúgy, hogy az első gyereknek minden sokkal nehezebb és később jön, mert nincs kitől ellesse. (Ha te mutatod, az más, nálunk az nem vált be, de másik gyerektől tanult, mint a szivacs.)


Amire te gondolsz, azok inkább egy év fölött jönnek, de még akkor is bőőőőven megmarad párhuzamosan a dolgok bekapása, dobálása. Az is egyfajta tanulás ugyanis.

2019. máj. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kislanyom 8 hónapos de egyedül a cumi szájba vétele megy. Csőrös pohárból egyáltalán nem tud inni még ha én tartom akkor sem, viszont sima pohárból iszik. (én fogom) Cumisüveget 3 hónapos kora óta szeretné fogni, de még nem megy csak ritkán.
2019. máj. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Talán 2 hónapos volt, amikor a kiságy szélére tekert játékon lógó csörgő labdát következetesen ütögette. Ha másik játék volt ott, akkor nem tette, tehát valószínűleg volt benne tudatosság. Én is meglepődtem rajta, még le is videóztam.
2019. máj. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért az is szándékos és az ő szintjén értelmes, ha a másik oldalra fordítja a fejét, amikor az egyiken már kényelmetlen. Vagy amikor 2-3 hós kora körül már el akar kapni valami színes játékot, ami felette lóg és direkt ismételgetve pofozgatja, ha tetszik neki, vagy már beléd rúg "sarkantyúzva", ha le akarsz ülni, ahelyett, hogy körbe-körbe sétálnál vele :) no és ekörül szoktak rászokni ügyesen az ujjukra is (már aki). Az más, ha kb. 6 hósan felnőtt szemmel nézve az újság nem evésre és tépkedésre való, de szándékosan csinálja, és szerintem a kíváncsiság is értelemre utal.

A játékokkal vagy bármivel a gyerekek elég sokáig képesek egyáltalán nem rendeltetésszerűen játszani. Ha nem is vesz már szájba mindent (ez egyéni, kb. másfél és három éves kor között múlik el, fogzástól is függően), de pl. tuti elég sok gyerek (és felnőtt:)) van, aki olyasmiből épít, ami hivatalosan nem arra való. Amire te gondolsz, az inkább utánzással és kísérletezgetéssel (amihez dobálás is "kell") alakul ki, de az értelem már meg van hozzá jóval hamarabb, csak a (sokszor véletlen) tapasztalás hiányzik. Pl. ismerős 11 hós gyereke már viszi a sámlit, ha el akar érni valamit, de csak azt, amit a testvére használ, pedig lenne egy másik is mellette, amit nem kellene több szobán átvinnie, de arról nem tudja, hogy arra való. Sok kisovis is még simán magára önti a vizet, ha a pohárban szívószál van, mert akkor is megdöntik :) Szóval nem ennyire logikus és "rendeltetésszerű" az emberkék fejlődése. Tapasztalatom szerint a "hogy kell / mi a szabály / hogy szoktuk" elvontabb kérdése 2-3 éves korban (alias dackorszak) lesz majd igazán érdekes.

Az egyik gyerekem 8 hósan cumisüvegből már kiszolgálta magát egyedül éjszaka, de egyedül pohárból inni átöltözés nélkül talán csak két évesen tanult meg (akkor volt annyira meleg, hogy hagyjam gyakorolni), addig pár felesleges csőrös itató után egy kubus üveg volt a kulacsunk. Viszont egy évesen már kanalazott, másfél évesen már villát, ceruzát is mertem a kezébe adni szemkiszúrás, dobálás nélkül. De két és fél éves koráig kaján mosollyal minden nem ehetőt megkóstolt (az ehetőket bezzeg nem). A másiknak nem volt cumija, ő valamivel hamarabb ivott pohárból, talán 11 hó körül, viszont már vagy két és fél éves volt, mire normálisan kanalazni tudott (vagyis hajlandó volt). De már két éves kora előtt lenyelés veszélye nélkül engedhettem játszani az apróbb dolgokkal is.

2019. máj. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A csörgőt és hangot adó játékokat végülis szándékosan rázza,üti, tudja h a könyvet lapozni lehet,és jelzi és nyúl afelé amit meg akar fogni. Csak olyan megtévesztőv egy két 6+os játék,hogy azt hiszem azzal már tudnia kéne játszani.
2019. máj. 7. 09:43
 8/9 anonim ***** válasza:

"tudnia kéne játszani" - mit kellene rajta tudnia? Játszani "tudni" kell, vagy felfedezni, hogy mit lehet, hogy lehet?

Enyémnek is volt olyan formabedobója, amit sosem használt rendeltetésszerűen, mert mennyivel jobb móka volt a formákat a buci fejükön pörgetni! Attól még másik formabedobóval játszott.

2019. máj. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok, én pont írtam is, hogy ami a játékokra van írva, az nagyon sokszor köszönő viszonyban nincs azzal, amit tud egy baba. Nekünk is van Fisher Price csészepiramisunk, meg Krokodilunk, ami 6-36 hós besorolású de ez nem jelenti azt, hogy a fél éves baba tud belőle tornyot építeni. A másfél éveseim már összedugnak egy-egy Mega Blocks építőkockát, de marha messze vannak attól, hogy felállítsanak egy tíztagú (vagy akár háromtagú) csészepiramist. Az majd 2-3 év között, hiába 6+-os játék! Ez ne tévesszen meg!
2019. máj. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!